Le colt cantarono la morte e fu... tempo di massacro

• USA The Brute and the Beast (více)

Thomas Corbett, který v Novém Mexiku rýžuje zlato, je povolán starým rodinným přítelem, farářem, aby ihned odcestoval domů, do svého rodného městečka Laramie v Texasu. V Laramii zjišťuje, že celé městečko ovládá gang násilníků pana Scotta. Zvláště jeho psychopatický syn Junior neváhá zabít kohokoli, kdo se mu postaví do cesty. Thomas vyhledá svého věčně opilého bratra Jeffa a přesvědčí ho, aby se Scottově gangu postavili a vrátili tak městečku jeho dřívější klid. (RetroMan)

Tormentor665

Hlavní problém je v nevyrovnanosti užití postav. Nero ještě v té době nebyl westernovou hvězdou, proto nejspíš hraje druhé housle, což je přece jen nezvyk. Hlavně začátek je postaven na něm, jenže brzy přebírá taktovku Hilton, který lépe vystupuje i střílí. Nero jen lépe chytá rány bičem:-) Jinak ovšem film dostál svému jménu. ()

RetroMan

Velmi dobrý western a jsem rád, že se Fulcimu takhle vyvedl. Jeden z mála westernů, který mne zaujal. Klasická westernová zápletka: městečko ohrožuje banda desperátů pana Scotta, kterému vše patří. Psychopatická postava Juniora (s bičem to byla paráda), tequilou stále opilý Jeff (přesto silný rváč a výborný střelec) a Thomasova odvaha spolu s přestřelkami a rvačkami patří k základním indiciím tohoto westernu. Pomsta je nabíledni, ale co až teprve Thomas zjistí pravdu o svém otci. Díky za titulky KUBASO. ()

nanamarak1

Úvodní hon je nejlepší scéna z celého filmu. Naopak finále mi i přes hromadu mrtvol přišlo slovy Jany Maláčové takové plytké, nezajímavé. Nezachrání to ani krev (tu si Fulci nemohl odpustit), číňaň, homoslizáček, ukřižování, vraždění dětí, opilý mistr v baru (fakt mi to připomnělo Jackieho eskapády) ba ani hláška Hej, džentlmeni!, po které náš druhý hlavní hrdina nonšalantně všechny odpráskne. Trochu to vylepšuje tradičně dobrý italský hudební podmaz. Mrkněte radši na Stříbrné sedlo nebo Bílého tesáka, ty se Fulcimu povefli víc. 50% ()