Prach a třpyt

(festivalový název)
Krátkometrážní / Animovaný
Slovensko, 2011, 11 min

Film byl inspirován městem San Francisco a jeho obyvateli, jeho prachem i leskem. Je to jednoduchý příběh o dvou lidech z rozdílných podmínek, kteří žijí jeden vedle druhého ale přímo spolu nekomunikují. Dust and Glitter je prvním krátkým filmem kreativního dua ové Pictures a je realizován kombinací kreslené a počítačové animace. (oficiální text distributora)

hygienik

Úprimne priznávam, že nemám schopnosť rozlišovať ne/kvalitu v rámci animácií. Isté však je, že film ma nezaujal zo žiadneho hľadiska. ()

Jordan

pírbeh je fajn - najviac sa mi však páčila atmosféra, ktorú má na svedomí práve ten neustály "prach a ligot" veľmi výtvarne vhodne zvolenej vizuálnosti a farebnosti. ()

Gothar

Príbeh bol fajn, aj keď nie veľmi originálny, ale animácia bola na úrovni žiaka základnej školy, čo mi dosť vadilo. Autori by sa v tomto mali inšpirovať klasickými animákmi z 80tych a 90tych rokov, kde je za animáciou vidieť kus roboty. Pretože takéto jednoducho sa pohybujúce postavičky sa nemôžu nazývať umením - zle sa na to pozerá a vo mne osobne to vyvoláva dojem odfláknutej roboty. 30 % ()