Vyproštění (2020)

Highlightom je určite scéna bez strihu ako aj súboj s detským gangom. Scény z Indie a Bangladéšu sú neokukane, vždy mi pri nich príde na um, či som dnes správne recyklovať plasty 🤔 hlavný zaporak bol taký meh, vyhadzovac detí zo striech ostal tiež akosi zabudnutý. Film má určite svoje chyby ale ja som sa bavil a teším sa na dvojku.

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

Denzel ma už svoj vek a tak mu niektoré pasáže uľahčili. Žiaľ nepozná miestne pomery a tak necháva nažive chlapca, ktorý sa razom mstí len čo sa mu otočí chrbtom. Sicilsky facepalm. Denzel si odšoféruje 7hod v aute, kým neexne na najmalebnejšom útese Talianska. Darmo, vidieť Neapol a zomrieť, hovorí sa. Miestny policajt je podozrivý hneď tým, že zjavne postreleného človeka rovno odnesie do podzemnej lekárne mafiána Tana zo seriálu chobotnica, ktorý sa teší anonymite a miestnej komunite. Mafia má však svoje chápadlá aj tu. Prečo? Pretože starší brat, ktorý má všetko a je hlavou Camorri vysidluje celý historický apartmán , zabíja ľudí za bieleho dňa a popri tom posiela mladšieho brata vypalovat miestneho rybára z Amalfi. Proste do seba všetko zapadá, ako aj odkazy na jednotku, čo si samozrejme musíte následne googlit. Celé to však zachraňuje práve sympatický Denzel s padnutym úsmevom a kopku mŕtvol za ktorú by sa nehanbil ani Terminátor.

Vinland Saga - Cesta domů (2023) (epizoda)

Snake je super skilled bojovník, ktorý s netradičnou šabľou narába ako nikto iný. Thorfinn ovláda moderné bojové umenia, ktoré mu dávajú výhodu aj bez zbraní. Ako sa ich naučil, to je záhada. Každopádne, obe strany sú silné a súboj vyzerá byť vyrovnaný. V druhej polovici uvidíme milosrdný návrat Gardara domov v štýle Gladiátora, s tým, že sa mu premietne celý život pred očami a uvidí nielen najsvetlejšie obdobia života ale aj svoje najväčšie zlyhanie, ktoré ho uviedli do absolútneho nešťastia otroka. Okairi, Gardar....

Vinland Saga - Za dobrou věc! (2023) (epizoda)

Konečne tu máme napätie ktoré by sa dalo krájať - Snake sa skrýva v dome starého pána pričom netuší kde sa skutočne nachádza Gardar. Naši protagonisti dávajú dokopy hlavy aby vymysleli master plan úteku. Na záver máme nevyhnutnú konfrontáciu kde Thorfinn musí opäť zaťať päste a uchýliť sa k násiliu aj napriek svojej prísahe pacifizmu.

Vinland Saga - Bouře (2023) (epizoda)

Snake ma problem s mužmi. Nielenže nepočúvajú jeho rozkazy ale sú aj fatálne nedbalí. Thorfinn predstavuje svoju víziu sveta bez vojen - existuje zem, ktorá je nedotknutá zlom, avšak v tomto momente ide skôr o utópiu

Vinland Saga - Svoboda (2023) (epizoda)

Skúsený Snake ľahko premôže búrlivého návštevníka a nasleduje pár príbehov z minulosti kým nevychladnú hlavy hlavných hrdinov

Vinland Saga - Temná mračna (2023) (epizoda)

Pred búrkou tu máme menší side story v podobe otroka na úteku, ktorý rozsekal pánov a blúdi okolím ako neriadená strela. Alebo ma predsa len nejaký cieľ? Čas starého pána sa asi chýli ku koncu...

Vinland Saga - Kvůli ztracené lásce (2023) (epizoda)

Je načase spustiť machinácie - kráľovská garda má za úlohu vyprovokovať útok na kráľa, čo dá dôvod na zabratie úrodných pozemkov.

Vinland Saga - Král a meč (2023) (epizoda)

Stačí jeden užitočný idiot a masterplan nového vládcu sa dáva do pohybu. Všetko do seba zapadá

Bratr Slunce, sestra Luna (1972)

Veľmi pekné spracovanie, prišlo mi také rozprávkové , veľmi farebné, romantické a miestami aj trošku naivné, jednoduché ako prostáčik z Assisi. Škoda, že pesničky neboli v taliančine ale v angličtine. Páčila sa mi postava otca, fakt bol skvele zahraný, ešte aj ako radil synovi kde majú Perugiania poschovavane poklady. Pekne bolo ukázané ako zarobil na vojne zo všetkých strán, aj ako to vyzerá v Garbiarskom suteréne.