Celé generácie to bola len mestská legenda, ktorá prežívala akurát v detských nočných morách. Teraz však ožíva aj v realite a tým uvrhne mesto do najhlbšieho strachu.
Krátko pred začiatkom mestského festivalu, stredoškolský učiteľ Aaron Harris (Robin Dunne) potrestá šiestich študentov, vrátane náladového Tylera (Richard Harmon), gotického dievčaťa Nikki (Julia Maxwell), kapitána wrestlingového tímu Daevona (Reilly Dolman) a vzorného študenta Juna. Ich úlohou je pomôcť Aaronovej bývalej priateľke Kristen (Lacey Chabert) pri opravách jej rodinnej farmy predtým, než ju predá. Kukuričné polia obklopujúce farmu však skrývajú  legendu, ktorú drsný Tyler s veľkou radosťou prerozpráva. Vraj sa tu skrýva bytosť, ktorá nikdy nespí, nikdy neumiera, nedá sa ju nijako zastaviť a nikto nepočuje plač jej obetí. Strašiak tu žije preto, aby všetkých zabil. Keď sa mládež zabáva v poli hrou na mačku a myš, pri čom ich sprevádza divoké zviera, Kristen sa ich snaží presvedčiť, že Strašiak je skutočná bytosť s veľkou silou, ktorú posilňuje krv jeho obetí. Dôkaz v prospech jej tvrdení sa objaví skôr, než by si to ktokoľvek prial. Hneď ako nad poľami zapadne slnko, poslední preživší čelia desivej hrôze šíriacej sa z príšery. Tým, ktorí ostali uväznení na farme Millerovcov, ostáva iba mizivá nádej na prežitie. Legenda o Strašiakovi sa totiž končí tým, že po objavení sa znamenia je koniec už blízko a je neodvratný. Keď sa Strašiak blíži, ešte aj vzduch pred ním  zamrzne v strachu. (Incantator)

Dellamorte

Ak ovládaš Syfy TV tvorbu, tak iste predpokladáš očakávané plnenie predpokladov. Tento x zabŕdli do scarecrow témy, ktorá ale má toľko predchodcov, že od káblovky sa nenadívaš už ničoho nového. CGI je nezverejnenou syfy značkou a snímok podľa toho aj dopadol. Umelo vytvorený atmosfear, tele cast snaživo šlapajúc po vychodenom chodníčku a zbytočná snaha upravit strašiaka ma neoslovila ( ten explozívny záver teda do kukurice nepatrí ) To, že Syfy netreba podceňovať ma však nedonúti hodnotenie upraviť. ()

kaylin

„Scarecrow“ si s sebou nese všechny nedostatky, které jsou spojeny s televizními horory. Má to spíše seriálové ražení, kdy by se klidně mohlo jednat o jeden díl „Supernatural“, kde byl mimochodem díl se strašákem jedním z nejděsivějších. Nejsou zde postavy, které by stály za pozornost, ale co se filmu nemůže vzít, triková stránka není vůbec špatná. To celé vytváří celkem obstojné béčko, které jsem snesl velmi dobře. On vlastně už ten název řekne dost a přesně víte, co čekat. Nic víc ani nedostanete. ()

Campbell

Tuctový Syfy film. Nic překvapivého ani nic co by mě zhnusilo. Jediný co mě překvapilo bylo to že efekty celkem ušly a strašák vypadal velmi dobře. Co naopak nepotěší je to že příběh je až neuvěřitelně okoukaný a nedokáže ničím překvapit a herci hrají jak z nějakýho laciný porna. Mám rád filmy které se odehrávají v kukuřičném poli ani tenhle nebyl špatný ale byl prostě moc obyčejný. ()

pornogrind odpad!

Tak si tak večer brouzdám po TV kanálech a zrovna tam začínat tenhle "skvost ". A já do toho šel ikdyž jsem věděl že jde o SyFy. Doufal jsem v zýzrak, ten však nepřišel a já dostal naservírovanou klasickou SyFy sračku. Napětí nulové, herci tragičtí a samozdřejmě nesmím opomenout otřesný ( směšný ) digitální efekty. Do SyFy vod závítávám nerad a vím proč to dělám. ()

*CARNIFEX*

Teen poľná vyvražďovačka so strašiakom od ktorej som nič neočakával, no v konečnom dôsledku ponúkla viac, ako podaktoré "dôležito" sa tváriace horory o legendách s pointou. Je to hlúpe, miestami detinské, možno aj primitívne a trápne, no vyslovene zle sa na tento malý horor so sympatickými postavami nepozerá. V posledných dňoch som videl viacero tématicky podobných filmov z 80´tok (prevažne šlo o slashery), no tento oproti nim ponúka ďaleko väčšiu zábavu, i keď rozpočtovo dosahuje úroveň o trochu väčšej krabice s horalkami. Ja osobne som veľmi milo prekvapený najmä zo snahy o prezentáciu aspoň nejakého násilia, gore (nie je ho veľa!) či pomerne fakt vkusnej, i keď trochu netradičnej masky strašiaka, ktorá vlastne ani strašiaka nepripomína. A viete čo? Poteším svojim hodnotením tiež jedného strašiaka v hokejovej maske :D Určite za posledné dni škrípe zubami keď vidí moje hodnotenia a číta moje názory, tak aspoň mu narovnám kútiky :D A aby som nezabudol, "Scarecrow" smelo odporúčam, pričom za mňa je hlboko, ale že hlboko podhodnoteným TV hororom. Definitívne sú väčšie pičoviny čo majú vyššie hodnotenia, ako táto jedno-hubka pre nenáročných. ()