Sophia a Richie

(festivalový název)
  • USA Curfew (více)
Krátkometrážní / Drama
USA, 2012, 20 min

Uprostřed pokusu o sebevraždu zavolá Richiemu sestra a požádá ho, jestli by na pár hodin nemohl pohlídat svou neteř Sophii. Richie se rozhodne změnit plány a strávit večer ve společnosti Sophie. Ta má však utkvělou představu o tom, kdo Richie je, a on musí její názor změnit, i když mu chybí společenské dovednosti. (MFF Karlovy Vary)

Renata

Nejradši mám filmy, po jejichž shlédnutí mě zaplaví intenzivní (avšak pomíjivý) pocit štěstí a radosti ze života a touha obejmout všechny mé blízké a říct jim, že je mám ráda. Tenhle je jedním z nich a díky za něj. ()

smetyl

Oscar: Krátkometrážní akční film. Oscarový snímek Sophia a Richie (Curfew) byl pro mě zajímavou podívanou. Vztahy jsou plné černého humoru, stejně jako úvodní a závěrečná část filmu, která Richiemu zachrání život. Richie, který se musí postarat o malou Sophii je prost veškerých sociálních zvyklostí a před očima své sestry i dcery své sestry je vykreslován jinak než by být měl. Celý pohled na něj změní ve 20 minutové stopáži. ()

LuccinyFilmy

Líbilo se mi, jak film zhustil do dvaceti minut co by jiný popisoval půldruhé hodiny. Vybrané momenty příběhu jsou tak klíčovější, působivější. ()

Brylin

Richieho sestra musela být opravdu zoufalá, když tohoto loosera doslova se topícího v depresi požádala o pomoc s hlídáním své geniální dcery Sophie. S hlídáním, v němž už Richie kdysi selhal a vyčítá si to dodnes. Avšak tentokrát si společný večer oba užijí. Krátký film Shawna Christensena má zdánlivě banální, ale neotřelý námět, výborné zpracování, velmi dobré herecké výkony (Fatima Ptacek!) a spoustu další pozitivních bodů jako třeba originální humor či dokonalé hudební číslo. Po delším váhání uděluji pět hvězdiček. ()

Matli

Tak toto je hodně povedenej kousek, určitě doporučuju. Fatima je hodně dobrá herečka na to jak je malá, ta to určitě dotáhne daleko. Neuvěřitelný jaký příběh může vzniknou za 20 minut. Shawn Christensen je mach!!! Písnička na bowlingu nemá chybu, ale to už tu párkrát zaznělo:) 83% ()

vikino1

Hodně zajímavé konverzační drama, nacpané do dvaceti minut. Mám jen troškku problém s racionálním uvažováním Sophii, protože tak jak ona reagovala na otázky Richieho, tak takhle si v realu většinou nepokecám ani s dospělým člověkem. Takhle děcka prostě neuvažují... ()

pulpfilm

Skvělá hudba a výkon malé herečky se supercool jménem (Fátima Ptácek) plus několik dobrých nápadů (taneční scéna) a netriviální, skoro uvěřitelný příběh (věřím, že slabší povahy Richieho monolog může i rozplakat). Naprosto rozumím tomu, proč si Curfew odnesl Oscara. ()

ejnl

Černá komedie o dvou proměnných. I kdybychom zapomněli na příběh, Curfew rozhodně stojí za zhlédnutí už jen kvůli postavám, depresivnímu Richiemu, jehož pokusem o sebevraždu film začíná, a přechytralou Sofií, která má šmrnc klasické otravné holčičky, ale převálcuje nás svou suverenitou. Jak se vyvine hlídačka strýčka, který není schopný se postarat sám o sebe a občas halucinuje, s jeho neteří, kterou neviděl od té doby, co mu spadla z náruče? ()

DonBraso

Abych pravdu řekl,kdyby byla větší stopáž budu skákat ještě víc blahem.Na tak malém prostoru,hodně muziky a to velmi povedené,kdy bowling scéna byla doopravdy výborná. ()

Zed70

Tohle vůbec nevypadalo jako studentský film. Sice to na mě působilo dost vykalkulovaně, ale proč ne, líbilo se mi to. Zajímavé komentáře CiTrus007 a MA.KI ()

ivanlaris

Úžasné na ten fakt, že film má 19 minút. Bowlingová scéna - super. Škoda, že nie je celovečerný. Podobný krátkometrážný snímok na inú tému "Branch" - tiež celkom OK. ()

Sopholojong

Az hollywoodsky natoceny, kratkometrazny videoklip o jednom samovrahovi, ktory dostane lekciu z toho, ze oslavou zivota su prave tie male, jednoduche veci - napriklad niekoho milovat, alebo sa o niekoho starat. Hudobna vsuvka na bowlingovych drahach vynikajuca. ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky