Nightlight

Partia mladých ľudí sa rozhodne spraviť si nočný výlet do temného lesa, o ktorom panuje mienka, že tam ľudia chodia umierať. Rozhodnú sa zahrať si tu hru Nightlight, spočívajúcu v tom, že jeden hľadá a ostatní sa schovajú a dorozumievajú sa za pomoci svetelných bateriek. Po chvíli začnú zisťovať, že v lese nie sú sami. (metal.storm)

George Stobbart

Partia mladých sa na noc vydáva do lesa opradeného samovraždami, aby preskúšali svoju odvahu. Po niekoľkých veselých chvíľkach však zisťujú, že ich tu možno naozaj začalo prenasledovať niečo nadprirodzené a dostať sa z lesa preč nebude také ľahké. Celkom pekne natočený, teenagerský found footage na jednoduchú hororovú tému, ktorá by v atmosférickom, nočnom lesnom prostredí kľudne postačovala. Bohužiaľ je však zbytočne rozvláčny, stereotypný a namiesto tichších, napínavých momentov a tajomných úkazov (ktoré na viacerých úsekoch úspešne predvádza) sa motá na mieste a necháva tie postavy ubíjajúco kecať o ničom. Nebolo to zlé a dal by som možno aj 3*, ale v závere som už bol z toho tak vyčerpaný, že som sa potešil keď to konečne skončilo (paradoxne zase lahodným creepy záberom). ()

misterz

Dokážem pochopiť, prečo dá niekto tejto záležitosti dve a menej hviezd, no pre ľudí, ktorí sa vyžívajú v hororových snímkoch kde je na prvom mieste atmosféra, je toto povinná jazda. Naozaj hutná atmosferická záležitosť a na FF formát i s celkom zaujímavým strašením (tento princíp čarodejnice z Blair ma vždy dostane). Škoda, že obsah nebol trocha zaujímavejšie spracovaný - po čase to začalo byť trochu stereotypné. U mňa jednoznačne nadpriemer a k tomu dobrý pocit z ďalšieho zaujímavého FF projektu. 75/100 ()

pornogrind

Tak jsem zase po delší době zfoukl jedno FFko. Blair Witch bylo průkopníkem a rozpoutalo FF éru. Ta už je ale naštěstí dávno pryč. Ikdyž tu a tam i dnes spatří světlo světa nějaký FFko, který chce zřejmě oprášit éru FF filmů. Problém je v tom, že tahle éra dávno skončila a dnes už se FF prostě moc nechytá. Nightlight je toho jasným důkazem. Hodně dlouho se tady kecá a lítá nesmyslně po lese bez nějaký známky atmosféry. Trochu se to zlomí až s příchodem do kostela. Zde už lze pociťovat lehký napětí i náznaky atmosféry. Ve finále už ale film nikterak negraduje a těch pár lehce napínavějších minut nemůže utáhnout celou stopáž. Kdyby z toho tvůrci udělali 30 minutovej kraťas určitě by to mělo větší efekt. ()

herr_carter

Nebýt té strašlivě natahované poslední půlhodinky, která takříkajíc zabila celou - mimochodem výbornou zápletku a výborně budované napětí - byl by to parádní non footage ve stylu příběhu z Blair, nevím,co tady zase všichni rejpou, x lekaček je fakt výborných.....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Havaj8

V určitý momenty to vypadalo na modernější a teenagersky obsazený Blair Witch. Protože ten les v sobě skrýval pěkně temný zákoutí. Atmosféra prvotřídní, ta hra stínů se opravdu povedla na výbornou. Ta scéna s lampama uprostřed lesa? se snímačem pohybu? byla dokonce delikátní. Vytkl bych tomu snad jenom to usínání, pochybuju že v tom adrenalinu, je vůbec něco takovýho možný. A ještě to přílišný blikání baterky, kdyby to nechali nějakou dobu vyplý a pak to zase nějakou náhodou rozsvítili, vypadalo by to líp. Jinak si ale nemůžu stěžovat, originální byla i ta kamera zabudovaná jakoby v baterce, která se ani moc neklepala. I když to víceméně nemělo pořádnej příběh, tak to rozhodně mělo koule. ()

• Film je snímaný z pohľadu baterky. (BoredKid)