Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

LeoH

Nečekal bych, že Woody ještě někdy rozmnoží nepočetnou hromádku svých čistokrevných psychodramat, a vida, stalo se. Ba co víc, můj bezprostřední dojem byl, že v tomhle žánru vyzrál k přesvědčivosti dosud nevídané, ale minimálně Jinou ženu bych si musel pustit znovu, abych to mohl tvrdit s jistotou. — Rád bych vypíchl, že ústřední postava je nejen skvěle zahraná, ale zrovna tak výborně napsaná. Málokdy se povede na plátně rozpitvat něčí osobnost na takové prvočinitele a zabrousit do tolika vrstev; takto pronikavé nahlédnutí do sebe sama by asi ustál málokdo z nás, vidět takhle druhého člověka rozhodně není zážitek primárně příjemný; sám jsem zvědavý, jak se ve mně rozleží, přičemž pátá hvězdička není vyloučena. — 13. 5. 2015: Tak ne, napodruhé je film spíš chudší o nečekané momenty při postupném odloupávání slupek Jasmíniny osobnosti a nemá žádnou „přidanou hodnotu pro navrátilce“, kterou by tenhle výpadek vyvážil. Čtyři jsou akorát. ()

Mr.Ripley

Pod nařachaně cynickou (čti vtipnou) slupkou se skrývá jeden z nejtragičtějších příběhů, které kdy Allen dokázal vyprodukovat. Míru tragiky ještě více umocňuje osud hlavní hrdinky, jež připomíná klasické Woodyho hrdiny z předešlých let. Nejautorštější Allenovka za posledních pět let s naprosto odzbrojující Cate Blanchett (Oscara, prosím!). ()

Khumbac

Ano Jasmínka srala všechny okolo..., nicméně se mi zdá, že Woodymu se podařila natočit největší normálnost na světě. Bylo to teoreticky o ničem. Zhýčkaná zkrachovalá zbohatlice se snaží zařadit. Bože to byla ale nuda! A Baldwin je vyžrany, nesympatický pytel sraček. ()

chelseaman22

Většina gramotné populace se domnívá, že režisérská tvorba Wůdyho není fantastická, ale úplně jalová. Definitivně to sem ale žádný pseudo uživatel nenapíše, jelikož nechce vybočit z řady a zároveň se chce cítit komfortně v této virtuální sociální skupině. Naneštěstí letošní Wůdyho úlet je oproti (samozřejmě oceňované) chujovině volané Midnight in Paris mistrovským počinem, jež zasune toho pánbíčkáře Ouwena a Marion do Komnaty nejvyšší potřeby, kde tyto inkriminované "herce" už nikdo (vyjma Harryho potomků) už nevyslídí. Brilantní dialogy a vypiplané charaktery vás sic neuvedou do extáze jako korčulování Erata kolem svatyně slovenské, ale definitivně zlepší náladu po zhlédnutí traileru na ten současný žhavý počin od mistra Trošky! 81% Celosvětový výdělek k 19. 2. 2014: $94,868,642, což je 5,27 násobek budgetu ()

Tosi

Čtyři hvězdičky jsem ze sebe vysoukal se sebezapřením, a to jen kvůli Cate Blanchett, jejíž role Jasmíny byla jediná zajímavá...dokázala dle momentální nálady lehce měnit rytmus filmu, ať už do euforie či do deprese. Tak či tak, chvílemi jsem se v jejím povrchním životě nudil, pak jsem jí zase ten paprsek naděje přál...místo vyhroceného a zajímavého konce jsem se dočkal alespoň Luckyho Louie...tak za to je ta čtvrtá hvězdička:-) ()

Samuel7

Velmi intenzivní drama a Cate Blanchett ve své nejlepší formě. Mnoho vypjatých scén, během kterých jsem ani nedýchal, Jasmine ani její sestra to skutečně neměly jednoduché. Vlastně v podstatě nikdo v tomto filmu. Snímek byl dosti depresivní po celou dobu, a nic na tom nezměnil ani samotný konec. Emoce zde fungují opravdu výborně, jak díky skvěle napsanému scénaři, tak i strhujícím hereckým výkonům. ()

Johnny.ARN

Ach Woody. to tvoje panoptikum postáv je neskutočné. Toľko rôznych charakterov, preplietanie, dejové línie a vynikajúce dialógy. Obsadenie dokonalé, zahrané taktiež. Blanchett ašpirantka na Oskara, uvidíme. 3 z 5 ()

Mrkvič

Film o vztazích. Svým založením je to bohužel něco jak přihlouplé seriály pro ženské a tak mě to moc nebavilo. Jenže ten kousavý a nepodbízející se humor tipický pro Woodyho je bezvadný. Ještě úžasnější je Cate Blanchett, která si právem za svůj výkon odnesla oscara. Takže mě nakonec trochu i mrzí, že si neužiju pořádně film, kde souhlasím s každou myšlenkou a s každým vyústěním osudu "hrdinů". Rozhodně bych film doporučil každému, ale obávám se, že ti, kteří by se měli ve filmu v některých rolích najít, se v tom nenajdou a Woodyho snaha vyjde vniveč. ()

LiborGondek

Jasmíniny slzy pro někoho mohou být skutečně velmi dobrým filmem. Scénář je doveden k dokonalosti a dozvídáme se z něho kompletní popis postav, takto propracované charaktery se už vidí málokdy. Herci podávají 100% výkon, hudba se k filmu hodí. Mrzí mne jedna jediná věc. Je mi opravdu líto, že mne tento snímek prostě nebavil. Možná, že jsem ho nebyl schopen zcela docenit, protože nemám takové životní zkušenosti. Kdo ví. Každopádně klobouk dolů před Cate, zahrála to skvěle. 60% ()

Qitek

Cate Blanchett podává herecký výkon, který bych zařadil do jejího absolutního vrcholu. A to je asi tak vše, co k tomuto fajn filmu říci :) Nicméně Její poražené kolegyni Meryl Streep bych dal plešouna asi o malinko raději... Těžko souditi. ()

viperDavid

Bravo, bravo třikrát bravo. Ale nevím k čemu. Kdyby to nerežíroval velký Woody byla by to podřadná sračka s klasickým námětem. Hej potřebuju se dobře vdát, jak to mám udělat ? ale roztáhni nohy nějakýmu doktoranskýmu nebo zloději. Ok ok to by šlo. No a pak přijdou slzy. 2* ani o prd víc ()

Ryuuhei odpad!

Nezáživná blbost, která se proplétala v podivně zasazených časových liniích a dokud si člověk neujasnil, že to, co se děje, nejsou vzájemně jakési podivné paralelní časové linie, měl v tom akorát tak jeden velký binec. I přesto nevím, co bych měl na tom hodnotit vysoce, když i příběhově to byla neskutečná pitomost, která sice měla základní myšlenku, ale troskotala i co se týče žánru komedie. ()

plechulka

Neřadím se k těm, co pokládají tento film za jeden z Woodyho nejlepších (při vší úctě v výkonu Cate Blanchett).... ()

Honzíno

Civilnější dílko od Allena s lidštějšími a pravděpodobnějšími momenty než dířv - tragickými, komickými, přirozenějšími - stárne snad??:)) O to více, když jsem prokouknul maskování jednoduchého a předvídatelného vývoje příběhu pomocí střihů do retrospektivy, vyniknou herci a není to jen o dokonalé Cate Blanchett. Pointa potěší a můj výsledný dojem z Allenova filmu byl určitě jiný, než jsem původně přepodkládal. ()

venison

Jak už zde bylo několikrát řečeno - Woody Allen není moje krevní skupina až na dva filmy "Půlnoc v Paříži" a "Match Point - Hra osudu".. Jsem ráda, že k nim přibude další z woodyallenovské dílny a tím je tohle hluboce pravdivé, intenzivní a přesto jemně odlehčené drama "Blue Jasmine".. Zejména hlavní postava, kterou ztvárnila opravdu velmi přesvědčivá Cate Vlanchett, je velmi podrobně propracovaná.. Tradičně nechybí pozlátko vyšší společnosti, které se velmi brzy rozpadne jako domek z karet.. Lidé, kteří se celý život pohybují na dně nemají tak tvrdý pád jako ti na výsluní - ode dna je totiž dělí podstatně větší vzdálenost a dopadnou mnohem bolestivěji.. Příjemně překvapilo i jedno dějové "odhalení" ke konci filmu - nestává se mi, že bych byla "zaskočena", většinou scénář odhaduji dlouho dopředu.. Trošku mě mrzel "zacyklený" konec, líbilo by se mi radikálnější zakončení.. Ale jo, jeden s filmů, který se opravdu Woodymu povedl :-D ()

neoBlast

Lehce nadprůměrná allenovka (ve srovnání těch posledních, samozřejmě) s výborně napsanými hrdiny a světem, ač na západním pobřeží, obydleným jeho typickými "malopostavičkami". Woody Allen už dokázal vytěžit ze svých slabších scénářů více, proto nic úchvatně filmově tyčícího se od Jasmíny nečekejte. Nemyslím si, že zrovna tenhle film si budeme v dobrém připomínat po skončení současné Woodyho desetiletky. 60 % ()

noriaki

Tohle mi Woody nedělej. Cate Blanchett budu už asi navždy mít v nábožné úctě jako ctihodnou Lady Galadriel, jenže po tomhle filmu a hlavně po tom jejím heroickém výkonu, bych jí nejradši strčil hlavu do záchodové mísy a začal s gustem mačkat splachování. A může si za to sama. Tak odpornou postavu jsem v allenovkách už dlouho neviděl, a ona z ní udělala kravku non plus ultra. Hrála tak dobře, až si říkám, jestli to filmu neuškodilo, protože matně tuším, že by měl divák s Jasmine když už ne sympatizovat, tak by se nad ní měl alespoň slitovat. Režisér k tomu ale dává jen málo pádných důvodů a sama herečka je všechny rovnou hází do koše. Ve výsledku tak film vyznívá nejen beznadějně a depresivně, ale taky bezvýchodně a ztraceně. Tohle nám snad mistr životních glos doufám sdělit nechtěl. ()

_DAVE_

Čím výše do oblak vystoupáte, tím větší je rána při dopadu na hubu. Přesvědčila se o tom i Jasmína. :) ()

Pavlínka9

Za mě jeden z nejlepších filmů od Woodyho. A hlavně nejoriginálnější - i když u něj je tohle označení dost "pochybné" :D Jasmíniny slzy jsou naprostá bomba. Cate Blanchett Oscara získala oprávněně, jelikož já jsem jí ho po shlédnutí také symbolicky dala. To, co tam předvedla bylo úžasné, srdcervoucí, na přesdržku a ta její postava byla neskutečně snobská panička, který nesnáším, jelikož si pomalu neumí ani samy namazat chleba !!! :D :D Ten příběh je tak žalostný a to, jak se vlastně sama zničila, jak sama neměla žádné vzdělání, jelikož jak se říká - hlavně dostudovat a né rok před promocí odejít ze školy a nechat se živit od nějakého staršího muže - to se opravdu nevyplácí, to je v tomto filmu prioritní. Paranoia, kterou později trpěla, prášky, které do sebe ládovala, to, jak ovlivnila životy plno lidí kolem sebe a jak hlavně zvedla sluchátko a zavolala na FBI - důvod je jednoduchý a snad každý si tím prošel - zlomené srdce...Zhýčkaná - to Jasmínu vystihuje nejvíce a jsem ráda, že nejsem taková pipinka, jako tato postava. Je to TAK smutné... ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem