Reklama

Reklama

Sword Art Online - Alicization

(série)
  • USA Alicization
Trailer 2
Japonsko, (2018–2019), 10 h 23 min (Minutáž: 25–48 min)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Hrají:

Nobunaga Šimazaki, Jošicugu Macuoka, Haruka Tomacu, Ai Kajano, Akira Išida, Ajahi Takagaki, Hiroki Jasumoto, Mijuki Sawaširo, Rina Hidaka, Kóiči Jamadera (více)
(další profese)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Kirito se nevědomky ocitá v neznámém virtuálním fantasy světě. Na nic si nepamatuje a zjišťuje, že nemá ani možnost se z tohoto světa odhlásit. Až při setkání s chlapcem Eugeem si začne matně vybavovat několik let staré vzpomínky, kdy jako dítě dováděl s Eugeem a ještě jednou dívkou jménem Alice. Kdo je Alice a kde se Kirito nachází? (Scalpelexis)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (16)

Ryuuhei 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Začátek zbrusu nové série SAO se mi strašně líbil. Nápad světa, na nějž se lze napojit samotnou myslí, působil svěže a zajímavě. Potěšilo i nové obsazení, které kromě nepřemožitelného Kirita zaujal i nijak neotravný a celkem rozumný Eugeo. Bohužel, jak se věci pěkně rozjely, z mého pohledu klesly už někdy kolem čtvrtiny. Poznávání světa vystřídaly nekonečné souboje ve sterilní věži, okořeněné autorovou evidentní nevycválaností a nutností děj obohacovat menšími oplzlostmi. Tak, či tak, závěr byl alespoň trochu překvapivý a rozhodně se rád podívám i na druhou část. Jen jsem si od toho sliboval něco víc, než jen tunu řečí a máchání meči... I když, však dvojsloví názvu je Sword Art, tak bych si možná stěžovat neměl. ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[Shlédnuto 17 epizod, drop] Každý, kdo mě trochu zná, tak ví, že SAO je rozhodně jeden z titulů, který má u mě speciální veřejný pranýř. S komicky natuněným názvem dostáváme další arc online Boha, pana beatera Kirita..a ono to kupodivu není tak hrozné. Minimálně zpočátku, dokud se to před náma promenádovalo jak nafoukaný vědec, který všechno ví, ale ve své pýše Vám to rád všechno vysvětlí. Úvod je totiž překvapivě komplexní a zdůvodnění existence virtuálního světa má pro mě poprvé hlubší opodstatnění. Vysvětlivky jsou sice pro mladší jak porozumět hebrejštině a i mně to moc neřeklo/smyslu nedalo, ale mělo to punc vnitřní jistoty a směru. To je záhy rozprášeno od cca 7. dílu, kdy se reflektory v rámci SAO zákonitostí opět stočí jen na Kirita a jeho ctnostná dobrodružství ve virtuálním světě, které mají nádech povrchní vznešenosti a mírně předstírané dospělosti. Určitě vítám charakternější přístup Kirita, který se chová uvědomněle a je mentorem nejistého a nevinného Eugea, ale jisté patetičnosti (kytičky, Aincrad style, depresivní úroveň špatňáků) a sterilních pocitů z oné podívané jsem se nemohl vyhnout. Co nejvíce ostrouhalo na úkor snahy o intelektuálnější podívanou je největší doposavadní devíza značky: Souboje. Byl bych totiž hodně mírný, kdybych to vůbec "souboji" nazval, jelikož to je doslova pár pokřiků pro nic. Faktická délka oněch šarvátek je totiž kolem 5 vteřin (a dalších 5 minut řevu, soustředění, zpomalovaček, vzývání Boha přátelství) obsahujíc 2 švihy a buďto nastane únava materiálu, únava postavy anebo do boje vstoupí externí entita, která vhodně souboj ukončí. Decentně řečeno: K vzteku. A když už jsem došel až k očekávánému dílu s jistou osobou, abych pouze zjistil, že se tváří jako budoucí klíčenka do Kiritova harému, nastal zákonitý schluss, protože pro mě neexistoval už žádný důvod s touto nudou pokračovat (s přihlédnutím, že to má mít kolem 50 dílů). Oceňuji, že se SAO pro jednou pokusilo přidat na hloubce příběhu, jenže tím pouze dosáhlo efektu, že se mu nezdařilo nic pořádně, jen vše v stydlivém, šedém průměru vyjma precizní vizuální stránky. Objektivně za 3*, u mě osobně silné 2*. ()

Reklama

Hees 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mám trocha problém zhodnotiť či táto séria bola lepšia ako vlastne druhá séria SAO možno dokonca aj hej teda ako vždy minimálne oveľa lepšia ako druhá polovica SAO season 2. Čo ma zaráža ono je to vždy ako cez kopirák. Tento krát veľmi pekný nový svet a naozaj sympatická nová hrdinka, nový nepriatelia a do istej miery aj nový režim, ktorý treba buď prerobiť, alebo úplne zvrhnúť, lebo z pohľadu ľudí to nedáva zmysel, aby bol niekto bez slobody haha. Koncept SAO teda zostáva zachovaný, ale obliekli sme mu nový kabát, dali iné legíny a nové postavy. Staršie postavy okrem Kirita sme trošku dali do úzadia a vytvorili sme nový pekný svet. Niečo ako keby dáme Ash Ketchuma medzi nových pokémonov. Za mňa nový svet funguje obstojne a aj nové postavy, lebo si medzi nimi nájdete svojich obľúbencov a dokonca funguje aj boj proti nelogickému, teda vlastne logickému systému v tomto prípade haha. Za mňa obstojné pokračovanie trocha zabudnutej série SAO. ()

Milano33 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sword Art Online: Alicization tak trochu klame svojím telom, navonok prekrásna rozprávková animácia však v sebe skrýva kvantum temných motívov. Mám pocit, ako keby sa rating opäť o niečo posunul, totižto zachytené výjavy sú v mnohých smeroch ráznejšie a explicitnejšie, a v príbehu potečú hektolitre krvi. Potemnelá mysteriózna atmosféra je najviac nahustená vo svojom úvode, netušiac, čo na nás môže vybafnúť za najbližšou zákrutou. Svet Alicizationu je od prvopočiatku opradený okolitými záhadami a tajomstvami, vo svojich základoch má dosť mystický charakter a diváka akútne premôže bytostné nutkanie presnoriť čo najviac tajuplných zákutí onoho sveta. Skutočne veľmi príjemne sa nad tým všetkým rozjíma a toto odhaľovanie jednotlivých skutočností je v každom prípade napĺňajúce. Silným proprietom nového fantaskného sveta je určite jeho lore a mytológia, a vrámci predošlých fikčných svetov zo série SAO, tak Alicization najviac kladie dôraz na worldbuilding, čo navodzuje istý pocit komplexity z tohoto virtuálneho fantasy sveta. S veľkou pravidelnosťou sa tu rozprávajú kadejaké príbehy a legendy tohoto sveta, a človek má z toho jednoducho dojem, že svet si žije svojim vlastným životom... že má už čo to odžité. Rovnako ako v prípade pôvodnej sérii SAO, tak aj tentoraz sa vraciame späť do stredovekých kulís a ruka v ruke s tým sa boje vedú výhradne mečmi alebo za pomoci mágie, čo je rozhodne podmanivejšie než také prestrelky z GGO. Magický systém korešponduje so systémovými príkazmi a hernými reáliami, a z tohoto dôvodu vzhliadam velice zábavným sledovať, ako si podaktorí jedinci myslia, že tieto príkazy sú elementárnymi silami a tvorcovia virtuálneho sveta za oponou zase Bohmi. Z nových postáv strávime naviac času s Eugeom, ktorého charakterizácia je síce celkom plochá a nevýrazná, ale nie je to tak, že by mi nejak vyslovene prekážal, práve opak je pravdou, v konečnom dôsledku mi celkom (aj kvôli jeho jednoduchosti) prirástol k srdcu. No a potom tu máme Alice, ktorá je naopak naprosto božská badass postava, ktorá si kradne každú jednu scénu pre seba. Animácia je malebná, hudobný podkres výrazný, openingy aj endingy majú ten potrebný drive. A pre priaznivcov akčných anime mám skvelú správu - Sword Art Online: Alicization je podstatne akčnejšia séria a na pozadí všetkých tých bojových potyčiek sa rysuje ešte veľkolepejší konflikt, ktorý svojím rozsahom zatieňuje všetky predošlé. Každú chvíľu sa schyľuje k finálnej vojne medzi Ľudskou ríšou a Temným územím (súboj dobra so zlom) - o dôvod naviac sa tešiť na War of Underworld. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím kde začít. Gay romance mezi Iritem a Jůdžínem, 1/4 série o kácení stromů, 2 bit*ches které musí být znásilněny, aby se příběh někam posunul, nekonečné schody, logika hadr, Palice dum as hamster... Alespoň Zasune, Iritova dívka, se zde povedla. Chybí v 95 % všeho. Jen dobře. Zkrátka: vycucávají tématiku bez toho, aniž by něco nabídli. Souboje, hudba, postavy, vše je nehorázná nuda. To i GunGejl onlajn, i ten růžovej králík, byly zábavnější. Tohle je jen o dvou homo-nehomo, kde jeden z nich je "počítač" a jejich cesta za nahou antagonistkou. To jen tak někdo nevymyslí. Má to v názvu Sword Art Online? Tak to musí být automaticky pecka... Dual Guillotine 20% ()

Galerie (528)

Zajímavosti (2)

  • První ze dvou úvodních písní „Adamas“ nazpívala zpěvačka LiSA. Tu druhou „Resister“ nazpívala zpěvačka ASCA. (CarnTheNunya)
  • První ze tří závěrečných písní „Iris“ nazpívala zpěvačka Eir Aoi. Druhou „Forget-me-not“ nazpívala zpěvačka ReoNa, která též nazpívala i tu třetí, „Niji no Kanata ni“. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama