Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

voleman

Ale jo, mě se to celkem líbilo. Rozhodně je to lepší film než Bayovi poslední dva Transformeři. Režie působí dospěle a je opravdu zvládnutá na jedničku a všechny scény v tomhle filmu působí opravdu cool. Musím ovšem říct že sem od Baye čekal o dost víc akce, které tady bylo opravdu jen po málu. Skoro bych řekl že to je asi nejmín akční Bayův film. Scénář je povedený, i když to celé mohlo být trochu kratší. Přece jen stopáž více jak dvě hodiny na akční komedii je hodně, ale Bay si s tím poradil celkem dobře a nějaké výrazně slabší místo film postrádá. Pochválit se musí i herci, Walhberg i Johnson umí hrát a tady to jen potvrzují. Potěší také přítomnost Eda Harrise. Nečekejte od toho nějaké vysoce kulturní veledílo, které vás kdovíjak nadchne, je to prostě jen akční komedie u které se budete poměrně dobře bavit. 75% ()

zolo23

"Aj toto je stále podľa skutočnej udalosti". Keď je to naozaj tak, išlo o najdebilnejších zlodejov, vydieračov v histórii. Ale pobavil som sa. Tu sa jedná o čistú komédiu. Neviem či ide o Bayov najlepší film ako sa tu o tom diskutuje, ale o najprekvapujúcejší určite. Nemôžem si pomôcť, ale herecké výkony všetkých troch "idiotov" boli podarené a ako som už v nejakom komente spomenul Dwayne Johnson sa herecky posúva ďalej a už to nieje len ten Bum Bum prásk frajer. Na plný počet to nieje ale nechýbalo veľa. ()

Hugo01

Na tento film se mi do kina moc nechtělo. Ukázalo se však, že sem prohloupil. Trojce Mackie, Wahlberg (namakanej víc než kdy předtim) a samozřejmě The Rock ukázalo, že hrát opravdu umí. Z filmu asi každý pochopil, že unést a okrást nějakýho boháče se nemusí vždy vyplatit. Trio kulturistů doplňuje jako detektiv charismatický Ed Harris, který případ samozřejmě vyřeší a pachatele odsoudí...90% ()

Hollohlaway

Taková banda namuskulovanejch hovad, Bože můj...stereotypní, nenápadité...a hlavně užvaněné. Postavy chovající se jako pasáček ovcí po lobotomii, a jediná vtipná postava je Tony Shalhoub. který hraje s nadhledem. Prostě mě to nebavilo, a konec jsem vysloveně uvítal. A to mám Wahlberga celkem rád. ()

jenik71

Pot se mi při sledování filmu na čele objevil v momentě, když bylo jasné, že je to vlastně nádherná ukázka americké demence. A krev se mi z toho také v žilách nerozproudila. Tentokrát mě Michael Bay výrazněji zklamal a doufám, že to bylo naposled. Wahlberg a Johnson nijak zvlášť nezazářili, na druhou stranu se mi líbil ve své roli Tony Shalhoub. Celkově mě to příliš nezaujalo a čekal jsem to výrazně lepší. ()

Jello Biafra

Film sa tvári ako pohodová komédia o troch bodybuilderoch, ktorí si chceli splniť svoj americký sen a stať sa boháčmi. Tak vymysleli šialený plán: uniesli bohatého židovského podnikateľa a prostredníctvom mučenia sa ho snažili prinútiť, aby na nich prepísal svoj majetok. Najväčším problémom filmu je práve to, že režisér Michael Bay tu tragické udalosti balí do komediálneho obalu a pritom skutočný príbeh a všetko čo za únosom stálo má oveľa tragickejší podtón. Inak tu na diváka nečaká nič čo by z predchádzajúcich Bayových filmov nepoznal. Fetišistické zábery na nablýskané auta či opalené krasavice, videoklipový strih alebo vulgárne hlášky. Cez to všetko som sa však pri tomto filme nejakým zvráteným spôsobom bavil a dokonca som ho videl už dvakrát. Takže je to jeden z ďalších takzvaných Guilty Pleasure počinov. Je to nehorázna debilina, ale zábavná debilina. ()

venca163

"Still true story!" To, co se stalo, je tak dementní, že jsem tomu při koukání nevěřil. Pak jsem si o tom našel pár článků a pořád se mi tomu snad nechce věřit =). Takže sorry Michaele, celej film jsem ti křivdil, že točíš neuvěřitelně sračkoidní scénáře. Bayovo styl jako takovej mě spíš sere (zpomalený záběry, zbytečný efekty, všechno nafouknutý, barevný, cool hláškování, umělost, sraní na logiku, emoce...všechno jak z nějakýho nigga videoclipu o tom, jak jsem teď strašně bohatej dawg). Bohužel znam lidi, který se v těch postavách najdou a s takovym tim spravedlivym nasráním si řeknou, že si taky chtěj, kurva, něco urvat. Ale zase se tomu nedá upřít, že to odsejpá, jenom jsem čekal, že to bude víc o sypačích a sypání =(. #prahaNeboRumunsko #vždyťJeToJedno (65%) ()

Lukoboss

Velká sranda a zábava s těmahle nabušenýma šílencema, kteří se nebojí udělat si ze sebe prdel tak, aby se divák nenudil. Je tam dost scén, u kterých jsem se fakt bavil a smál se, protože jsou to (záměrně) tak absurdní situace a hlavní trojice je za tak neskutečný blbečky, že se prostě zasmát musíte. Na M. Baye je to trochu nezvyklej film, ale zvládl ho s grácií, takže se není čeho bát. P.S.: Sakra, asi bych měl víc posilovat! :D ()

kenkaku

Tenhle film je větší maso než jsem čekal. Teda myslím od Baye... Jestli je tohle opravdu podle skutečné události, tak zcela chápu vznik klišé o svalech bez mozku. Hlavní trojka jsou takový retardi! Neskutečný... Ty jsou tak blbý a jsou to takový hovada, že se jim ani nedá fandit. A to je snad asi nejhorší. Film jsem viděl 2x, ale potřetí už ho nedám... to už je moc. ()

Soweek

Je velmi příjemné vidět, že jeden z Vašich nejoblíbenějších režisérů stále umí točit filmy, kdy jednou za pár let natočí film, který točit doopravdy chce a ne film, který mu pouze vydělá peníze. Pain and Gain je jedna z nejčernějších věcí, kterou jsem viděl za poslední léta, u které opravdu nevíte, jestli vám vaše morálka povoluje se smát či nikoliv. Souhlasím s názory ostatních, že vyjímečně vyžadoval po Rockovi a Wahlbergovi "hraní", naštěstí jim role byli šité na míru a jejich výkon se povedl na jedničku. Plné skóre si film zřejmě nezaslouží, ale mimořádný zážitek se dává mimořádná odměna ()

KR4T4S

Obávám se, že ten "satirický" podtón většině diváků ujde. A ten zbytek zjistí, že naprosto nefunguje. Odpovědí, proč tomu tak je, je pózér Michael Bay. Nechápu, jak někdo může opěvovat takováhle vypatlaná hovada (a to se v tomhle filmu opravdu děje, ne že ne), člověk s tolika fetiši a vyznávající hodnoty, které Michael vyznává, prostě nemůže točit filmy podle námětu, kterej káže být dramatem s komediálními prvky a přitom s přesahem. Do písmene souhlasím s komentem uživatele J*A*S*M. Jinak je to film, kde je opravdu úderných hlášek poskrovnu, nejlépe "hraje" Dwayne "The Rock" Johnson (Ed Harris tu má v podstatě jen cameo), vtipy postrádají timing - nejvtipnější scénu má Rebel Wilsonová. Ani ryba, ani rak. Paskvil nezachrání tentokrát ani několik zajímavých filmařských nápadů ani klasickej Bayův vypiplanej barvičkovej slo-mo vizuál. Podle mě velmi nebezpečný film. 20% ()

upson

Asi jedno z největších překvapení roku 2013. Samozřejmě po stránce subjektivního názoru. Megaloman Michael Bay to umí i bez akční destrukce dosahujících až gigantických rozměrů s fantazií velkého dítěte. Snímek je i při dvou hodinách čisté délky filmu dost svižný a v podstatě jsem nenašel vyloženě hluché místo nebo snad nějakou zbytečnou scénu filmu. Kulturisticky ladění lidé v masivnějším měřítku budou možná snímku vyčítat, že stupidita mužů s velkým bicepsem je zde brána s jakousi automatičností asi jako vidina u blondýnky za autem při zacouvávání automobilu pomocí zpětných zrcátek v podélné řadě. To však snímku neubírá jeho kvality. Herecké obsazení je brilantní. Ani se mi nechce věřit rozpočtu, za který byl snímek pořízen, při pohledu na to kdo stál za kamerou a před ní. 90% hodnocení už jen za to, jak se mi snímek trefil do vkusu :-) ()

netahlo

Kdyz mel Marky Mark na zacatku "duchaplny" proslov o fitness, americkem snu atd, mel jsem nutkani to vypnout. Brzo jsem ale poznal, ze tenhle film se musi brat s velkou nadsazkou. Proste to nesmite tak prozivat a hledat kdejakou chybu. Ta parta tri trotlu me nakonec fakt dobre pobavila. To jsem potreboval a nic jineho jsem od tohoto snimku nechtel. ()

civrss

Pain & Gain asi nevyhraje oskárka za nejlepší scénář ani režii, ale to fakt nikoho trápit nebude. Pokud se dokážete s nadhledem dívat, film vám uteče jako voda a budete se prostě a jednoduše bavit. Že Mark je skvělý herec víme všichni, ale kdo zde jednoznačně potvrdil svoje kvality je Dwayne "The Rock" Johnson. Něco už taky nahrál, mám ho rád a na jeho filmy se vždycky fakt upřímně těším. MIchael Bay vždycky dokáže chytit film za koule a to mám rád. Žádný zbytečný párání, cpaní amerických vejšplechtů o hrdosti, cti a podobně. Čekal jsem hodně, něco trochu jiného, ale spokojenost. ()

Kejdlo

Naprostá šílenost a komedie o třěch idiotech, kterým očividně chyběla inteligence. Jak Baye moc nemusím, tak tenhle film se mi od něho poměrně líbil a dokázal, že i film o naprostých vypatlancích (nic proti korbení) může být humorný. 7/10 ()

Firebug

Strašně příjemné překvapení, pramenící hlavně z mého dojmu, že Bay zdegeneroval ve filmaře, který si scénář představuje jako řetězec výbušných citoslovcí. Pain & Gain je příjemně civilní konverzačka (vážně!) gangsterského střihu, přičemž zapomeňte na sympatické smolaře, kteří musí splatit nějakej dluh, či na ostřílené gaunery s předem promyšleným plánem a nahraďte je třemi vymaštěnými kulturisty. O zábavu je tedy postaráno. Vůbec mi přitom nevadí, že se Bay tak často ohání tím, že je to natočené podle skutečných událostí, které si podle všeho ohnul podle svých potřeb a taky ty odporné kriminálníky obdařil jistým tupým kouzlem. Jde tu hlavně o tu srandu, a když vznikne krimi komedie s tak pevnými základy a sebejistým režisérským dotekem, je mi všechno ostatní putna. Solidní 4* ()

sedm.1

Neuvěřitelně nabušený, nehorázně zběsilý, prostě kurevsky dokonalý biják, který mě napumpoval do nebeských výšin, ve kterých si ještě nyní pěkně lebedím. Co tedy na této dokonalosti obdivovat a opěvovat dříve a více. Zápletku nelze nazvat ničím jiným, než slovem perfektní, neboť obsahovala prakticky vše, co dělá opravdu dokonalý film dokonalým filmem a odvážím se být až natolik drzým, že si jí dokonce dovolím svou kvalitou přirovnat až k nedosažitelným Tarantinovým Pulp Fiction. Natolik mě totiž oslovil její dechberoucí mix zábavnosti, krvavosti, dialogové vybroušenosti, dynamičnosti a kulervoucího spádu. A je to v podstatě i stejně tak absurdní, šílené a nápadité. Herecké obsazení je pak naprostý skvost, tady měl Bay neuvěřitelný čich, neboť Wahlberg s Johnsonem jsou tu TOTÁLNĚ GENIÁLNÍ, jejich charisma stříká na kiláky daleko a já z nich a jejich muskulatury uchcával blahem!!!!! Samozřejmě ale i ostatní herci tu jsou fantastičtí, Mackie, Shalhoub, Corddry a nebesky šukézní Bar Paly, ti všichni tu svými výkony přispívají k nezapomenutelnosti této grandiózní zběsilosti. Co tento film dělá ale skutečně výjimečným, je jeho stylové zpracování, kdy se Michael Bay překonal a natočil v tomto směru vážně neuvěřitelný kousek, který v tomto směru boří mantinely a něco tak stylového tu doslova roky nebylo a mě to pořádně posadilo na prdel. Můj celkový náhled na celý film je tedy možná hodně primitivní a nesoudný, ale já si tenhle až po okraj natřískaný film svalama, kozama a luxusem božsky užil a zkrátka, ikdyž se zdá, že to s těmi všemi superlativy až moc přeháním, není tomu tak, Pot a krev je vážně ultimátní geniálnost, po které se ze mě stala asi stejně prázdná hlava jako hlavní hrdinové, ale už jsem si koupil permici do posilovny a hodlám od základu co nejdříve změnit svůj život 8D. ()

The Viper

Skvěle jsem se bavil. Film jsem viděl 3x v jednom týdnu a vždy mě jednotlivé hlášky rozesmály. Našlapané trio v čele s Wahlbergem ve své životní formě. Celá ta událost musela být hrozná pro pozůstalé, ale mě vždy zajímala nejvíce má maličkost, a tak jsem se na tomto černém humoru a nadsázce pobavil. Obsah jsem před filmem nečetl a ani jsem nevěděl o čem to bude a už vůbec, že to bylo podle skutečné události. Překvapení, zábava....Určitě se časem podívám znova, protože na to že na komedii to má až vražednou délku to je jako lusknutím prstu od akce k humoru a humorné akci. Na své si příjdou i testosteronový honiči a to se počítá. Plus by byla škoda, kdyby se film dostal do modrých vod vinou místních 'zoufa(znal)ců. ()

Maynard.

Tak tohle bvych tedy od Baye nečekal. Od něj sem navyklej očekávat filmy s perfektními efekty a akcí. Tady sem akční kousky hledal marně. Taky sem tady marně hledal jakýkoli náznak originality. Jo, párkrát sem se fakt zasmál, ale rozhodně ne třeba jako u Bad Boys. Co se týče příběhu, tak to je mazec. Těžko se dá uvěřit tomu, že je to založený na pravdě, ale Světe div se, je to opravdu tak. Jen sem žasnul nad debilitou hlavních představitelů, který sice přišli celkem "chytře" k penězům (unesli pracháče, kterýho mučili, než jim podepsal darovací papíry), ale co se dělo potom? Magoři. No, taky se není čemu divit, když jejich životní krédo je dobře a hlavně drsně vypadat. Vypadáš drsně - seš drsnej :o). A s tou spoustou šhitu, co si rvali injekcema do těla se pak není čemu divit, že jejich uvažování nebylo na vysoké úrovni. Ani mi tu nějak neseděli herci. Wahlberg si myslím, že prostě hrát neumí, zatím mi ještě neukázal opak. No a ten druhej - Rock, ten si může nechat zdát. Ed Harris, ten jedinej potěšil. Nevím, buď mi tenhle kousek fakt nesednul a nebo je to prostě a jednoduše kýč jak bič! :o) ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)