Starsuckers

Kamera:

Erick M. Crespo

Hudba:

Vincent Watts

Richard Curtis (a.z.), Bob Geldof (a.z.), Elton John (a.z.), Harvey Weinstein (a.z.)

whack

Celebrity obsadili médiá. Tie už dávno nie sú zdrojom informácií, ale nástrojom korporácií na oblbovanie más, a darí sa im to nepochopiteľne dobre. Agresívne a psychicky vydierajúce reklamy a relácie degenerujú mládež, robia z nej nekritické automaty, čo sa zároveň hodí aj politikom – ľudia s ružovými okuliarmi v tichosti trávia svoj voľný čas v supermarketoch, sociálne a ekologické problémy si sami dobrovoľne odďaľujú od očí, peniaze sa točia a takisto aj celý tento bludný kruh. Žiadna sebaúcta. Ku komercii treba vyzdvihnúť odpor. ()

muti

Dokument pekne zachytávajúci kapitalizmus a spojenie medzi známymi osobnosťami a nadnárodnými korporáciami. Film je rozdelený do kapitol od vzniku hviezdy až po jej politické použitie na hybanie más. Skvelým príkladom je 6 ročné decko z ktorého spravili kráľa javiska a miláčika davov, pričom nie je ničím výnimočný, no už teraz je mu jasné že je viac než druhí. A keď bude z neho Bieber tak bude chcieť byť každý ako on a okruh fanúšikov a konzumentov sa už nebude dať snáď ani spočítať. Vek falošných a neoverených správ dokazuje že sme v post-faktualnej dobe, kde sa môže do éteru vypustiť absolútne čokoľvek, pretože pravdivých správ je málo a nie je čas overiť ich. Médiá sú biznis a biznis je o peniazoch, takže pravda ide bokom. A konzumenti žerú všetko čo sa im predostrie pričom vlastný úsudok ide kamsi bokom. ()