Nepočujúce dievča sa snaží skontaktovať so svojou sestrou prostredníctvom duchárskej seansy, no miesto nej narazí na ducha zavraždenej ženy.
Lily Morelová (Kelen Coleman) je zronená zo smrti jej mladšej sestry a hľadá útechu v spiritualistickej komunite Cassadaga. Namiesto vlastnej sestry však nechtiac vyvolá zo záhrobia čosi hrozivejšie - pomstychtivého ducha zavraždenej mladej ženy. Lily, ktorej život tento duch pomaly, ale nemilosrdne rúca na kusy, sa snaží čo najskôr odhaliť záhadné okolnosti súvisiace so ženinou smrťou. Táto úloha ju však prievedie tvárou v tvár sadistickému vrahovi známemu pod prezývkou Gepetto. (Incantator)

George Stobbart

Dosť rozvláčna hororová detektívka o traumatizovanej hluchej fešande, na ktorú si zasadne neodbytný duch zavraždenej ženy, snažiaci sa ju priviesť až pod nos úchylného vraha. Ako by toho nebolo dosť, nikto jej nedokáže pomôcť a tak sa musí uťahaným dejom prebíjať sama. Film je v niektorých scénach naozaj dobrým hororom, ponúka napätie, trochu gore a zaujímavý dej prepletený hustou atmosférou. Škoda, že ten zvyšok sa skladá prevažne z nudy a nezáživných rozprávačiek. ()

Morholt

Během seance je vyvolán nesprávný duch a ten pak nutí hlavní hrdinku k tomu, aby odhalila okolnosti týkající se jeho vraždy. Jedná se o takovou levnější Gothiku, kterou to de facto kopíruje. Liší se to vlastně jen prostředím a herci. Nicméně mě se to i přes přetaženou stopáž a zmíněnou kopírku docela líbilo a to zejména díky Kelen Coleman, která sice není typickou krasavicí, ale zato je neskutečně sympatická. Prostě spokojenost. 60% ()

Fr

,,DUCHU! NECH NÁS NA POKOJI! NEJSI TADY VÍTANÝ....“ /// Ticho, rachot, ticho, rachot, DUCH, ticho…ne nejebe se mi receiver, to jen Lily hovno slyší. Taky ji tak nějak umřela ségra – prostě přišel čas přesunout tu svoji (mladou) prdel na venkov. CASSADAGA – hlavní město spiritismu! To je mi náhodička…. uff, pičo sundejte ze mě tu husí kůži! Ducháčci ve spojení s uchylákem – co mě na tom může prudit? Pomstichtivej duch a znepokojivý pátrání – horor, kterej mě (v noci) baví a příjemně mrazí. Debilní chování? Trošičku trapňoučká berlička k dalšímu napětí a …. no přece si kvůli tomu nebudu kurvit zážitek! Ale berte mě s s rezervou …. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju spirituální seance. 2.) Mám slabost pro Hurvínka …. no vlastně spíš pro Máničku. 3.) Thx za titule ,,petrik1“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

*CARNIFEX*

Potom ako Lili tragicky umrie mladšia sestra Michel, rozhodne sa presťahovať do malého mestečka Cassadaga. Na tamojšej univerzite dostala štipendium a priestor na vyučovanie výtvarnej výchovy. Cassadaga, ale nie je len tak obyčajné mesto. Všade naokolo je známe svojimi častými špiritistickými seansami. Jedného večera sa spolu s novými priateľmi zúčastní seanse, kde sa "médium" pokúsi kontaktovať nebohú Michel. Tento večer však dopadne inak, ako všetci očakávali. Lili sa dostáva do situácie, ktorá navždy zmení jej život. Cassadaga je "siamské dieťa" spájajúce subžáner slabšieho slasheru s priemernou ducharinou. Krimi hororov v ktorých duch núti človeka aby našiel vraha obete je tucet. Ťažko povedať o čo sa režisér snažil, no menej je niekedy viac. Ako slasher tento horor nič extra neponúka, z duchárskeho remesla funguje len z časti. Pár lakačiek síce vyšlo, no po atmosfére ani chýru, ani slychu. Napodiv, najzaujímavejšia scéna z celého filmu sa nachádza po uplynutí titulkov. Trošku málo nie? - 50%. ()

Karamanlis

Cassadagu vním ako čisto priemernú snímku. Je taká "ani ryba, ani rak", teda z polovice duchársky horor, vsádzajúci na pre tento subžáner typické ľakačky v štýle "uff... ktože mi to stojí za chrbtom?" a polovice na rádoby surový exploitation s predvídateľnou kriminálnou zápletkou. Tvorcovia tohto hororu to nemysleli zle, konečný výsledok je však oproti ich očakávaniam zrejme o čosi chatrnejší, ale tak 1x sa Cassadaga skuknúť kľudne dá... ()