Slepý detektiv

(festivalový název)
  • Hongkong Man tam (více)

Bývalý policajt Johnston (Andy Lau) po strate zraku odchádza do predčasného dôchodku a rozhodne sa riešiť nevyriešené prípady z minulosti. Počas jednej akcie sa stretáva s mladou energickou policajtkou (Sammi Cheng), ktorej prisľúbi pomoc pri hľadaní stratenej kamarátky z minulosti. (muti)

Philcze

Kdo čeká variaci na Toova Mad Detectiva, tak bude nepochybně zklamán (tím si vysvětluji i zdejší nízké hodnocení). Blind Detective je ale dosti zábavná crazy komedie s thrillerovými podtóny a výborně maniakálním Andy Lauem. Stopáž je trochu přestřelená, ale obdivuju, že si To dokáže udělat srandu z vraždy, při které byl někdo brutálně ubit kladivem, ale zároveň i výborně vykreslit romantickou a dramatickou linku. 80% ()

Adrian

Po premierovom entre na rydzo cinsku podu a v cistom akcnom zanri v Drug War sa Johnnie To vracia na svoje oblubene uzemia hlavne Macau a v zavese HongKongu. Navrat hlasi aj jeho talent, resp. schopnost vtipneho pointovania absurdnych situacii. Najvyraznejsim plusom, napriek prepalenej stopazi, je ale tazko popisatelny mix naladovej romance a nefalsovaneho thrilleru, prekladany komickym pointovanim vypatych okamihov. To vsetko je zabalene do brilantne rozvrzhnuteho podania kosateho pribehu skrz audiovizualne napadite prepletanie sveta realneho s imaginarnym. ()

Cedr

Tato naprosto ulítlá splácanina krimi-romance-komedie funguje jen díky spolehlivě dokonalému ústřednímu duu a neméně zkušené taktovce společnosti Milkyway. Právě studio Milkyway je zárukou, že pod na první pohled absurdním scénářem a hereckými výkony často skoro až za hranicí přehrávání se skrývá možná něco důmyslnějšího než by se mohlo zdát. ()

SeanLSD

Vidieť zas po čase kvalitný šikmooký trhák znamená za 1. ako obvykle zostať v nemom ( alebo naopak veľmi hlučnom ) úžase nad profesionálnou prepracovanosťou, originalitou a totálnou, až absurdnou uletenosťou, ktorá nejako nepochopiteľne funguje... a za 2. byť neschopným popísať svoje vlastné pocity z neho... ( Filmasia 9 ) ()

warrenur

Viac-menej sa jedna o uvrieskanu romanticku komediu s prvkami detektivky. Je tu dost usmevnych momentov, ale prislo mi to preplacane a vidiet Andy-ho v niecom takomto....jednoducho, som mu neveril nic. Zato Sammi Cheng bola usmevna a v tej svojej haluznej roli i autenticka. Inak nic moc. Keby sa tak strasne netlacilo na pilu a "detektivne- predpovedacky" boli vypilovane, mohlo sa jednat o velmi dobru vecicku. Sklamanie. ()

• Natáčení snímku bylo na několik týdnu pozastaveno, když byla herečce Sammi Cheng (Ho Ka-tung) v červnu 2012 diagnostikována tzv. Ménierova nemoc, onemocnění projevující se záchvaty závratě s nevolnostmi, sluchovými šelesty a později i trvalejšími poruchami sluchu. (Conspi)

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb