Reklama

Reklama

Xue di zi

  • Čína 血滴子 (více)
Trailer

Obsahy(1)

V roce 1740. V době vládnoucí čínské císařské dynastie Qing, se v severozápadním provinčním území Kan-su tajně formuje speciální útvar vybraných válečníků, stavějících se proti tyranii a utlačování vládních zplnomocněnců, jejichž chamtivost a touha po bohatství sdírá z nemajetných lidí kůži. Pod vedením Tianlanga (Xiaoming Huang), muže, jenž v bojích za spravedlnost proslul násilnými praktikami, vykonanými na vysoce postavených vládních činitelích, se útvar, vystupující pod jménem The Herders, dovolává spravedlnosti koordinovaným odstraňováním vybraných vládních činitelů císařského dvora. K eliminaci stupňující se hrozby povolává císařský dvůr tajný spolek speciálně vycvičených válečníků, The Guillotines, jenž pověřuje Tianlangovým dopadením. Po jeho úspěšném dopadení se v den jeho veřejně konané popravy jeden z členů The Guillotines, Guaerjia Musen (Chris Lee), vzdává svých povinností válečníka, porušuje přísahu věrnosti a stává se strůjcem Tianlangova útěku. Po stopách dvojice uprchlíků se vydává zbylá pětice válečníků, jejichž úkolem je vyjma dopadení a usmrcení prchající dvojice, také doručení vzkazu. Ten je jejich nadřízeným, velitelem Gonge (Jimmy Wang), adresován Nala Leng (Ethan Ruan), současnému vůdci The Herders a pojednává o vydání zajatce, velitelovi dcery Musen. Za účelem Tianlangova dopadení se The Guillotines zmocňují svérázným způsobem rukojmí, kterou je Tianlangova přítelkyně Bai Lan (Li Meng) a dožadují se jeho kapitulace. Jen těžko koordinovanou situaci mezi Tianlangem a jeho pronásledovateli graduje zástup odhodlaných starousedlíků, bránících své domovy, kteří vně periferního města Wuguan zcela obklopují spolek pronásledovatelů. Zatímco ti se již zakrátko sami stávají pronásledovanou kořistí, když o jejich osudu rozhodují chamtiví vládní činitelé a determinují jejich existenci vysláním dělostřeleckých podpůrných jednotek za účelem okamžité exterminace. (Conspi)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

Zatímco původní film byl v podstatě drsný survival vyprávějící příběh o vzniku gilotin, tento film je hrdinský epos o jejich konci. Přimíchalo se nám do toho i fantasy, protože jakkoli nefunkční museli být gilotiny ve filmu z roku 1974, tak tyhle už museli být ovládány magií, jinak si jejich funkci nedokáži vysvětlit (nevěřím, že tahle zbraň kdy existovala a pokud ano, nevěřím že byla funkční. No zkuste si trefil člověka v běhu kovovou čepicí. Blbost). Nicméně výprava je skvělá, režie hodně kvalitní, herci sympatičtí, efekty (jak výbuchy tak digitální záběry) na konkurenční úrovni... a myšlenka obrovská. Nechal jsem se filmem pohltit a užíval si tenhle vizuální nářez. Cílené emoce? No jasně. Smyšlený příběh? Sakra kdo by si myslel, že se to stalo, tak by byl idiot všech idiotů. Patos? No jéééje. Ale ta myšlenka zastíní všechno, včetně přitroublých, negativních a nic neobsahujích komentářů, které tu jsou, když já píši ten svůj. ()

Lavinia 

všechny recenze uživatele

Říká se, že méně by bylo více. Takže: Tak nějak jsem pochopila zhruba tento obsah: mladý císař má plné zuby svého útvaru elitních zabijáků, protože se shlédl v západních technologiích, zejména jakéhosi střeleckého komanda se mu zachtělo a krom toho si chce špinit svůj posmrtný odkaz moderními a ne tradičními zabijáky. Takže se jich hodlá zbavit, což se mu celkem úspěšně daří. Do toho se matlá jakési hnutí povstalecko-lidového charakteru, vedené ušlechtilcem vskutku ježíšovského vzezření a zvláštní vztah mladého zabijáka a mladého císařského bodyguarda. Náramně se vraždí, popravuje, řve, filozofuje, pronášejí moudra, ke konci všechno rozbombardují a postřílejí. Ty zastaralé ručnice fungují vskutku zázračně, asi je nabíjeli silou vůle. Ještě navíc se do toho míchají etnické problémy dvou druhů Číňanů. Prostě: Obvyklý asijský chaos celkem o ničem se sebevražedně-demokratickým projevem na konci. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Téma, myšlienka rovnosti i spracovanie filmu sú na obstojnej až kvalitnej úrovni. Nechýba aj pár velkolepých scén, ale myslím si, že do historického filmu by sa špeciálne efekty v podobe výcbuchov a všemožných zbraní (napr. aj bazuka) mali dávať iba opatrne. Pôsobí to potom ako z alternatívnej histórie a nie zo skutočnej. Tiež to množstvo použitých spomalených záberov je cez. Film viackrát nudí aj bez nich. No a použitá zbraň je tak neskutočná high-tech vecička, že by sa za ňu nemuseli hanbiť ani tvorcovia sci-fi z ďalekej budúcnosti. Gilotína použita v originálnom snímku o lietajácich gilotínach je síce úsmevná, ale nie až natoľko šialená ako tuto. Nielen v tomto platí, že menej je niekedy viac. ()

JFL odpad!

všechny recenze uživatele

Čínský Ježíš a jeho komsomolci versus pokrytecký císař a jeho URNA s létajícími gilotinami aneb všechno špatně. Tvůrci tohoto zoufalého rádoby eposu asi chtěli vytvořit opulentní klon Jasona Bournea a "Hrdiny" Zhanga Yimoua, jenže ani horentní rozpočet nezakryje zhůvěřilost a celkovou pomýlenost projektu. Na "The Guillotines" nejvíce zarazí, jak se zde komiksově přemrštěná premisa vyvíjí v absurdně překombinované a sveřepě vážné vyprávění, které ale nic neříká a pouze diváky atakuje horečnatým patosem a křečovitou osudovostí. Veškeré konflikty a zvraty jsou tu sice průhledné už od začátku filmu, ale vyprávění je přesto zkouší zamaskovat neskutečně komplikovanou expozicí. Do toho snímek postrádá jakoukoli prostorovou i logickou kauzalitu, nad kterou staví prvoplánovou efektnost. Vrcholem pak je fantasmagoricky rozklížená vnitřní anti-logika, která když se domyslí vyznívá (alespoň z evropského pohledu upřednostňujícího individualitu) až jízlivě. Řekněme prostě, že ve filmu zemřou tisíce lidí jen proto, aby si hrstka borců uvědomila, že jsou na špatné straně, načež zemřou další tisíce lidí včetně oněch borců, aby si někdo jiný mohl uvědomit svou chybu. A během toho všeho se odkládá zabití jedné postavy jinou jen proto, aby se po vyrovnání kopců mrtvol dotyčný cíl prostě jen tak pro samotné gesto patosu nechal dobrovolně zabít. A to nemluvě o naprosto samoúčelném 3D, které se ve filmu vůbec neprojevuje a je tedy jen umělým způsobem jak přitáhnout diváky do kin a donutit je zaplatit víc. Ve zdejších extrémně krátkých a zpravidla blízkých záběrech s pohybem kamery totiž prostě nemá 3D efekt k dispozici žádný prostor, který by mohl umocňovat. ()

MartinezZ odpad!

všechny recenze uživatele

Bože, to byla nesmyslná a přeplácaná.. epos. Dále než do poloviny jsem to nezvládl a nedokoukal. Chybí tomu nějaký smysl, jen se to furt navzájem vraždí a zabíjí. Po chvíli už nevíte kdo je kdo (ačkoliv se tentokráte podařilo trochu vybrat herce tak, že je i onen trouba Evropan dokáže trochu od sebe rozeznat), do toho nějaké flashbacky, snažící se osvětlit minulost a vztahy hlavních -asi- hrdinů, honba za rebelem, do toho jejich princ nebo co a všemu tomu kraluje mechanický létající kotouč s břity... něco jako měla Xena. Když tak nad tím přemýšlím, příběhy Xeny snad měly mnohem větší smysl a příběh než tohle. Skoro dvě hodiny jsou naprostý nesmysl, to se celé nedá dokoukat bez poškození mozku. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (2)

  • S režií snímku bylo po dlouhou dobu spojováno jméno hongkongského herce a režiséra Teddy Chan. Režie snímku se nicméně neujal. Tuto pozici po něm převzal režisér Andrew Lau. (Conspi)
  • Akční režii měl na starost Lee Tat-Chiu. (Epistemolog)

Reklama

Reklama