Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželé Šmídovi, rodiče plavovlasé Slávinky, jsou na vrcholu štěstí: Slávinka má přes vdavkami a bude si brát zástupce ve věcech trestních, JUDra Anatola Bryndu. Anatol je sice začátečník a všestranný jelimánek - ale co by rodiče neudělali pro štěstí jediného dítěte! Zařídili pro budoucí manžely byt moderní ve všech směrech. A největší atrakcí toho bytu, na niž je papá Šmíd obzvláště hrdý, jsou moderní manželské postele, z nichž jedna z nich stisknutím vypinače samočinně se odsune z ložnice do pracovny nebo naopak. Papá Šmíd ovšem netuší, že právě pro toto důmyslné zařízení dopadne všechno zcela, zcela jinak než si představoval... [dobový program]

Prvním klientem začínajícího advokáta JUDr. Anatola Bryndy je jeho sousedka, herečka Helena Králová, která se vdala za svého kolegu Járu Marka. Novomanželé se krátce po svatbě pohádali a Helena se chce ihned rozvést. Rezolutně odmítá vrátit se do Járova bytu a vzdor chabému odporu nesmělého advokáta stráví noc v jeho bytě. Ačkoliv mezi nimi k ničemu nedošlo, je ráno oheň na střeše: Bryndu navštíví rodiče jeho snoubenky Slávky a najdou budoucího ženicha v kompromitující situaci v ložnici s cizí ženou. K dovršení všeho zmatku se dostaví do Bryndova bytu také Marek, který chtěl původně využít advokátových služeb pro brzký rozvod, a shledá se zde s uprchlou novomanželkou. Společnost doplní i Bryndova snoubenka Slávka Šmídová. Ta se rychle sblíží s opuštěným novomanželem Markem. Po krajně zmatečním rozvodovém soudu se Slávka vdává za Marka a Brynda si bere svou čerstvě rozvedenou mandantku Helenu. [NFA.cz] (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

NinadeL 

všechny recenze uživatele

A je to tady, aby začala česká veřejnost vnímat Trudu více jako následovnici Anny - vzal si ji do filmu i Karel Lamač a nebylo cesty zpět. Povedlo se to náramně a nezůstalo jen u jednoho projektu. Navíc se našel čas i na malý film ve filmu aneb Ljuba řádí. Nadto moderní bydlení, šlágry, zejména Není všecko zlato, co se zlatem zdá... (není vždycky štěstí, když se děvče vdá) a populární herci. Skvělé. Bezkonkurenční. ()

Véča 

všechny recenze uživatele

S vyloučením veřejnosti je relativně podprůměrný film , ze kterého ale člověku utkví v paměti několik výrazných detailů. Prvním je Ljuba Hermanová. Ta zde sice předvádí silně afektovaný herecký projev, ale na druhou stranu díky svému vlezlému chování vůči Karlu Lamačovi také získá něco zvláštního co na mě působí jako magnet a její komentování nedostatků domácnosti Karla Lamače jsou opravdu nezapomenutelné. Dál stojí za zmínku ještě hádka Ljuby Hermanové s Čeňkem Šléglem a vybílení jejich domácnosti. Jinak scénář celého filmu je docela slabý a film táhnou nahoru jen některá světlá vtipná místa. Opravdu těžko jde vystavět děj kvalitního filmu na zápletce s jezdící postelí a domnělou nevěrou, ale i tak je jméno Karel Lamač zárukou jisté kvality a ubezpečení, že natáčený film nebude stejně kvalitní jako například Osada mladých snů. ()

Reklama

mchnk 

všechny recenze uživatele

"Co je to za klíč a nač mi tohoto klíče přinášíte?" "To je od domu, bez toho byste se nedostal ven" "Netřeba, neb po hodině desáté již neopouštím domova a nyní běžte, ženo domovní, beztoho čekám houf klientů". Velmi vytříbený sloh a humor na úrovni, sice s prvky úletu, nicméně stále vtipné a na svou dobu i velmi povedená Macova režie. Z jistého pohledu lze zde vnímat i jakýsi obraz nestoudně rozmařilého života celebrit třicátých let, kteří po svatbě ničí svatební dary a ve stejném obleku, ve kterém si slíbili lásku, sepisují rozvod. Zřejmě to takto nebylo myšleno, ale kouzlo těchto veseloher je i v tom, že si je divák (přinejmenším já:) může upravit k obrazu svému. V mém hodnocení mě utvrzuje i milá, rozverná melodie, doprovázející tuto pohodovou komedii, ve které mi k dokonalosti chyběla jen Anny Ondráková. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Komedie o začínajícím doktoru práv, který se má brzy oženit, jenže jednoho večera vpadne do jeho bytu novomanželka, která bydlí ve vedlejším bytě a těžce se rozhádala se svým novomanželem. Rozpad manželství je nasnadě a doktor se do případu zaplétá více, než by bylo zdrávo. Tato komedie bohužel nedisponuje oním kouzlem starých dobrých filmu, nikdo z herců nedokáže výrazně připoutat naší pozornost. Přeci jen slabší komedie hodna zapomnění. Hudba: Jára Beneš ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Rozverná, konzervační, jinak ale slabší (námět, herecké výkony) a méně známá komedie kterou Marc Frič natočil podle původního námětu Václava Wassermana. Hlavní roli si zde střihl jeho přítel-režisér Karel Lamač, který se nezřídka objevoval i před kamerou. Většinou to byly role inteligentních, ale současně i potrhlých a pro praktický život naprosto nepoužitelných mužů, tedy přesně takové které jsem nikdy nemusel a tudíž je ani moc nevyhledával. Takový je i nesmělý, naivní a neobratný na druhou stranu ale také čestný a dobrotivý Anatol Brynda, který se proti své vůli zaplete hned s první klientkou. Tu si zas ve filmu zahrála mladičká temperamentní Ljuba Hermanová (Helena), která se ve filmu objevila již počtvrté. Oba hlavní představitelé si tu spolu zazpívali písničku "Není všechno zlato, co se zlatem zdá" od Járy Beneše (píseň) a Václava Špilara a Mírovského (text). V dalších rolích se zde také objevili (určitě jste poznali) ještě další dva režiséři - kasaře Lašťovku si zahrál Josef Rovenský a roli oddávajícího úředníka Jan S. Kolár, známý režisér z éry němého filmu nebo vždy standardně noblesně hrající Čeněk Šlégl (Jára Marek) . ()

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu prebiehalo v Prahe. (dyfur)

Reklama

Reklama