The Canyons

Manipulatívny a narcistický filmový producent Christian (James Deen) práve produkuje nový film. Hlavnú úlohu v ňom hrá priateľ jeho asistentky Ryan (Nolan Gerard Funk). Čo ale Christian netuší, je fakt, že Ryan a jeho priateľka Tara (Lindsay Lohan), tiež herečka, sa poznajú oveľa dôvernejšie, ako by sa ktokoľvek mohol nazdať; kedysi totiž spolu chodili. A vyzerá to tak, že ich vzťah nie je vôbec iba minulosťou. (beso74)

claudel

Thriller, který se evidentně inspiroval u klasiků žánru, ale v konečném důsledku působí jako jejich napodobování. Trochu mě šoknulo, když jsem si v duchu říkal, že je to jako kopírování B.E. Ellise a nyní zjišťuji, že je autorem scénáře. Dalo se na to dívat s prokládáním erotických scén a poprsí Lindsay Lohan, ale jde o tuctový thriller, kterých můžeme v lepším či horším obsazení vidět tisíce. Zneklidňuje mě skutečnost, že se mi zdá, že nejlepší výkon předvedl ze všech zúčastněných pornoherec Deen. ()

zbyshek

Dvě hvězdy za dvě největší hvězdy filmu,a to je pár výběžků na hrudi Lindsay Lohan. Jinak se tam nic zajímavého ani zmínky ucházejícího nevyskytovalo. Herci nesympatičtí a nepříjemní jak předčasný buzení, celkově to bylo takové laciné, herecké výkony opravdu nebyly chloubou tohoto díla, spíše naopak. 20% ()

Traffic

Schrader natočil hollywoodskou satiru jako porno. Každý tu s každým vyjebává, obrazně i doslova. Tím je samozřejmě ospravedlnitelná i ta prázdnota a doslovnost dialogů, včetně (porno)hereckých výkonů, u kterých je těžké říct, zda jsou záměrně nadsazené nebo prostě podprůměrné. Jako koncept je to zábavné, jako film už to tolik nefunguje. ()

JAn

Na jednu stranu, vzhledem k okolnostem a veškerým problémům, je zázrak, že tenhle film vůbec vznikl, ovšem na tu druhou, kdyby se tak nestalo a zůstal kolem něj jen skandální opar a všemožné povídačky, mohl se z The Canyons stát Ellis/Shraderův opus magnum. Schraderovi s DeFaziem se sice podařilo poměrně solidně zachytit určité aspekty odvrácené strany továrny na sny, nicméně nohy jim ani zdaleka nepodkopává Lidsay Lohan, nýbrž samotný scénář. Ellisův rukopis je nepopiratelný a, - nevěřil bych, že tohle někdy napíšu -, právě v tom tkví základní problém. Tento kontroverzní autor se po sedmi románech očividně kompletně vyčerpal a v The Canyons jen slaboduše recykluje veškeré své motivy a komponuje je v primitivní skládačku bez špetky nadhledu, originálního humoru či příznačné konceptuality. Jeho nezajímaví hrdinové se malátně posouvají odnikud nikam, vedou totožné vyprázdněné dialogy, v příběhu, který marně hledá konflikt a pohybuje se v mezích až zbytečné sterility. Obávám se, že Ellisova nová dráha scénáristy tímto skončí stejně rychle, jako začala. Nečekaným překvapením tak zůstává jenom skvělý slizoun James Deen a troska Lohan, která by měla zvážit svou práci a zkusit kariéru pornoherečky. Alespoň by tak získala nějaké ty fanoušky zpět. The Canyons se tak rozhodně nestanou převratem v Schraderově filmografii, v jaký doufal. Ba spíše naopak. ()

SaNcHeZ_cz

Popravdě musím říct, herecký výkon Jamese Deena (ze kterého jsem měl největší obavy) mi přišel jako jedna z těch nejlepších věcí na tomhle snímku, ne že by ten výkon byl nějak vyloženě dobrý, jen není úplně matérský, jako je tomu u ostatních. Nejenom dalších pornoherců ale i jako třeba celá slavná Lindsay Lohan. Jinak ale v podstatě film o ničem. Zpracování jako soft porno, místy solidně otravné užívání subjektivní kamery a v podstatě film tak trochu o ničem. ()

• Stephen Rodrick, výpomocný autor scénáře, prozradil, že Lindsay Lohan několikrát přišla pozdě na natáčení. Přišla pozdě i na první čtení scénáře a do místnosti vešla v ten moment, kdy režisér Paul Schrader právě říkal, že si Lohan "libuje v chaosu." (Patw)
  • Film byl natočen i s pomocí fanoušků. Ti přes účet Kickstarten poslali přibližně třetinu požadovaných nákladů. (Terva)
  • Magazín Vanity Fair zveřejnil článek, ve kterém napsal, že Braxton Pope, producent filmu THe Canyonh, ve kterém si zahrála Lindsay Lohan, obviňuje Lady Gaga z toho, že právě kvůli ní vznikaly při natáčení různé problémy, které byly spojeny s hlavní hvězdou filmu, herečkou Lindsay Lohan. Gaga se s Lindsay seznámila loni, když obě pobývaly v hotelu Chateau Marmont v Los Angeles. Stejně staré slečny si ihned padly do oka a staly se s z nich kamarádky. Společně navštěvovali bujaré večírky, v důsledku čehož byla Lindsay unavená. Magazín Vanity Fair napsal: "Byl tam jeden natáčecí den, kdy jsme natáčení museli přerušit - což byla, upřímně řečeno, vina Lady Gaga, která s Lindsay v hotelu Chateau ponocovala až do časných ranních hodin. Taková je prostě Lindsay. Asistentka Lindsay mě další ráno informovala, že Gaga se chtěla ten den přijít podívat na natáčení, ale Lindsay seděla vyřízená v kavárně, kde jsme podle plánu měli točit jednu scénu, ale nemohli jsme pokračovat. Bylo nám řečeno, že Lindsay trápí bolest ucha a že má zánět vedlejších nosních dutin. Její osobní doktor se pohyboval po restauraci. Udělal předběžnou prohlídku a prohlásil, že je Lindsay nemocná. Šla tedy zpátky do svého hotelového pokoje a my jsme museli poslat všechny ostatní na další natáčecí místo." (Dlee)

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (více)