Pot a krev

Režie:

Michael Bay

Kamera:

Ben Seresin

Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Ed Harris, Rebel Wilson, Tony Shalhoub, Anthony Mackie, Rob Corddry, Tony Plana, Bar Paly, Jeff Chase, Ken Jeong, Kurt Angle (více)

Cvičitel ve fitness studiu, Daniel Lugo, touží po velkých penězích. Poté, co navštíví motivační kurz jakéhosi Asiata, je rozhodnut pro to, aby zbohatl, udělat cokoliv. Ve fitness studiu se setkává s různými bohatými lidmi, a tak se rozhodne jednoho z nich, milionáře Victora Kershawa, unést. Ke svému plánu si najde i společníky. Jedním z nich je jeho kolega, cvičitel z klubu, Adrian Doorbal. Druhým je zákazník studia a bývalý, propuštěný vězeň, Paul Doyle. Skupina skutečně po několika nezdařených pokusech Kershawa unese. Násilníci ho mučí a Lugo je přesvědčený, že donutí Kershawa podepsat převod svého majetku na své mučitele. Po několika dnech, kdy je Kershaw vystaven skutečně tvrdému mučení, se Lugovi podaří donutit oběť převod majetku podepsat. K tomu, aby byl převod platný, však potřebují i notáře. Tím je shodou náhod majitel fitness studia. Daniel ho přemluví, a on skutečně převod posvětí a svým podpisem stvrdí. Lugo a jeho kumpáni se teď potřebují zbavit Kershawa. Muže se pokusí zabít několika různými způsoby. Kershaw však vše doslova zázrakem přežije a nakonec se po dlouhém mučení a věznění dostává do nemocnice. Přivolaní policisté mu nevěří, že byl mučen a že se mu skupina násilníků pokusila vzít život. Kershaw dá na radu soukromého detektiva, kterého si najal, a z nemocnice prchne. Je to právě včas. Jeho tyrani se ho pokoušejí v nemocnici znovu zabít. Kershaw pověřuje případem soukromého detektiva, Eda DuBoise. Ten o případu skutečně sežene dostatek důkazů a uvědomí policejního ředitele. To už však povedené trojici násilníků docházejí Kershawovy peníze. Proto trojice unese krále místního pornoprůmyslu i s jeho přítelkyní a chce z něj dostat majetek podobným způsobem, jako to udělali u Kershawa... (TV Prima)

eraserhead666

Tak tohle byli fakt retardi. Ale aby utáhli tak dlouhý film? Nevím, Baye snad platí podle minutáže. protože tady tu masturbační jízdu tak o půl hodiny přehonil. To hubené, nehezké, tupé nic je tam úplně zbytečné. Možná Baye dobře namasírovala v karavanu, ale divákovi, jehož mozková hmota je alespoň jen o trošku větší než ta hlavních hrdinů, nic nepřinese (a to i v případě, že je to opravdu podle skutečnosti - tu buchtu prostě mohli vymazat). Ale bylo to zábavné, to zase, že ne. Dokonce (DOKONCE!) mě ve filmu konečně něčím (něčím jiným, než že má ty největší kozy ve filmu, nezávisle na ženském obsazení) zaujal Dwayne Johnson. V téhle roli byl parádní a ač striktní ateista, ty jeho homokřesťanská trika jsem mu skoro až záviděl. Bayův problém tak pořád zůstává - neví, kdy má včas zastavit a tak přetahuje. Ale alespoň neprzní nějaký další horror a dělá, co mu jde. ()

ARI50

Dělo dvojka v nebezpečném filmu se postarala o vše aby klapalo a film byl na vysoké úrovni, obrovská spokojenost. ()

kajda.l

Pakárna pro paka o pakách. Podobně nesympatickou sbírku lidských omylů jsem naposled viděl v žánrově spřízněných Stoneově Divoších. A z obou filmů mám téměř stejné pocity, nad oběma filmy bych nejraději zaklapl víko a odeslal je směrem filmová žumpa, ale nějak mi to nejde. Obojí má výborný soundtrack a oba filmy mají svůj okouzlující styl, díky němuž to nešlo nedokoukat. A navrch Transylvánský Pražský hrad, tomu nelze odolat. ()

Necrotongue

Jinému podobnému filmu bych asi udělil jen tři hvězdičky, ale tříčlenný mozkový trust z místní posilovny měl svůj plán tak dokonale promyšlený, že si tu čtvrtou určitě zasloužil. Ten příběh byl tak šíleně nepravděpodobný, že když jsem si vygooglil jméno Daniel Lugo, šel jsem málem do kolen. Předpokládám, že příbuzným obětí snímek až tak vtipný nepřišel, ale já jsem se u něj bavil skvěle. ()

becki_tu

Je pravda, že od tohoto "odpočinkového" počinu Michaela Baye jsem si až tolik nesliboval, ale o to větší je mé nadšení z výsledku. Bay ve svém trademarkovém vizuálu servíruje neskutečně bláznivý příběh (který je však založen na skutečných událostech) a dokazuje, že umí točit i bez okázalých triků. Marky Mark si tímto připisuje další životní roli a The Rock už poněkolikáté v poslední době dokazuje, že umí hrát a že má neskutečný komediální talent. Bay tak nechtěně ponížil své Mizery na žánrový průměr a zároveň zaútočil na nejlepší guilty pleasure film letošního roku. ()

Will_X

No upřímně nevím jak bych to shrnul.. momentálně se zmůžu jen na to, že se mi hrozně líbilo celkové herecké obsazení a prostě parádá! ()

JASON_X

Poměrně zdařilá černá krimikomedie (sice s pomalým startem, ale následně se slušným tempem) pojednávající o třech roztomile vypatlaných týpcích z posilovny, kteří zkoušejí přijít k velkým penězům hloupými nápady. Zajímavé herecké výkony - skvělý Ed Harris, vynikající Dwayne Johnson a excelentní Tony Shalhoub. A i toho Markyho Marka Wahlberga už jsem vzal jako herce namilost a smířil se s tím, že ten jeho podivný obličej čas od času uvidím... Ale nemůžu se ubránit pocitu, že to bylo celé takové jakési... nedotažené? Na kriminálku málo kriminální, na černou komedii málo černohumorné, na ujetý exploaťák málo šílené a exploatační... Ale docela jsem se pobavil a někdy v budoucnu si to dám nejspíš znovu. ()

Bauer

Od poloviny prosince jsem tento film viděl 6 krát. A jsem zralý na další zhlédnutí. Dlouho se mi něco podobného u filmu nestalo. Fitness, nebo snad i bodybuilding je můj koníček. Není nic lepšího, jak využít svůj volný čas, než zajít do posilovny a "pumpovat". A díky tomu, že je příběh zaměřen na kulturisty mě to prostě baví. I to prostředí typického amerického gymu mě bere! Příběh je také perfektní, jen nevím, do jaké míry je to podle skutečné události. Např. grilování ruky, mi přijde naprosto absurdní. Pain and Gain se může pochlubit výborným hereckým obsazením a skvělými výkony. V komediální poloze je znamenitý The Rock! Steve Jablonsky předvedl kvalitní práci v oblasti hudby. Michael Bay čekal přes deset let, aby mohl tento film natočit, a povedlo se mu naprosto dokonale. Víc takovýchto filmů!!! Možná, že dnes to zhlédnu znovu. My name is Daniel Lugo and I believe in fitness! ()

mm13

Pasáž uvedená titulkom "áno, stále je to podľa skutočných udalostí" (alebo tak nejako) vystihuje celý film. Vydarený výlet do mentality magorov, v rámci ktorého si Bay mohol dovoliť veľa a dokázal to naplno využiť. Úlet nad všetky, Wahlberg by mal hrať iba brzdy, v tom je presvedčivý. ()

Lucasion

"My name is Daniel Lugo, and I believe in fitness." Říkal jsem si, jak se Michael Bay vypořádá s komedií. Zvlášť když v ní hraje Mark Wahlberg a Dwayne Johnson. Oba maj zde parádní postavu a dělají trenéry v legendárním Sun gymu v Miami. Pain and Gain je velmi brutální a netradiční komedie. Skutečný příběh o třech frajerech z posilky, co si amatérsky zahrajou na mafiány a okradou jednoho bohatýho kašpara. Mark i Johnson jsou parádní herci a hodí se k sobě skvěle. Je fakt že Dwayne nehorázně přehrává a u jeho hlášek je těžký se nesmát. Ustrašený golem na koksu se prostě jen tak nevidí. Film má parádní hudbu a je takovou netradičně pojatou komedií. Každopádně já tahám hodnocení nahoru, protože některé věci jsou opravdu k popukání. *Opékání prstů na grilu, přejíždění chlápka zadním kolem, pokus o únos u špatného BMW, dělání kliků zatímco vedle v pokoji Mark vraždí. * Pain and Gain dokáže vytvořit parádní vtipy a situační humor, tam kde by ho člověk vůbec nečekal. Výborná komedie. (85 procent) ()

Morholt

Zklamání. Vzhledem k obsazení jsem čekal nabušenou jízdu řízlou špetkou černého humoru, u které nebudu muset příliš přemýšlet. Ostatně od Baye nějaké sofistikované dílo nešlo čekat. Jenže právě o to se, bohužel, pokusil. Chvilku si hrál na Coeny, chvilku na Ritchieho, ale málokdy se snažil být sám sebou. Zkrátka je tu příliš kecajících svalů a nic víc. Takhle teda ne. 40% ()

oLí

Ne že bych se u toho chvíi nudil, ale pořád mi to něčím nesedělo. Nechci se moc rozepisovat, tak jen takhle - pokud něco v podobném duchu, tak si to měl střihnout Stone, klidně v jednom roce vedle filmu s vážnějším tématem, kdy by se u tohohle vyřádil jak malej a i když proti Bayovi nic nemám, Oliver by mu natřel řiť levou zadní, takhle za mě tedy jednou a víc ne. 4/10 ()

Handle

J*A*S*M to tentokrát opravdu řekl za mě. Objektivně ale musím uznat, že nějaká slušná místa to mělo a nebylo to úplně nekoukatelné. ()

ScarPoul

Taký iný Bay. Remeselne znova raz výborne zrežírované, ozvučené a zostrihané. Herecké obsadenie hrá tú najáčkovejšiu ligu. Hlavne Dwayne Johnson, ktorý tú strieda niekoľko hereckých polôh. A zvláda to na výbornú. Wahlberg si drží svoj štandart a Anthony Mackie nevadí. Ostatný ako Shalhoub a Harris bez výraznejších zakopnutí. Problémom je ale príbeh. Ten sa v určitý moment zvrtne na totálnu frašku, kde spočiatku sympatické postavy robia naozaj debilné veci. Keby nám to sem tam Bay nepripomenul titulkom, asi by som nechápal kam ďaleko sa to až dostalo. Ako kritika amerického sna je to na prvotriednej úrovni. Dopadlo to rozhodne lepšie ako Coppolin Bling Ring, ktorý rozprával o rovnakých veciach, len z pohľadu mladšej generácie. Ale celkovo je hodnota filmu nulová. Aspoň pre mňa. Som rád, že Bay natočil niečo iné ako sa od neho očakáva a rozhodne ukázal, že ako režisér dokáže aj dramatický príbeh. Ale predsa ho mám radšej keď je epický a deštrukčný a dupe na plyn tam, kde sa ostatný dupnúť boja. Slabší nadpriemer. ()

Genero

Naprosto souhlasím s kolegou verbalem. Jsem hrdý na svou postavu, která ze všeho nejvíc připomíná chlupatou hrušku, ale vše doháním nebývalou yntelygencý a vzděláním, díky němuž dokážu bez zaváhání napsat ve slově pyča velmi, ale opravdu velmi tvrdé y. Na rozdíl od Marky Marka, pana The Skály a negroameričana, kterého jsem nikdy předtím neviděl. Mozkožroutům v jejich hlavách sice kručí v břiše a nasupeně balí kufry, ale společné bušení gumovými penisy do pana Monka partu tak nějak zocelí, takže se neohroženě vrhají do dalších a dalších komických situací, jako je porcování mrtvých těl řetězovou pilou nebo grilování lidských rukou. Nemám v lásce komedie, které poněkud lacině těží z toho, když je někdo tlustý, hloupý, nosí brýle a nebo je žid. Tenhle film je dementní, bláznivý a střeštěný a ani se nechce věřit, že je inspirován skutečnou událostí. Úplně vidím příbuzné a pozůstalé po obětech gangu tupých svalovců, jak se při jeho sledování museli smíchy prohýbat v zádech a nadšeně plácat do kolen. Přes to všechno se skoro až stydím, když tu rozsvěcím pouhé tři hvězdy. ()

Lacike

Pôsobi to ako klasicka drsna Coenovka o bande tupcov, ktory sa snazia nezakonne obohatit, ale postupne zacnu pribudat mrtvoly. Len sa to neodohrava vo vidlakove, ale v slnecnom Miami a kedze to reziroval Bay, tak to ma videoklipovy sexy vizual a zbesile tempo. Popri samotnemu pripadu je vyraznou liniou snaha o zbortenie mytu o americkom sne. Co je dosiahnute dost zaujimavo tym, ze hlavni hrdinovia su zo zaciatku vykresleni ako snazivi sympataci, ktori si idu za svojim snom. Zo zaciatku teda pôsobia inspirativne a divak ma tendenciu im fandit aj napriek tomu, ze vela rozumu nepobrali. Dokonca aj v momente, ked zosnovaju ten hnusny plan este pôsobia celkom sympaticky, kedze sa vyvaruju brutalit a stvaraju jednu zabavnu koninu za druhou. Ale od urcitej chvile si divak uvedomi, ze su to bezcharakterni debili, ktori si nic dobre nezasluzia. Co je dost zvlastne. Dostavat hlbsie myslienky od Michaela Baya. Ale celkom sa mu to dari a natocil svoj najlepsi film od druhych Bad Boys. Rozpocet filmu bol nizky a ani neponuka vela akcie, ale Bay sa nezaprie a ponukne nam viacero cool vizualne zrezirovanych scen. Takisto perfektne vedie aj hercov, ktorí predviedli neskutocne zabavne karikatúry. Jednoznacne dominujú Mark Wahlberg ako mozog celeho timu a Rock ako nabozensky fanatik. Slabinou je len pomalsie tempo v druhej tretine filmu v ktorej si nasi antihrdinovia uzivaju zivot, kym sa to znova nezacne vsetko zabavne kazit. Michal Bay natocil inteligentny film o hlupych zlych ludoch. 7/10. ()

Gwaihir

Tedy, ne že by to nebylo zábavné, ale celá ta černohumorná karikatura pokusu o velmi svérázné naplnění amerického snu bandou svalovců s hlavami plnými pilin a ústy pronášejícími slabomyslné fráze je na můj vkus prostě až příliš ujetá, bez ohledu na to, zda je či není natočena podle skutečných událostí. 60% (Filmová noc ČSFD 2013) ()

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Michael Bay se vrátí do akce?

Michael Bay se vrátí do akce?

01.11.2014

Michael Bay opustí Transformery?

Michael Bay opustí Transformery?

12.08.2014

O tom, že série Transformers vymění režiséra, se spekuluje řadu let. Michael Bay si chtěl dát od robotů pauzu už po dvojce, kdy chystal menší projekt nazvaný Pot a krev. Studioví kamarádi ho ale… (více)

Michael Bay se vrátí do reality

Michael Bay se vrátí do reality

19.03.2014

Fanoušky eRkových akčních klasik jako Skála a Mizerové jejich režisér Michael Bay v minulých letech asi moc nepotěšil. S výjimkou bizarnosti Pot a krev se totiž uzavřel do světa mimozemských robotů,… (více)