Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

Milan-K

Bay si potrpí na akční kameru v každém svém filmu a tu mám moc rád. (Jeho sérii transplechařin už ne!) Také hudba je skvělá. Je těžko uvěřit, že je předlohou skutečná událost, ale kulturistické duté hlavy nabuzené steroidy jsou asi schopné čehokoliv. Berme to jako novodobý druh gangsterky. Kdyby byla stopáž kratší, mohlo být líp, ale Bay se asi už nikdy do dvou hodin nevyžvejkne! :-) ()

JackBauer odpad!

Mr. BighShot Bay. Bayova tvorba mi je odporná a absolútne proti môjmu gustu, toto ale pán Bay posral na plnej čiare. Nehodnotím film ako taký, ktorý je ako jednohubka celkom pozerateľný, no na viac ako 2* odo mňa nie. Čo zráža do odpadu moje hodnotenie, je štýl akým bol film "podľa skutočnosti" natočený. Je to kurevsky bezohľadné voči tým, ktorí si to naozaj zažili a prežili, o to viac bezohľadnejšie voči tým, ktorí to neprežili. Prečo sú tie doslovné monštrá vykreslované ako partia vtipných sympaťákov? Prečo je vo filme 2 krát spomenuté, že príbeh je natočený podľa skutočných událostí, keď polovica udalostí vo filme absolútne nekorešponduje so skutočnosťou? Prečítajte si o Lugovi na internete a uvidíte o čom hovorím. ODPAD Bay je KOKOT. ()

Duston_Movie

Film bol dlhý a priemerný, Mark Wahlberg a The Rock boli menšími plusmi a aj prostredie bolo originálne, ale aj tak 3/5. Jediný film od Baya, čo ma bavil boli BadBoys. ()

Turinko

Zaujimavá kombinácia hercov s ktorou vytvoril režíser celkom vtipný snímok ,ktorý sa niekomu páčiť nebude no druhý si ho zamiluje.Osobne som som sa bavil počas celého filmu, ale druhý krát by som si ho už nepozrel. Takže u mna tých 65% na komediu tak akurát. ()

Harakiros

Jakkoli nemám rád filmy podle skutečných událostí, tento mě opravdu dostal. Trojka Wahlberg, Rock a Mackie jako Los vylízanos, Ed Harris. kterého jsem měl vždycky mezi oblíbenci a vrchol všeho - pan Monk! Tentokrát úplně v jiné rovině. Svůj velký výkon zde předvedla i Rebel Wilson, která je opravdu nepřehlédnutelná. Čtyři hvězdy jako vyšité a nebál bych se dát 85-90% . P. S. Za povšimnutí stojí scéna z nemocnice, resp. záchodu. Kdo viděl, pochopí:-) ()

eoj

Dalo se, ale chvílemi byl film přeci jen příliš v korelaci s mozkovou kapacitou hlavních postav. Slabší 3* ()

Johny_Blaze

Prostředí gymu, upocených těl a do maxima napjatých svalů skvěle koresponduje s prostředím opuštěné továrny zpola zahalené igelitem a se zvukem běžících motorových pil. Holt na hrubý pytel hrubá záplata a hoši ztvárňující role skutečných pachatelů (jak tvrdí autoři) si to očividně vzali za své. Anthony Mackie a Mark Wahlberg stojí sice ve stínu ohromného těla Dwayna Johnsona rozhodně se ale nenechají zastínit co se do hereckého talentu týče. Strhující podívaná plná napětí, akce, nabušených těl ale i drog a velmi zábavných momentů typu: "Vidíš ty těžký činky jak tady leží na podlaze? To by neměli protože je mezi nimi ještě hlava." Při téhle hlášce kdy je děj našponován na maximum mi ani nezbylo nic jiného než propuknout v záchvat smíchu. Tuto akční krimi-komedii jistě ocení nejen vyznavači fitness ale i ti co nemají vůbec páru o tom že se činka nepoužívá na naklepávání řízků. Rozhodně doporučuji všem. ()

Maktoko

Trafený klinček po hlavičke :) to čo som čakal som aj dostal a aj o kúsok viac :) Oddychová komedia ktoru netreba brať velmi važne. Mark a Dwayne si to určite riadne užili cele nakrúcanie a vo výsledku je to poznať. Pat a Mat sa majú čo učiť. Jedine čo možem dodať je už len : Jmenuju se Daniel Lugo a věřím ve fitness . :D :D ***** ()

danny79

Nevim jestli bylo zamerem natocit parodii nebo thriller, drama zalozene na skutecnych udalostech, ale blize to ma k tomu prvnimu. Tady reziser nedokazal zprostredkovat atmosferu, scenar byl kostrbaty, psychologie postav absolutne chybi. Herecky material byl dobry, namet byl zajimavy, bohuzel bridil scenarista s reziserem to zvorali ()

eexDon

Für mich - 70%, - /občas to spíše vypadalo, jako kdyby ty 3 film docela omlouval, jakože to podělali, ale nic špatnýho nechtěli, jenom prachy, takže vlastně docela ok, to se teda moc nepovedlo/, + /tempo nebylo špatný, docela to jelo, výběr svalnatých herců a akčního Dwejna ušlo, aspoň nemusel moc hrát, podle skutečné události - to by jeden neřekl, co se může stát/, hodnocení - drsná černá komedie podle skutečného případu, ikdyž dost upraveného, líbilo se docela, ale jinak takové průměrné a nijak zvlášť zapamatovatelné ()

MichalBEdnar

Rozhodne asi najlepšia komédia vôbec!!! Pre milovníkov činiek určite!!! A hlašiek, je tam toľko, žeby sa to tu ani nevošlo všetko! ;-) ()

BobSenClar

Po dlouhé době film,který jsem viděl několikrát a ještě se někdy mrknu.Jediný rozpor vidím v tom,že jsem si díky umu filmařů oblíbil vlastně partu vymaštěných vrahů.Je to ale podáno s takovou nadsázkou a jasným vykřičníkem(díky mrazícím informacím v závěrečných titulcích),že to snad pochopí každý normální čověk a nebude to chápat jako návod jak se vyhrabat z průměru střední vrstvy.Hodně se mi líbí,jak trefně vystihli americkou blbkulturu.Nechybí tupost kriminálníků,nezastavitelná touha po penězích,tvrdost justice,ani klasický suprkoučing ala tuperware AHOJ.Kéžby i u nás padaly takové flastry.Herci mají u mě za plný počet bodů,hrajou hodně uvěřitelně.Wahlbergovi a Johnsnovi tu jejich přebujelou tupost skoro věřím,o okradeném,nasraném Monkovi nemluvě..Bavil jsem se od začátku až do konce a tak to má u těhle filmů být.Ještě jsem si i odnesl poučení,že skratky k americky pokřivenému snu nevedou.90 % ()

sabber

Tenhle film mě pobavil a zkouknul jsem ho jedním dechem,měl by si Míša Bay častěji odběhnout od nekonečného serilalu transformers a točit takové snímky.Pět hvězd po prvním shlednutí nikdy nedávám ale tenhle snímek si docela koledoval.Jsou to 2 hodiny svižné akční krimi zábavy.A co víc Marek wahlbergů se nám nějak nafoukl do šířky.The Rock skutečně hraje,a role vypatlaného,nabušeného feťáka mu neskutečně sedí.A náš přítel Monk to zahrál skvěle,sice má většinu filmu všechny ůdy v gipsu ale je tak neuvěřitelně protivnej že ho nemůžete nemít rádi.Tak a teď"ruším misi" ()

Kubi

Další snímek do řady akčních filmů a nebýt zábavného podání skutečné události hodnocení by u mě o jednu hvězdu padlo, ale povedlo se a snímek se mi líbil. Skvělá práce s kamerou ;) ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)