Duna: Část druhá (2024)

Astronomický zážitok, bitky pri ktorých aj star wars tíško závidia v kúte. Skvelé sú linky proroctva vyvoleneho, jeho postupný hype aj postupné prípravy más. Ak the one vstúpi na javisko v plnej sile tak všetci padajú na zem a on ani okom nemihne. Kam dovedie spoločnost? Do raja. Staré matky ťahajú za nitky dejín, namiesto rôznych strán vidia jedinú cestu osudu. Samozrejme že tvoj otec padne, otázka je či ostane naša linka pri moci. Každá nasledujúca generácia rodu je viac OP a ich skilly prevyšujú akékoľvek očakávania. Napokon tá najmladšia už vie komunikovať s matkou ešte pred narodením 🤷 zimomriavky pri mnohých scénach

Renfield (2023)

Nečakane skvelý Dracula film, ktorý nestráca nič zo strašného tajomna postavy upíra, ale využíva aj prvky odľahčenia skvelým dávkovanim vtipu. Krvavé scény sú over the top, Drakula ozaj nikoho nešetrí. Čo je na ňom ale najdesivejšie je jeho vykreslenie ako psychického manipulátora, ktorý zotročuje ľudí ako domáci násilník. Jeho slová spôsobujú väčšiu traumu ako smrť a vidíme ako v ľuďoch prebúdza pocit menejcennosti az bezvýznamnosti. Prečo si si myslel, že by si ma ty mohol vôbec zraniť? Nicolas Cage bol fakt nepríjemný protivník, spod vplyvu ktorého je takmer nemožné vyslobodiť sa. Trefné sú tu dokonca aj psychologické sedenia kde sa ľudia zveruju so svojími toxickými vzťahmi, útok Drakulu na spolok, spolocenie sa s kriminálnikmi, celkom to malo hĺbku. Dokonca sme si dali aj jeden remake scény z prvého Matrixu proti neonates. Vyzdvihnem ešte herecké obsadenie, úžasnú matku gangu (the expanse), policajtku s potlačenou agresivitou, skorumpovanú políciu.

Yellowstone - Grass on the Streets and Weeds on the Rooftops (2022) (epizoda)

Mal som pocit že som pozeral dvojčasť a naozaj, stopáž je 75min. Stalo sa tu toho dosť, Kayce našiel vlka a vízie smerujúce ku googlovaniu o čom boli, Jimmy odchádza do západu slnka so sexy snúbenicou. najlepšia linka patrila však Beth, ktorá je konečne užitočná a ukončuje Jamieho rozpoltenosť a celú väzenskú linku. Option 3 som očakával, poznajúc jej zmýšľanie. Menej jasná je linka s Market Equities a nahnevanou prez. Co to leakla? 🤷 Anyway, je tu aj súdne pojednávanie so Summer a skvelý rozhovor pri poháriku so sudcom, ktorý nevie aká budúcnosť čaká ich deti. That's the name of the movie!

Yellowstone - No Such Thing as Fair (2021) (epizoda)

John zisťuje že jeho babe Summer hrozí reálna basa a za všetkým je Beth. Prichádza jej labutia pieseň a bude plná sĺz. Rip ostáva stranou, múdry to muž. Hrdinom tejto časti je mladý chalan, ktorý už nielen kyda hnoj, ale sa naučí jazdiť, všetkých pobije v kartách a aj v trashtalku. Kayce sa ide zhulit do hôr aby sa stretol s vlkom, len aby jedného aj nedostal. Jimmy dosiahol pravdu a teraz sa musí rozhodnúť čo s ňou. Ona naňho nebude klásť nároky, tie musí na seba klásť sám. John dáva svojmu nemesis steak a riadnu slovnú omáčku. Dobrú chuť.

LEGO® příběh 2 (2019)

Dvojka končí tam kde skončila jednotka, takže môžeme priamo pokračovať, dokonca presne o pár rokov neskôr od jednotky, takže sa ako deti hrajúce sa s legom rastú tak sa menia aj ich postavené svety a reflektovane predstavy o svete. Dokonalý blend dvoch svetov, ktorý môže spolunažívať aj napriek rozdielnym pohľadom na realitu. Páčili sa mi tam rôzne perly ako vysvetlenie ako sa Raptory dostali na loď. Proste time travel do jury, čo ste čakali 😀 všetko má svoju logiku, len treba pozerať očami detí. Armamageddonom ešte nič nekončí a čaká nás určite aj trojka.

Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Druhá séria skvelá, pre niektorých možno príliš okrajová. Oceňujem neznáme postavy, ktoré sa dostanú do uprostred diania. Peggy Carter je zaujímavá postava, páči sa mi oveľa viac ako tradičný Captain America. Zaujala ma aj zvláštna vizuálna stránka, pri niektorých scénach akoby človek pozerá na reálnych hercov v zelených kostýmoch, ktorí na neskôr upravia do animovanej podoby.

Co kdyby...? - Co kdyby... zasáhl Nejvyšší Strange? (2023) (epizoda)

Za mňa super, epické finále kde uvidíme presne tú echt marvelovku, kde idú proti sebe dve strany, každá je v top skine a výbave, v hre sú rôzne OP itemy (Thorovo kladivo, 10 rings), všetko čo sme videli dostane svojich 15 minút slávy. Sem smeroval celý doterajší príbeh celej série, takže ak toto nebude stačiť, asi treba vymeniť universe.

Co kdyby...? - Co kdyby... se Avengers dali dohromady v roce 1602? (2023) (epizoda)

Zatiaľ jednoznačne najlepšia časť napajajuca sa na môj obľúbený Endgame. Zisťujeme kam sa podela Peggy z minulej časti a čo ju čaká. Ocitá sa v roku 1602 vo svete mušketierov a miestneho odboja. V tomto svete je jej postava už mŕtva a teda sa môže bezkonkurenčne zahladiť do Steve Rogersa ako OP verzia postavy z budúcnosti. Watcher vraví, že je to glitch a stačí aby šla s ním a vráti ju späť. Ale Peggy Carter z bojov neuteka a stavia sa výzve záchrany sveta čelom. Zatiaľ ma na sérii celkom fascinujúce animácia, je to akoby sa herci nejak nahrali do digitálnej animácie a všetko sa už nejak doladi. Ale vidno že tie mimiky tváre a rôzne ležérne situácie sú reálne herecké výkony.

Co kdyby...? - Co kdyby... Hela objevila deset prstenů? (2023) (epizoda)

Hela dostáva outcast a je zbavená všetkých schopností. Musí sa najprv naučiť cestu svetla a až keď sa naučí cenu života, bude môcť vládnuť smrti. Docela deep, ako aj finálny súboj, ktorý mi pripomínal až Endgame a boj proti Thanosovi. Napokon, toho uvidíme aj v tejto časti, takže konečne už hráme prvú ligu, po všetkých tých vedľajších príbehoch druhej série

Co kdyby...? - Co kdyby... Kahhori přetvořila svět? (2023) (epizoda)

Príbeh ktorý mi pripomína skôr Ixalan než čokoľvek spojené s marvelom. Sledujeme vzostup Huatli ktorá celý bezprecedentnej hrozbe conquistadorov zo Španielska. Je tu veľký dôraz na "realistickost", teda domorodci rozprávajú po svojom a dobyvatelia len španielsky. A napokon uvidíme nielen kráľovnú, ale aj Nea z Matrixu 😀 nadvláda nad hmotou je samozrejme absolútne OP vlastnosť, na ktorú nestačí obyčajná guľka. Na záver máme aj pekné poučenie o odhodlaní hrdinu, ktorý sa postaví za správu vec, aj keby ho to malo stáť život.