AO: Poslední neandrtálec

• Francie Ao, le dernier Néandertal

Více než 300 000 let vládli neandrtálci naší planetě. Už je to minimálně 30 000 let, co navždy vymizeli. Koluje snad jejich krev i v naších žilách? Odpověď může znát jen AO... poslední neandrtálec. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Lakomidias

Úplně nejdřív ze všeho bych chtěl říct, že holení není výdobytek moderní doby, ani tohoto tisíciletí dokonce ani několika tisíciletí a skoro od té doby co máme relevantní záznamy tak víme, že se lidé v mnoha kulturách holili od Egypta, přes Řím, Kelty (kteří podle Caesara byli kompletně oholeni, až na vlasy a knír) po středověk, a současnost. Mnoho kultur jako Muslimové se holí v rámci jejich víry. V našich krajích to více méně bylo potlačováno až puritány a Viktoriánskou érou. Nicméně co se týče Neandrtálců a pravěkých lidí, tak ti měli ten nejlepší nástroj na holení, jaký si lze představit a to jest Obsidian. O tom zda se lidé a Neandrtálci holili či ne nejsou žádné záznamy, ale kdyby chtěli, tak jim v tom nic nebránilo a měli k tomu nástroj, který je ostřejší než břitva. Mohli si tak holit hlavu, nosit Mohawk, holit si nohy nebo jiné části těla, kdyby se jim zachtělo. Tento film se mi moc nelíbil. Obecně nemám moc rád Francouzké filmy až na Amélii, prostě to točej nějak jinak, než jak se mi to líbí. Herci přehrávají, na to jsem alergický. Možná je to částečně pro to, aby člověk chápal co se děje, ale všiml jsem si, že tuto chybu s přehráváním dělá mnoho filmů o pravěku, jako by všichni Neandrtálci chodili do divadelní školy. Paradoxně mnohem zajímavější filmy jsou třeba nedávné dokumenty o Neandrtálcích a pravěkých lidech, které jsou volně na internetu. ()