Jasmíniny slzy

• USA Blue Jasmine (více)

Když vás život srazí na dno, nezbývá než se od něj odrazit… Jasmína (C. Blanchettová) byla elegantní a pohodlnou dámou z lepší společnosti žijící si na vysoké noze, a to hlavně díky svému muži, podnikateli Halovi (A. Baldwin). Jeho podvodné machinace však vyplynuly napovrch a do obrovských dluhů se dostala s ním také Jasmína, co o ničem neměla ponětí. Ze dne na den se tak svého bezstarostného života musela vzdát a nyní je nucena začínat od nuly v pro ni ponižujícím prostředí u své nevlastní sestry Ginger (S. Hawkinsová), kde přichází do kontaktu se světem, který jí byl do této doby zcela cizí. Postavit se na vlastní nohy jí ale bere mnoho sil a dostává se na pokraj zhroucení, z čehož si pomáhá alkoholem a dávkami antidepresiv. I přes to všechno si však nic nehodlá připustit... Komediální drama režiséra a scenáristy Woodyho Allena na motivy divadelní hry Tennesseeho Williamse "Tramvaj do stanice Touha" uchvátilo zejména výkonem Cate Blanchettové. Ta za svou roli získala několik desítek cen – mezi nimi např. Cenu newyorské filmové kritiky, Cenu britské filmové akademie, ocenění na „nezávislých Oscarech“ Independent Spirit Awards a také Zlatý glób i Oscara za hlavní ženskou roli. (Česká televize)

bonovox

Dokonalý rozklad ženskej hrdinky vo výnimočných dialógoch a hlavne so skvelou Cate. Fantastický výkonhodný nielen Oscara. ()

LencaN

Život je horská dráha, jednou nahoře na vrcholu, jednou dole na samém dně. Paničky bohatých vykuků nemusejí být nejchytřejší, nemusí mít vzdělání, nemusí nic umět, ale přesto mají všechno a nemusely se o to ani nijak snažit. Jezdí si na polo, po nákupech a taky proč ne, když to manžílci zaplatí. Ale jak si najde nějakou jinou, kterou bude hýčkat, náhle jsou bezradné. Snaží se udržet si svůj životní standard, svoje postavení, ale bez kreditky manžela už to moc nejde, když nemáte ani žádné pracovní zkušenosti, nenajdete zaměstnání, které by bylo hodné vás...ano, ne naopak...práce musela být dost dobrá na to, aby o ni Jasmína vůbec měla zájem. Tady byl hezky vidět ten problém, jak na sobě Jasmína začla pracovat, až když se dotkla pověstného dna, předtím měla příliš nos nahoru, byla příliš v oblacích a pravou "normální" realitu, kterou zažívala její sestra nedokázala moc vstřebat. Cate Blanchett hrála precizně, tohle jsem dlouho neviděla. Jasmína byla psychicky labilní (možná nějaká nemoc, co má i název, nevím, nejsem odborník), byla až příliš na úrovni (řekla bych, že možná až nadúrovni) a musela se vyrovnávat se ztrátou svého dosavadního života a že přišla vážně o hodně, taky to s ní pořádně cloumalo. Byla protivná, rýpavá, často nesnesitelná a arogantní, ale člověk s ní stejně cítil. I život její sestry byl ze vztahového hlediska zajímavý. Prostě tohle byl fajn poučný konverzační film, který vám možná přivodí menší nepříjemné pocity, ale dost vám na oplátku dá...a to největší, co dal mně osobně - lhaní se nevyplácí jak v byznysu, tak v lásce ;) ()

Sgt.Tracnik

Jeden z lepších Allenů. Myslím, že za tohle si Blanchett zaslouží Oscara - muselo jí to stát hodně síly. A film mě bavil, hodně. ()

Nerdvana

Zprvu klasické podání - projekce vlastních neuróz, ústřední postava se vykecává. Bod obratu nastává ve chvíli, kdy zjistíte, že mizí lehkost, happy end se nekoná a že téma je velmi velmi osobní. Možná proto, že jsem žena, možná pouhý soucit. Ale cítila jsem Jasmíninu úzkost z lapení ve vlastních iluzích a desiluzích i snahu udržet si poker face pravé dámy i když se vám svět hroutí s pompézním rachotem. ()

VLADEK

Skvělá Cate Blanchett. Ale vyhněte se českému dabingu Simony Postlerové. Ale Woody Allen natočil mnohem lepší filmy. ()

gu-staff

Jak jsem Dřeváka ještě před cca deseti lety neměl rád, tak jeho poslední filmy jsou prima. Tenhle celý stojí a padá s výkonem Galadriel, která to odvedla na výbornou, takže Oskárek voprávněnej. Pro hajzlpapír budu chodit k Vutónovi, i kdyby mi měli odstřihnout elektriku, voe.... ()

JoeSO

Zajímavá studie jedné zblázněné dámy, která je vržena ze světa prachů na chodník. Cate Blanchett výborný výkon, ale i herci ve vedlejších rolích parádně (Saly Hawkins a Bobby Cannavale). No asi ten Oscar dostala zaslouženě. Líbilo se mi to, ale na 5* to prostě nebylo. ()

Saxos

Filmík o zlatokopce Jasmine, která když se jí nedaří, tak do sebe lije vodku a sype prášky. To na ní samozřejmě zanechalo následky. Všechno odtáhla Cate Blanchett, která roli perfektně ztvárnila. ()

sarkadc

Velmi smutný příběh o ženě, které se život rozpadl na kousky. Cate Blanchett je famózní a Oscara dostala naprosto zaslouženě. ()

Bluenefele

Zajímavé spracování o cyklicky se opakujících chybách lidí, kteří nepříjmou vlastní chyby a slabosti a v podstatě si neustále chronicky nalhávají, že život přeci nemůže být takový, jak ho zprostředkovávají jejich smysly. Neschopnost uvěřit tomu, co je a není je někdy nesnesitelně kruté. Ztvárnit toto téma ve filmu ( tedy iluzi) je ještě podivnější. ()

karnifex

Od prvních minut jsem měl pocit, že sleduju skvělou, typicky Allenovskou komedii a dobře jsem se bavil a smál. Jenže postupně jsem si uvědomoval, že se dívám na tragedii - a taky skvělou - a smát jsem se přestal. A nejvíc mě překvapilo, že ačkoliv se Jasmine chová hrozně (a Allen pro její chování rozhodně nenabízí nějakou snadnou omluvu, vysvětlení, "polehčující okolnost" - jak by se o to nejspíš pokusila většina sociálních dramat), a především přesto, že představuje přesně to, čím tolik pohrdám, ke konci filmu mi jí bylo opravdu líto. ()

esmoke

Nový film Woodyho Allena s Cate Blanchett v hlavní roli, vypráví o osudu jedné manželovými penězi zhýčkané paničky. Klasika, dostanete vše co je možné očekávat. (2D dub) Rozpočet: $18 miliónů, Tržby: $97,505 miliónů. ()

kolodej1

Woody Allen opět potvrdil, že mu nejsou cizí ani dramatické snímky a že i tento umí výborně. O ženě a jejím neodvratném sestupu z oblačných výšin smetánky mezi tzv. obyčejné lidi, s čímž se není schopna psychicky vyrovnat, ani přijmout novou realitu a obstát v životě. Výborně vykreslená a taky zahraná narušená psychika hlavní hrdinky ()

brasek

Absolútne nezaujímavý snímok, plný nudy. Príbeh vôbec nemá žiadny potenciál zaujať diváka. Vysoké hodnotenia sú prejavom šialenstva. ()

zigy

Příběh o tom, jak jedna vypočítavá a bohatá panička dostala od života na frak....asi tušíte, v čem je zádrhel: totiž, že hlavní hrdinka je kráva.....jinak ale Woody je záruky určité kvality..... ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem