Šílený detektiv (2007)

je mi ctou vam predstavit najlepsiu detektivku co som doteraz videl. cely film som len dufal aby sa to nejak nezvrhlo (poznate to - dobry zaciatok zly koniec). necakal by som ze to bude take skvele. detektiv, ktory vidi to co ini nie, vie riesit aj impossibru pripady. jeho rekonstrukcie pripadov su neobycajne a precitene. dokaze vidiet ako sa clovek citi, vsetky stranky jeho osobnosti. a ked sa podari tak vidi aj... no ved viete. je to paranormalna schopnost alebo len predstava blazna? zverili by ste svoj osud do ruk takehoto cloveka? mozno nie, ale co ak jedine on vie najst odpovede ktore hladate? ... pri tomto filme som fakt ze rozmyslalnaplno aby som pochopil o co ide - film ma drzal v strehu. ano, nejde o film pocas ktoreho si odskocite bez toho aby ste ho pauzli a o nic nepridete :p. ps: ak ste sa vo filme stratili tak vam mozem poslat vlastny podrobny spoiler v rozsahu 3xA4.

Cesta bojovníka (2009)

Merantau. Indonezsky akcny film plny rvaciek na styl Ong Bak? nuz nie tak celkom. Ong mal roznorode bitky kde sa pouzivalo co prislo pod ruku (urcite si pamatate poulicnu predavacku nozov alebo kostenny upgrade ruk) a tieto zmeny v M. chybaju, takze sa pozerame na ''rovnake'' bitky, ktore ku koncu filmu uz nudia. chyba tu dokonca aj "Hans", ktory by bol akymsi najsilnejsim nepriatelom pred branami hlavneho zlosyna. tolko ku klasikam. zial to nie je vsetko, dejova lina ma podla mna dost trhlin a budete mat dost casu si ich vsimnut. napr, preco nikto nepouziva strelne zbrane (az na par ochrankarov ktori nezmyselne vystrielaju kazdy cely zasobnik do 1 cloveka). je to azijsky film, ale nejake katany tam veru neuvidime. okrem Hansa chyba aj specialista (typu nozikar), ktory by to spestril. namiesto toho hlavny hrdina bojuje vyhradne proti poulicnym najatym clenom gangu, z ktroych nik nevynika. + v Ong ked islo do tuheho tak Tony sa nebal uchylit k tvrdemu lamaniu koncatin, aby sa mu prebrati superi nerecyklovali :) tuto to pokulhavalo... ide na teba 10 manikov (ktori ta chcu asi zabit) a ty pouzivas klasicke utoky? no neviem neviem, keby idu na mna tak idem ALL IN. tuto chalan bojuje "like a sir". dalsia vec je "cheating", totiz hl hrdina je imunny voci tvrdym ranam ktore by odstavili aj Van Damma. dostanes par tvrdych ran? otrases sa a ides dalej s aktivovanym "rage". taktiez je tu klasika nerealnych filmov - ked vas ma super v hrsti tak vam nezlomi vaz ale vam da past do hrude alebo na tvar. to je "finish him?" nie, je to dalsia technika "like a sir".

Babo (2008)

korejska romantika prvej triedy. bozska Ji-won Ha, na ktoru sa moze clovek pozerat hodiny a jej filmovy partak Tae-hyeon Cha. odkial ich pozname? zoznam by mohol byt dlhy - My Sassy Girl, Lover's Concerto, Windstruck, Donggam... teraz si typek zahral miestneho blazna a ona zase krasku (obv), ktora sa po 10 rokoch vracia z EU. kedze odisla ako mlada, vela veci si uz nepamata a ide sa na zistovanie kto je kto. vo filme je dost odhaleni, ktore by ste mozno necakali, takze nie je to priamociare ze laska a zamilovanie sa fesaka do krasky, milostny trojuholnik... ustredna postava je tu ON a vztahy ostatnych k nemu. takze preco sa ludia chovaju ako sa chovaju? zistite. co mi tu chybalo e nejaka chytlava pop skladba, ktora by to odstartovala vo finalnej snimke. pesnicka tu sice bola ale nie je to pop bomba. bonusik je snimka v Prahe kde sa dostane jedna postava, nice! inac je tu jedna postava ktorej je nas hrdina trnom v oku, kto to asi bude? komu by uz len mohol vadit miestny blazon?