Pan Eduard Valtr (L. Pešek) má pocuchané nervy, a tak mu lékař doporučí, aby odjel někam ven, kde bude ticho, klid a samota. Odjede si tedy odpočinout do vily svého přítele Adama (F. Filipovský). Ten naopak využije jeho přítomnosti a sám se po odjezdu ženy Slávinky (S. Májová) do lázní vydá na zálety. A není to poprvé. Poklid ve vile naruší až mladá žena (J. Obermaierová), údajně pronásledovaná bývalým manželem. Je to ale pouhá záminka, aby se dostala do vily. Ve skutečnosti má totiž za úkol sblížit se s Valtrem, kterého považuje za majitele vily, a její bratr (F. Peterka) je má při těchto údajných záletech fotografovat, jak bylo objednáno Adamovou manželkou. Vše vyvrcholí nafingováním vraždy, jejímž údajným pachatelem má být právě Eduard Valtr. Teprve pak sourozenci zjistí, že zvolili nepravého… (Česká televize)

Peabody

No v 64 věřit tomu, že kočka typu J Obermaierové se se mnou líbá z lásky, to musí být opravdu čitelná duševní porucha. Je to takové jako trochu ještě ze šedesátek, hudba divná, napětí slabé, ani ryba ani rak. nebavilo mne to. Jeden bod za blond JO, druhý za skvostnou hlášku Mně ženy nikdy nezpůsobily drobné nepříjemnosti. Mě vždycky zničily úplně. Herecky takové obyč, zápletka je místy nejasná a nevysvětlená, takže detektivka taky nic. ()

Trucker

Takové herecké obsazení a přitom tak neuvěřitelná blbost. Splašené uječené pobíhání se střídá s nudou a výsledkem rozhodně není ani detektivka ani komedie, ale jakýsi nepovedený hybrid obojího. ()

milos.bradik

Peterka i Obermeierová výborní, Pešek už předvedl lepší výkony. Jinak klasická bláznivá komedie bez nějakého většího překvapení. ()