Jacques Batkin se domníval, že svou gangsterskou minulost nechal za sebou. Podařilo se mu vybudovat prosperující dopravní společnost, ale co je pro něj ještě důležitější, má respekt a úctu svých zaměstnanců. Asi se měl více věnovat svému synovi a nenechat ho přátelit se zlatou mládeží. Na jedné párty, kde zdaleka nezůstalo jen u alkoholu, zabije jeho pubertální kluk pod vlivem drog policistu. Případ se ihned dostane na přední stránky novin, policie a veřejnost nehodlá Jacquesi Batkinovi nic odpustit, naopak. Batkin najímá nejlepšího advokáta a pouští se do boje, zatímco je jeho syn ve vězení konfrontován nejen se svým svědomím, ale i s otcovou minulostí. (Česká televize)

andrii

Rána pro otce, co se prsí, prosí za syna. Z ranku návratů, zpátky do minula. Střemhlav letí z/do horkých kaší, když vtom dostává smyk, jeho osobní stránka černý puntík. Čistě hrana zazvoní. Přímý zásah. Zastaví se na hranici, tažní ptáci. Křídla k zemi přikovají, peří zasypou rudé trny. ()

ArthasKarfa

Zajímavý film. Je zvláštní vidět Delona v roli otce, který pro svého syna i jeho budoucnost udělá všechno i za cenu ztráty všeho, co léta pracně budoval. ()

RedDuck

Velmi hutná atmosféra a psychologie hlavní postavy, bohužel vše ostatní jde stranou a celkový dojem je tak poněkud roztahaně nedomrlý. ()

Amonasr

Trochu jiný náhled na mladistvého vraha, který zabíjel zdrogovaný. Je jistě zajímavé podívat se na to očima zdrceného tatínka, polepšeného gangstera a nyní úspěšného a váženého podnikatele, který se snaží syna zachránit nejdříve před přísným trestem a poté i před vězením vůbec, protože by to podle jeho názoru labilní a rozmazlený potomek neustál. Nakonec tedy zvolí cestu návratu ke gangsterským metodám a divák by měl asi oběma fandit, protože hlavním hrdinům se to ve filmu tak nějak sluší, když se správně naznačí, že i zločinec má v sobě lidskou duši. No, abych pravdu řekl, nějak mi to fandění tentokrát nešlo. Asi jsem staromódní, když si myslím, že každé pochybení by si měl člověk umět i odpykat, tím spíš, když připravil o život nevinného. Jinak ale vcelku slušná filmařina, která kromě nastoleného dilematu nijak nevybočuje z žánru - proto průměrné hodnocení. ()

krokodlak

Naivní slohové cvičení nezachrání ani dobré obsazení a filmařské řemeslo. Tvůrci měli dost nízké mínění o francouzských bezpečnostních složkách. ()

subic

Noo po takové vlažné první půlce se druhá víc rozjede. Dealerem drog mladistvým je hodinář, to byste nečekali co? Oni se nasmaží a začnou trojčit, což není nic nového, ale zabít u toho policajta není jen tak. Krajním řešením je potom přepadnout vězeňskou eskortu a mlaďochem utéct do Itálie. Alain zde jako fotřík podnikatel kupodivu nehraje tentokrát poldu, o to víc se snaží mlaďocha dostat ven z lochu, protože by tam zatvrdnul aspoň na 15 let. ()

Iono

Jeden ze slabších Delonových filmů, to ovšem neznamená, že byl úplně špatný. Jak vidím zdejší komentáře, většině se to líbilo, ale mně to přišlo docela povrchní a v porovnání z dalšími (francouzskými) filmy na podobné téma to mělo citelně slabší atmosféru. Možná mi to prostě jen nesedlo, ale pod kvalitní francouzskou krimi si představuji něco mnohem vybroušenějšího. Komentář: Terva. ()

Aniki

Zvláštní, film jsem viděl poprvé, což naznacuje, ze se zrejmě s reprizami pytel zrovna neroztrhl. Zvyknout jsem si musel také na dabing, Trávníček hlavně ze začátku scházel. Nicméně už jsme zažili Delona dabovaného také Ladislavem Lakomým (Melodie podzemí), takže navyknout lze čemukoliv. Musim bohuzel napsat, ze srovnavani se snimkem Dva muzi ve meste, značně pokulhavá. Plusem zmiňovaného díla bylo herecké obsazení, kde s přehledem dominoval Alain Delon jako energický mladý muž, jemuz jste tu přímočařost a elán začít znovu prostě sežrali i s navijákem. Jean Gabin a Michel Bouquet pak geniálnost postav doplnili v míře vrchovaté. V Bumerangu mi mnohé z "Deux hommes" chybělo, byť hlavně závěr snímku celkem potěšil, což je vlastně výtka, neboť k pokouknutí tak bylo spíše až to akční zakončení. Psychologie postav a sympatie k nim zkrátka nezafungovaly, jak by měly, škoda. ()

finkie

Poněkud naivní a idelogicky zatížený pohled na zločin, zločince a represivní státní aparát nám režisér Giovanni (který, uznávám, si sám prožil svoje) ukázal třeba už ve Dvou mužích ve městě. Tady je to podobné, ale slabší. S Batkinovým synáčkem je těžké nějak zvlášť soucítit, policajta halt opravdu zabil a ve vězení se mu žádná strašlivá příkoří nedějí, eventuálně jsou tato příkoří vyobrazena jen jaksi zkratkovitě a uspěchaně. Mnohé další postavy jsou překvapivě mdlé a nevýrazné; elitní Batkinem najatí právníci nic zvláštního nepředvedou a policisté vypadají jako tajtrlíci, mezi kterými zoufale chybí někdo s charismatem úlisného, inteligentního byrokrata, někdo jako Michel Bouquet nebo Robert Hossein. Delon odvádí svůj vysoký standard, možná ale právě i na úkor výraznějšího vykreslení jiných postav, protože takřka nesleze ze záběru. Čert ví. Škoda vypadnutí motivu policistovy vdovy, to se mi zdálo jako zajímavě rozjetá dramatická linka, bohužel autoři ji rychle vzdali. Závěr je napínavý a dobře natočený, ale pro mě nevěrohodný. To mi na Delonovi vadí v mnoha jeho filmech: celou dobu se tváří jako zosobnění chladné, kalkulující inteligence, a pak najednou udělá nějakou echtovní blbost. ()