Adam Chaplin je zlom posadnutý muž, ktorý je odhodlaný za každú cenu pomstiť smrť svojej ženy. S nikým, kto sa mu postaví do cesty, nemá zľutovanie. Jeho cieľ je jasný. Stáva sa "Diablom" osobne, démonom, ktorý sa udržuje pri živote týraním ľudí. (*CARNIFEX*)

J*A*S*M odpad!

"Špička v žánru poloamatérský splatter", to je pro mne asi tak lákavá nálepka jako "špička v žánru fekal porno"... Tady opravdu kriticky záleží na osobních (ne)sympatiích, které k tomuto koutu kinematografie máte. Pro mne nesledovatelné, po deseti minutách jsem byl k smrti znuděný a otrávený. ()

ricci.s

Taliani opäť prekvapili, alebo skôr šokovali, lebo niečo podobné by som skôr očakával z Japonska, ale veď raz aj to muselo prísť. Takže asi takto. Je to jeden z akčných hororov, ktoré je problém "objektívne" zhodnotiť, takže v prvom rade odporúčam pozrieť najprv na trailer. Chlapík, ktorému upálili starú, sa za kamarátskej a výdatnej pomoci zakrpateného, škaredého démona vydá na cestu pomsty a masakruje každého, kto mu skríži cestu. Sci-fi svet, kvantum znetvorených podivínov potulujúcich sa po uliciach, zmutovaný záporák podrobený lekárskym experimentom, psycho hudba, modrý filter, digitálne triky (komu to vadí, nech rovno zabudne), zrýchlené zábery a hektolitre krvi... a európska konkurencia Ázii je na svete, našťastie bez samurajských mečov a poletovačiek vzduchom. Naprosto šialený úlet, ktorý treba brať z obrovskou rezervou. V každom prípade, odteraz keď sa spomenie pojem "splatter", ako prvý ma určite napadne tento film. Nebudem uberať body, lebo vo svojom žánri je to "numero uno". ()

EvilPhoEniX

9 let zpět jsem hodnotil odpadem, ale to byl můj žánrový vkus ještě mimo, tak na Stobbartovo doporučení jsem dal Chaplinovi druhou šanci. No druhé Hotel Inferno se rozhodně nekoná. Emanuele není Giulio. Občas mi vadila lacinná krev ( viditelné temperky a masky se zde střídají od špatné k ucházející, ale místy je to přepálené tak moc, že se dá alespoň zasmát, především ve finále. Mínusem jest pomalejší tempo a děj, který opět nikoho nezajímá a zbytečně se tím tvůrci zdržují, místo aby najeli rovnou na akci a servírovali gore od začátku do konce. Pár momentů se však našlo a bavilo mě to o něco víc než třeba Little Necro Red, ale pořád to není vyloženě můj šálek čaje. Třetí hvězdu však dám už jen za to, že jsem to kdysi odstřelil nejhůře možnou známkou.. 5/10. ()

Flipnic

Za málo peněz hodně muziky ... V rámci poloamatérského splatter subžánru slušná věc, inovantní zejména v pomalém tempu vyprávění. Celé pod modrým filtrem připomíná Hong Kong CAT III období 90. let. Spatterové scény spíš Japonce. Není to žádný zázrak, protože ve velké části filmu se toho moc neděje, zbytečně kecá a zasněné pohledy kamery nudí. Když však příjde na akci, tak to stojí za to. Rozmašírovaná těla na 20 způsobů (víc jich asi ani nebude ...) jsou pro příznivce mixu oldschoolových special FX a moderní digitalizace přinejmenším zajímavou podívanou. ()

Bloody13

Na ultra násilnej gore-splatter-nízkorozpočťák celkem povedený, ale ta vata mezi všema krutostma je ubíjející. Místy až komiksová brutalita připomíná kultovního Loba, jen ne s tak cool anti-hrdinou. Posledních 15 minut nefalšovaný masakr! ()

Dellamorte

Čiže asi takto ! De Santi je borec a frajer ( filmársky aj fyzicky ), zhmotený termín výrazu " mačo " ! , ktorý už dlhšiu dobu neuzrel svetlo sveta. Som pyšná že tento bombardér vyštartoval z európy. Ryža len pozerá na oblohu , prečo je tak červená. Santi si svoj 4-slovný scenár sám zrežíroval aj odohral. A u Mňa sakra trafil bránku.a roztrhal sieť . Pri hodnotení som ubrala 150 bodov za nepresvedčivú bloody/color , potom pridala 190 bodov za destináciu , nadsádzku, pseudo sfilmovaný komix a dokonale využitú Hyper Anime Blood Simulation , prirátam aj ľúbozvučnú taliančinu......viac Mi nechýbalo. Proste návratka k starej dobrej ITA škole vymasírovaná dostupnou formou akú si fanda žánru na svoj debut môže dovoliť. A vypisovať o deji je zbytočné a smiešne.Snáď na porovnanie len to , že ryža by do toho nasekala karované sukne , alebo kýpte končiace bazookou a inými zhovadilostami a ako bonus k tomu prisexovaná párminútovka každých 15 minút A začínam mať pocit , že sa uvádza nový subžáner. P.S. je to film , ktorý si nezaslúž zhliadnutie na žiadnom PC so štvrťpalcovým , ani Megapalcovým monitorom.. Snáď v ryžovom podaní áno , ale to je už o inom... V každom prípade vizionársky dokonalá , no finančene nedotankovaná pecka. ()

George Stobbart

Podľa nadupaného traileru a nadšených ohlasov som očakával drsného kríženca napr. Vrany a Sweatshopu, no to sa naplnilo iba čiastočne a film je tak trochu moderným unikátom. Krvavá cesta Adama Chaplina za jeho pomstou na mňa pôsobila ako pravidelné striedanie troch úsekov; a to 1. skvelé krvavé bitky, 2. menej skvelé krvavé bitky s psychopatickým strihom, 3. zbytočné a zdĺhavé kecy zmutovaných postáv. Hlavný hrdina mi síce nebol práve sympatický a predvádzanie jeho svalnatej postavy a úchylného výrazu teda neocením, ale robotu odviedol v podstate dobrú. Modré filtrovanie bolo fajn, rovnako ako aj hudba a gore scény na ktorých je film založený. Aj napriek občasnej nude hodnotím vysoko a som zvedavý, či aj pokračovanie bude takýmto vydareným splatterovým námrdom. ()

*CARNIFEX*

Adam Chaplin je zlom posadnutý muž, ktorý je odhodlaný za každú cenu pomstiť smrť svojej manželky. S nikým kto sa mu postaví do cesty nemá zľutovanie, no jeho jediným cieľom je samotný "Diabol", ktorý sa udržuje pri živote týraním nevinných ľudí. Maximálne nesympatický herci, kamera ako z tužkového pera zaslaného z Ebay za 5 eur. Amaterizmom posiate dielo, ktoré miestami vyjde dosť trápne, pričom najmä hlasy postáv vyznievajú ako z komiksu po nadýchaní sa hélia. Jediným plusom sa tak stáva gore, ktoré kvalitou taktiež občas "pokuľháva" - 25%. ()

pornogrind

Tenhle film nejde brát jinak než z obrovským nadhledem.A chápu,že mnoho lidí to nedokáže a hodnotí ho tak jak ho hodnotí.V podstatě bez děje.Ale o to tu nejde.Tady jde čistě o odplatu.Celý je to šíleně natočený.Prostě to na mě působí tak nějak komiksově.Každopádně je to brutální,krvavá GORE jízda. ()

hladass

No, je fakt, že podobné splatterové šílenství bych čekal spíše od Japonců, ale co už, jak jde vidět i Italové to umějí roztočit a docela slušně tak Japoncům šlapou na paty... U těchto filmů mám jeden zásadní problém, a to (asi jako ricci), že nevím, jak je mám přesně hodnotit... Na jednu stranu to je brutální řezničina s hektolitry krve, desítkami různých "mutantů" a vysvaleným hrdinou, který nekompromisně masakruje vše, co mu zkříží cestu, ale na druhou stranu, pokud se zrovna neodehrává jeden z mnoha masakrů a tvůrci se snaží alespoň o náznak nějakého příběhu a dokonce i psychologii postav (hahaha) je to neskutečně nudná kokotina... Takže za mě neutrální tři a jsem docela zvědavý s čím De Santi přijde příště... ()

SeBig

Krvavá prasárna, postavy byli jako z nějakého komiksu a to bylo supr. Příběh pomsta, pomsta, pomsta... mám těch pomst už po krk, ale tady byla navíc extra porce krve, drcení hlav, mutanti.. celkem fajn film. Nic pro slabé žaludky. ()

SOLOM.

Tento poloamatérský splatter je určen jen pro specifickou skupinu diváků, milovníky brutální, špinavé a hlavně bizarní podívané – takže se ani moc nedivím, že většina lidí dá od něj ruce pryč, nebo jej bude považovat za nehorázný kýč. Já si však v podobných filmech doslova libuju, takže jsem si samozřejmě vychutnal i tento kousek. Scénář samotný je potřeba hodit za hlavu, moc o něm nepřemýšlet (moc valnou kvalitu totiž příběh vskutku nemá) a užít si bizarní podívanou plnými doušky. Litry prolité umělé krve, přehršel digitálních efektů, amatérské gore, hromada morbidních situací či postav – to je hlavní doména tohoto filmu. Fiktivní svět, vlastní pravidla, spousta podivných individuí, mutantů, trhání končetin, rozbíjení a rozdupávání obličejů – jo chrochtal jsem blahem. Ta vata okolo a pokus vsunout do všeho toho marasmu i rádoby „srdceryvný příběh“ – to už tu bylo jaksi navíc a dost zbytečné, zvlášť když to neměli tvůrci zrovna moc promakané, ale to už je věc druhá. Šílené a úchylné to ale bylo dost. Je však pravdou, že by se tu našla i spousta negativních prvků. Dokážu pochopit, že tomu někdo rovnou vlepí odpad, jiný dá 100%, no a já zůstávám někde uprostřed. Pobavil jsem se u toho, ale našel bych tu i věci, které se mi moc nelíbily. Beru to však jako takové zpestření a určitě nelituji, že jsem tuto italskou bizarnost viděl. 50% ()

Karamanlis

To by som veru nebol predpokladal, že šialeným japonským mäsiarom ako sú Iguchi, Nishimura či Tomomatsu vyrastie plnohodnotná konkurencia zrovna v Taliansku, v osobe pre mňa úplne neznámeho Emanuele De Santiho, ktorý si vo svojej prvotine okrem réžie a scenára strihol aj titulnú rolu nekompromisného pomstiteľa Adama. Splatterový subžáner ma však v ostatných rokoch akosi omrzel a to, čo ma kedysi dokázalo pobaviť ma už dnes moc neberie, takže nejak obzvlášť nie som nadšený ani z tohto bizarného talianskeho kúsku, objektívne však musím uznať, že novodobej ázijskej splatterovej produkcii sa Adam Chaplin vo všetkých smeroch kvalitatívne vyrovná a v niektorých ohľadoch ju možno aj o čosi málo prevyšuje. ()

corpsy

Vivat Gore! Spoločnosť Necrostorm si začnem všímať a sledovať. ADAM CHAPLIN, ako ich prvý snímok, nastavil latku krvavého vizuálneho prednesu vysoko. Popri tom, ale nejde o nejaké umelecky schopné dielo. Nemá to viacero ingrediencií, ktoré tento žáner predstavuje a ten kamerový filter je lacný a na prd. Splatter ale výživný. ()

kaylin

„Adam Chaplin“ je film, který se trochu zhlédnul v německé exploataci, kdy právě Němci podobné splattery umí. Nehledí se moc na děj, ten je jen základním rámcem, ale hlavní je to, že zde umře spousta postav a bude to opravdu hodně krvavé. Tohle snímek splnil na výbornou. A víc vám nedá. A víc ani očekávat nemůžete. „Adam Chaplin“ je pro úzkou skupinu diváků. Škoda, že mám raději promakanější příběhy. ()

FAITH.BABE

Kdyby tuhle pakárnu někdo natočil jen o krapet víc profi, dostal by 5 hvězd! Nasvalenej posedlej kořen co se mstí za vraždu svojí milované. Do toho potoky krve, hromady rozsračkovanejch lebek.... Uaaaa, hroznej orgáč. Celej film je ke všemu špičkově komixově švihlej. Emanuele De Santi musí bejt fakt srdcař jak hovado. Navíc k tomu, že to bylo celé točené takřka na koleni, všechny urvaný končetiny, rozmlácený psyfty a sračkolády jsou parádně odvedená ruční práce, přesně jako ve špinavym osmdesátkovym béčku, přesně jak to mám ráda! ()

Nivenx

Nuda. Je mi docela jedno, zda je to poloameérské, nebo zda to je špička hororu, ale podle mého tohle byla naprostá nuda, která mě uspala a televize běžela naprázdno. ()

Javad

ADAM CHAPLIN je perfektná temná démonická postava - dlhovlasý, do kože odetý, svalnatý, nekompromisný pomstiteľ s nadľudskou silou, ktorý svojích protivníkov holými rukami rozoberá na kúsky, poprípade ich rozkopáva na nepoznanie nohami. Keby tento námet dostal poriadny rozpočet a režiséra, mohol by to byť ultimátny gorefest. Takto sa jedná „len“ o ďalší poloamatérsky splatter, kde vzhľadom na rozpočet fungujú bezchybne triky a akčné gore scény (začiatok a koniec filmu), ale zamrzí stredná časť, ktorá je veľmi vlažná. Keby to bol od začiatku do konca nonstop krvavý nášup a zostrihalo by sa to na 60 minút dám určite o hviezdičku viac. ()

lennyd

Záhadný muž prochází městem, a nezastaví se před ničím, dokud nenajde vraha své dívky. Za zády mu žije podivné stvoření, které mu dává nadlidskou sílu, kterou se on rozhodně nestydí použít. Ale sám vrah také není úplně bez šancí, díky droze vyvinuté armádou, která umožní přežít i smrt ... Uhm - nějaká ta kapka krve mi rozhodně nevadí, ale čeho je moc, toho je příliš. Všichni tu mluví o modrém filtrování, ale mně se zdálo, že filtry byly spíš hodně do červena. Z obětí tekla krev proudem (doslova), a i ze sebemenší rány tryskaly gejzíry krve všude okolo. Bohužel scény nakonec vyznívaly spíše směšně, než nějak strašidelně. Příběh samotný by sice nebyl až tak marný, ba naopak - ale v tomto filmu bylo bohužel vidět, že příběh je na až na druhé koleji - na té první jsou, alespoň dle autorů, gore scény. Ač italských filmů (a hororů obzvlášť) není mnoho, tak tento rozhodně nebyl pro mne.. ()