Svěží nový film portrétního fotografa Timothyho Greenfielda-Sanderse je intimním pohledem na ženy, jejichž vzhled a image definovaly náš smysl pro krásu v posledních padesáti letech. Necenzurovaná přehlídka mnoha slavných jmen modelingu odhaluje příběhy skryté za titulními stránkami časopisů. Každá žena poskytla otevřený rozhovor a podělí se s vámi o své zkušenosti, názory na dlouhověkost a filozofii života v módním průmyslu. Elegantní archivní záběry a rozhovory s návrhářem Calvinem Kleinem a ředitelkou agentury Eileen Ford skvěle doplňují jednotlivé osobní příběhy. (HBO Europe)

standsiller

Dosť statický , ale za to príjemný dokument v ktorom sa otvára otázka krásy a jej dočasnosti . Rovnako tiež poukazuje na to, ako jednotlivé ženy , ktoré boli tvárami titulných strán časopisov vnímajú svoju kariéru s odstupom času . ()

Rex Mundi

Dokument zaujal viac, než som pôvodne očakávala. Nebol nudný a všetko to spomínanie na staré časy modelingu a filozofovanie nad tým, ako musia krásne ženy dokazovať inteligenciu, ako modelky "tvrdo pracujú" a ako len tie charakterné majú dlhotrvajúcu kariéru... proste tie plky, ktoré v ich mikrosvete naozaj platia, hoci z hľadiska makrosveta sú trápne klišovité a komické... tie boli prekladané starými fotografiami a príbehmi. To sa mi páčilo. Nepáčilo sa mi, že - asi kvôli umeleckému zámeru - pri žiadnej nebolo uvedené meno. Samozrejme, že takú Rossellini, Pořízkovú, Hallovú a Turlington spoznám, ale ostatné ani ťuk. Ich zoznam je uvedený až v záverečných titulkoch (a to si ešte musíte pamätať ich poradie). ()

Marqta

Celkem povedený dokument. Uvítala bych trochu více porovnání, třeba to dát celé do kontrastu s dnešní situací, nebo tak něco. Silné dvě hvězdičky. ()

Hanys_

Pár bývalých modelek vypráví, jak se dostali k práci, přidá k tomu pár zážitků a celé to rámují dobové fotografie. Nic zajímavého, nic šokujícího, nic obohacujicího. Přínos dokumentu teda nula nula nic. Akorát, že ta Pavlína byla fakt kost. ()