Krásná paní, jak nazývají pamětníci vdovu a majitelku nájemního domu, tedy stárnoucí paní Růžena Čechová (M. Drahokoupilová) žije ve čtvrti s přezdívkou Malá Asie. Poslední nájemník jí právě odešel a ona žije sama pouze se svým papouškem. V tuto chvíli přichází do domu starší muž, polír na stavbě, Kemal (J. Kukura), který hledá podnájem. Růžena si po prvotním odstupu s mužem svým zvláštním způsobem porozumí. Oba mají svou důstojnost, vyplývající ze života v jiné kultuře, oba mají své oblíbené zvíře – ona papouška, on černého kocoura. Když se distingovaná dáma dozví, že se potřebuje oženit s Češkou, aby se nemusel vrátit do své vlasti, snaží se mu pomoci, a tak se za něj provdá… (Česká televize)

honzic

Kukura mne překvapil, přeci jen jsem ho znal z Trháku a Nech brouka žít, kde mne moc nezaujal, ale zdá se, že herecky dozrál a hrál dobře, paní Drahokoupilová podala jen průměrný výkon, škoda! Scénář a režie jsou též průměrné, hudba je někdy až moc rušivá a některé pasáže jsou přehnané, Kačer mi tam moc neseděl. Hodnocení: 50 % ()

carl.oesch odpad!

A snad už opravdu poslední veledílo tandemu Polesný - Kohout. Ještě si Viki vysekl obdivnou rádobydokumentární agitku svazáckého básníka Pavlíka po šedesáti letech a je snad jednou provždy vymalováno. Histerická snaha být v každé době in a "jít s dobou" asi Páju Kohouta neopstí do smrti. ()

PTuranyi

Príbeh kurda Kemala a jeho vzťahu s pani Čechovou rovnako ako príbeh pani Čechovej a jej vzťahu k cudzincom a Kemalovi zvlášť je v dnešnej globalizovanej multikultúrnej dobe naliehavou výzvou. Stret kultúr a odlišností prináša nie len množstvo momentov na zamyslenie, ale aj hereckých výziev. Herci svoje role zvládajú dobre. Najmä Juraj Kukura v roli Kemala má neľahkú úlohu stvárniť orientálnu mentalitu a jazykovú odlišnosť podobne ako Jane Kolesárovej stelesniť temperamentnú Srbku, čo sa im darí. Výrazným problémom je televízna produkcia, ktorej chýba dynamika a film tak pripomína skôr príbeh z Bakalárov. ()

rakosabasta

Konec působí trochu jako, že někdo nevěděl, jak z toho... :-/ Kukura k sežrání! Paní Drahokoupilová i ostatní protagonisté ovšem také. ()