Fiftis

Denzelovi Washingtonovi podobné úlohy jednoducho veľmi sedia. Superhrdinu bez kostýmu mu bez problémov uveríte, s pokojom a inteligentným pohľadom rozloží celú ruskú armádu či skôr mafiu a nikoho ani nenapadne spochybňovať, či na to tento herec zväčša charakterných rolí so šiestimi krížikmi na krku vlastne má. Stačí jeden Denzelov tichý prísny pohľad a všetkým je to už jasné. Režisér Antoine Fuqua trafil priamo do čierneho (bez urážky) a podľa solídnych reakcií kritiky i publika by mohlo prísť aj k druhému dielu. Nemyslím si, že je to dobrý nápad, pretože aj tento film mal veľa hluchých a nudných miesta, skôr by som ocenil, ak by tvorcovia ostali pri samostatnom príbehu. ()

lamps

No.....ne. Ocením čas od času akční výplach s vyššími formálními ambicemi, ale zároveň od takového filmu vyžaduji, aby mě jeho obsah silně neiritoval. A to se zde bohužel nepovedlo. Equalizer vypadá dobře, je zahraný výborně a ozvučen božsky, avšak stejně mě po většinu času nebavil a iritoval. Je to přehnané? Samozřejmě, ale to nevadí.. Je to příběhově hloupé a neucelené? Ano, bohužel hodně... A přitom to vážně vypadá tak moc, tak ukrutně dobře :/ 60% ()

Cival

Temný rytíř z OBI. Respektive taková hobby verze Muže v ohni. Denzel jako supehrdina, který si vystačí s vrtačkou. letlampou a ostnatým drátem, pod Fuquovým drsným dohledem, jenž je někdy starosvětsky syrový, jindy spíš kutilsky srandovní. Koketérií s archaickým stylem trošku připomíná Jacka Reachera - tohle ale nechytlo. ()

larelay

https://www.youtube.com/watch?v=3BE0D9geu2o najlepsia akcna scena za posledne roky, co som videla. Ano, nevidela som toho este dost, ale co uz, nemozem byt aj krasna, mudra a aj vediet a vidiet vsetko :) Kazdopadne, ujo Denzel, stale si moj oblubeny akcny hrdina... Na veky vekov amen. Ked raz budem v trabloch, dufam, ze ma zachranis. Lebo ty to das, ty to dokazes. Uplne sam, len s vrtackou, pilkou, pripadne vyvrtkou na vinko. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný thriller s Denzelom Washingtonom v hlavnej úlohe. Má vydarený príbeh o mužovi s vojenskou minulosťou, ktorý chce žiť už úplne obyčajným životom, pracuje v obchode s náradím, má dobrých kamarátov a priatelí sa s mladou prostitútkou, ktorej nepríjemný život sa mu ale vôbec nepáči. No keď dievča skončí v nemocnici, rozhodne sa to zobrať do vlastných rúk, ale ruská mafia neodpúšťa a tak medzi ňou a mužom začína úplná vojna. Spracovanie sa mi páči, síce tempo filmu je po väčšinu času skôr také pomalšie a mal som z toho pocit, že sa tu toho vlastne ani až tak moc neudeje, ale s tým nemám problém. Celé je to pojaté takým klasickým žánrovým štýlom, ktorý mi vyhovuje najlepšie, no hlavne je tu perfektný hlavný hrdina presne v štýle, aký mám rád, všetko rieši s úplným pokojom, prakticky za celý čas sa nestretne s niečím, čo by mu robilo nejaký problém, likvidovanie zabijakov je pre neho tá najobyčajnejšia záležitosť a navyše si potrpí na poriadok a spravodlivosť, takže po celý čas to s ľahkosťou ťahá a nemohol som sa nudiť. Navyše aj dejovo je to pre potreby filmu úplne ideálne, chémia medzi hlavným hrdinom a záporákom je dobre zvládnutá, pričom potešia aj všetky ich spoločné scény, ale aj inak sa mi plno scén nadmieru páčilo, takže si určite nemôžem výraznejšie sťažovať. Akcie tu nie je až tak moc, čo je škoda, keďže je výborná. Je veľmi dobre natočená, správne nekompromisná a až prekvapivo drsná, pričom sa zameriava hlavne na efektné a nápadité likvidácie, čo mi nadmieru vyhovuje a tak ma skutočne mrzí, že tu toho nebolo viac. Ale aj tak musím určite spomenúť skvelé finále v sklade, prvý stret s ruskou mafiou, alebo aj zaujímavo zvládnutú explóziu v prístave. Herecké obsadenie je veľmi dobré, Denzel Washington to po všetkých stránkach zvládol výborne, vydarený výber záporákov, obzvlášť hlavný Marton Csokas a sadli mi aj vedľajšie postavy, ako Chloë Grace Moretz alebo priateľ z obchodu. S réžiou a technickou stránkou som nadmieru spokojný, Antoine Fuqua má už s týmto žánrom skúsenosti a tentoraz ma rozhodne nesklamal, postaral sa o skvelý vizuál, pričom mi až prekvapivo dobre sadli aj spomaľovačky, ktoré inak moc neobľubuje, k tomu zaujímavá atmosféra a kvalitne zlvádnutá akcia. A poteší aj hudba, obzvlášť celé finále je vďaka nej ešte pôsobivejšie. Takže keby tu bolo viac akcie, bol by som ešte spokojnejší, ale aj tak sa mi to dosť páčilo, Equalizer je jeden z najlepších akčných filmov za dlhú dobu a rád si to pozriem znovu. 79% ()

• Pri vile Vladimira Pushkina (Vladimir Kulich) sú na autách nesprávne označené ruské poznávacie značky. (Jadro)
  • Definice slova „equalizer“ je osoba nebo zařízení, které něco vyrovnává, ale ve slangu to také znamená zbraň. (sator)
  • Citát na začiatku filmu "Dva najdôležitejšie dni tvojho života sú deň, keď si sa narodil a deň, keď pochopíš prečo." sa pripisuje sa spisovateľovi Markovi Twainovi. Skutočný autor tohto textu ale nie je známy a dôkaz o tom, že ho vyslovil Twain, neexistuje. (Arsenal83)

Denzel Washington chystá třetího Equalizera

Denzel Washington chystá třetího Equalizera