Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

mysterinka

Každý kdo miluje tyto dva herce : Mark Wahlberg, Dwayne Johnson. Tak prostě musí zkouknout a nesmí odsoudit. Tyto dva herci jsou naprostí bozi a žádný film s nimi nemůže propadnout. ***** ()

david666

Bay se tady snaží pohybovat v rybníku bratří Coenů. Místy je to vtipné, kamera (jako u Baye vždy) je skvělá a vtáhne Vás do filmu. Ale.... něco tomu chybí. I když se Wahlberg s Rockem snaží sebevíc. Ale pokud je to opravdu podle pravdy, tak to je síla - do posilovny už nikdy nepáchnu abych se tou blbostí nanakazil:-) ()

Blackborne

Po delší době fakt skvělá komedie. Aspoň na chvilku Bay odběhl od své úchylky na měnící se auta a prodloužil mi život. Fakt jsem bavil a dokázal se vcítit do každé postavy. Samozřejmě, opoždenej The Rock je nejlepší! Skvělé herecké výkony hl. postav, ale i vedlejších. Děj je dobře vystupňován a když už máte pocit, že už to víc podělat nemůžou, podělaj to ještě víc. ()

ButchCB

Bavil jsem se skvěle, i to jak se ve filmu při představování rumunské striptérky, objevil pohled na pražské Hradčany a zaznělo "začalo to v Bukurešti" :-) ()

pan.balu

tohle že natočil Bay? tak ono,tady tak nemohl řádit,je to ač to zní neuvěřitelně ,je natočené podle skutečné události,takže se mu povedl svěží,komediální výtvor který nenudí ani na moment ()

rigby

Testosteronový film určený pro obdivovatele velkých svalů a umělých koček. Plný prázdných siláckých řečí o životě a americkém snu. Nic jiného v tom nehledejte a kdo neobdivuje steroidové namachrovance, velkým obloukem se tomuto dílku vyhněte. Pro české fandy: vrchol byl Pražský hrad údajně se nacházející v Transylvánii. Tak nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Že je to asi komedie, mi došlo zhruba v půlce. Bohužel kvalit bratří Coenů to ani zdaleka nedosahuje. ()

DjLibnei

Americká sračka, která snad upadne v zapomnění... Dle mého je to filmařský hnus, z kterého by si nikdo neměl brát příklad. Natočené pěkně, pravda, Wahlberg a Johnson taky skvělí, ale ten děj je opravdu mimo mísu! 25% ()

Tomasson93

Pro mě nejočekávanější film roku..stojí a padá s hereckými výkony hlavních postav. Slušný kousek, který dokáže pobavit. ()

Marchellonzo

Od dob Tropické bouře, konečně přišla podobná správně potrhlá komedie. Pain and Gain staví hlavně na třech hlavních postavách z nichž The Rock jednoznačně vede jak svými hláškami tak i činy. Grilování uřezaných rukou a scéna se zelenou hlavou a ustřeleným palcem mluví za vše. Co se týče Wahlberga, je vidět, že ten se na svojí roli pěkně vyřádil a rozhodně nezůstává se svou mírou idiotsví za Rockem pozadu. Třetí protagonista už není tak moc výrazný, ale své dva kolegy skvěle doplňuje. Film sám o sobě je zažívný a díky zábavným situacím a vytříbeným hláškám jsem se ani minutu nenudil a určitě si ho někdy pustím znovu. To se mi v posledních dvou letech u jiných komedií nestalo moc často, takže za mne 5*. ()

LeePriest

Tak tomu říkám zklamání. Před shlédnutím jsem četl o filmu diskuze, viděl trailery a celkem se těšil. Že z toho však nakonec vzejdou scénky, ve kterých se grilují ruce od mrtvol a podobně, to mě opravdu až na pár světlých okamžiků nepotěšilo. ()

Remsik

Myslím, že The Rock to tentokrát ani nemusel hrať, proste bol sám sebou :) Skutočný príbeh o troch tupých nasypaných hovadách s mentálnou výbavou dážďovky po lobotómii snažiacich sa zbohatnúť je až k neuvereniu. A má to perfektný scenár s dokonalými postavami. Kto by to o tom Bayovi povedal, že dokáže natočiť aj niečo, čo dáva zmysel a je to aj vtipné. ()

Kop1x

Takhle to dopadá, když si myslíte, že má něco dokonale promyšleného, ale opak je pravdou, pobavil :D Fakt se mi těžko věřií, že je mezi náma taková banda idiotů, co se jim svalová hmota přesouvá do mozku a brání jim v racionálním myšlení. ()

tchempi

Záběr z podhledu, z nadhledu, z vrtulníku, zpomalený, ultrazpomalený... Bay exhibuje při komponování záběrů, ale zapomíná vyprávět příběh. Sorry, Michaeli, u Mizerů jsem se kdysi skvěle bavil, teď jsem se nudil. ()

O_Peki

Celkově zvláštně divnej film. Chvíli to chce moralizovat, chvíli to chce bejt akční, pak zas krimi. Taková slátanina o vymaštěncích s fitka. Michael Bay umí líp. ()

Shimmy

Dokud byl film jen o nepodařených pokusech o únos tak mi to přišlo dobrý a vtipný, ale jakmile ho unesli tak už to bylo o ničem. Zdlouhavý, trapný a hrozný. A ještě když vezmu v potaz to, že se to opravdu stalo, super:D Nehledě na to, že podle mě byla tohle Wahlbergova a hlavně Dwaynova nejhorší role vůbec. ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)