Vinou lásky (2011)

Kafka ako ho nepoznate, aneb Kafka po japonsky; nestandardny pribeh o hladani zmyslu zivota, o problematike existencie, odcudzeni, neviditeľnom zajatí neznámych síl, zakliatom kruhu moci, sebauvedomeni.... suhlas s: LihO ps: tak ako Zamok, aj tento film ma viacej interpretacii

Volavka II (2003)

je smutne ze ludia zvaluju vlastnu neschopnost pozorne sledovat film na film samotny. moc prekombinovane? skor ozrejmujuce, doplnujuce (napokon, je to dvojka omg!) a nepredvidatelne (ak ste predvidali kroky Sama tak ste bud detektivni geniovia alebo chvastuni!) Vedeli ste snad ze ide o prequel este nez ste zacali pozerat (ci ne?), tak ste si mohli dovtopit ze tam pojde hlavne o Wonga a Sama. suhlas s: lesumir.

Jigeum saranghaneun saramgwa salgo issumnika? (2007)

az na par momentov ma zial film nechal chladnym, dej bolpredvidatelny, bez ziadneho zvratu. a miestami roztahany. film bol LEN o vymene partnerov, nic viac, nic menej. mozno nabuduce...

Daenseoui sunjeong (2005)

uzasny korejsky romanticky filmik s neuveritelou Moon v hlavnej ulohe (Lovers Concerto), na ktoru sa staci len pozerat aj keby vo filme nic nerobila :-P na film sa velmi dobre pozera a s parom sympatizujete asi uz od zaciatku. co je pre tento film spomedzi korejskych jedinecne - odohrava sa v atmosfere latino tancov, kde uvidite ze korejci nie su ziadne Becka a mozme byt radi ze nemaju pristup do nasho Lets dance :) pripravte sa na nevinne kroky tanecnej princeznej! ps: pozor, vo filme zazneju aj nejake cinske nadavky :)

Baekmanjangjaui cheot sarang (2006)

je arogantny, mlady dedic a coskoro uz aj bohaty. nuz a podla toho sa aj sprava, ma vsetko pod kontrolou. dokaze ho snad nieco skrotit a vratit na zem? ked sa ukaze dedkov dodatok k poslednej vole, tak sa mu zmeni cely zivot. teda v pripade, ze chce dedit... suhlas s: kitano

Americké psycho (2000)

film, ktory na mna zaposobil az tak ze som si musel zohnat knihu (tej by ste dali kazdy o * navyse - vsetko sa do filmu nezmesti, ako napr Bono alebo Tom Cruise!, murders & executions, brat a Dorsia). Svet v ktorom vas nikto nepocuva, nik za o vas nezaujima a radsej ani nechce vediet co sa skryva hlbsie. frustrujuce? pre Patrika urcite. jedine co chcel bolo, aby zapadol, aby bol ako ostatni. ale svet ho ignoroval a to aj potom ako sa Patrik zacal coraz viac zviditelnovat. Sialenstvo a beznadej postupne biznismena zoziera az ho uplne pohlti... suhlas s: Richard_Ba. PS: INSERT THE CAT <3 Patrikovi prejde viac ako vražda, on je krytý firemným právnikom, je predsa dedič a VP takže do roboty chodiť nemusí, keďže je to rodinný podnik otca. Všetko po ňom upratali, ešte aj vlastníci budovy spravili čistku pod koberec a okamžitý resale, keďže vraždy by ich zrujnovali.

Adresát neznámý (2001)

jednoznacne najdramatickejsia drama aku som doteraz videl. dej zacina velmi pochmurnne a cely cas sa to len zhorsuje, a to som cakal na nieco pozitivne. nie, tento film nema happy end a ani ho necakate. ak mate sklony k samovrazde tak si Address Unknown nikdy nepozrite, lebo za vysledok nerucim. cierna cernota a temna temnota.

Dobrodruzi z vesmíru (1986) (seriál)

serial meho mladi nemoze byt na nizsom ako na prvom mieste medzi serialmi. doteraz si pamatam francuzsky dabing, ktory bol prekryty tym nasim. stare dobre casy... btw aj vma pripomina Gerard Rossa zo serialu Priatelia? :)) suhlas s: Gemini, HorrorVamp. ps: hodnotim po minulorocnom uspesnom patrani po nazve a spravnych linkoch ;)

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Specialisti, potomkovia a fankluby prezentuju arzenal a bojove taktiky najroznejsich typov bojovnikov zo vsetkych kutov sveta. Tim odbornikov dohliada na testovanie a meria ucinnost a presnost zbrani i odolnosit brneni. zaverecny virtualny boj dvoch skupin je uz len ceresnickou na torte. je jasne ze do programu sa nedaju zahrnut vsetky bojove komponenty a preto su boje skor ako bonus nez nieco smerodatne (etse som nepocul ze by sa ninja vrhol do otovreneho boja namiesto nocneho vypadnu na spiacich bojovnikov). Porovnavanie sil skupin nie je nudny, clenovia sa vzajomne hecuju a ustne potvrdzuju svoju nadradenost. vyhrat vsak moze len jeden... na konic epizody prichadza aj velke zuctovanie kde sa vyberu najlepsi z najlepsich.

Bojový plán (2004) (seriál)

Popis znamych a ucebnicovych bojov a analyza vojenskej taktiky, prehladne animacie, rozbor myslenia generalov a aj genialne intro.