Ďábelsky Váš

• Francie Diaboliquement vôtre (více)
Francie / Itálie / Západní Německo, 1967, 98 min (Alternativní 89 min)

Pierre (Alain Delon), který se jednoho dne probudí v nemocnici se od lékařů, dozvídá, že se svou manželkou Christiane přežili těžkou autonehodu, on však následkem zranění ztratil paměť. Christiane ho vezme domů, do jejich zámku. V okolí domu však zanedlouho dojde k podivným nehodám... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

blackJag

"VE SNU JSEM SE K TOMU JMÉNU HLÁSIL." Krapet naivní (nemůžeme spolu spát, dokud se neuzdravíš, to víš že jo), průhledné, málo paranoidní, ale Delon to v sobě prostě měl, modrooký samec, s šukadelickým mojo, kterému nakonec podlehne každá, byť třeba po pár facanech :-) Minimálně do určitého věku... Nakonec i ta zrzka v pohodě, akorát s výraznějším nádechem erotiky to mohlo chytit hned jiný švunk, škoda. 60% ()

Jiří K.

Alain Delon v nezvykle statické roli manžela stávajíc se po ztrátě paměti terčem intrik své manželky a jejího přítele. ()

kolemjdouc

Scénář nic moc ,ale na odlehčení od politikaření to ušlo. Tehdy byl Delon už na výsluní a tak ho obsazovali .Odmyslete si jej a byl by to odpad jak vyšitý.Těch pět dávám jen za atmosféru ke kávě. ()

Disease

Hodně dlouho jsem čekal pointu ala Jakubův žebřík. Tady se to zvrhlo do takového uzavření ala Vichr z hor. Každopádně v obou případech by to byl průměr. ()

kebom

Napínavý thriller s trochyu zbytočnými "vysvetľovacími" scénami pre koncom. Samotný koniec dodáva filmu vyšší štandard a ten správny záverečný náboj. Celkovo príjemný zážitok s logicky plynúcim dejom. Alain Delon ako vždy elegantný a Sent Berger okúzľujúca. ()

mArcElkrIz

Tenhle film mne velmi potěšil. Příjemná giallo variace - pomalu plynoucí děj, houstnoucí atmosféra a opuštěný zámek. Pravda, na dechberoucí hororové momenty nedojde či gore scény, ale přesto se napětí stupňuje. Vlastně to má náladu podobnou Wallaceho detektivkám. Čínský sluha, vzteklý pes, ztráta paměti, krásná žena, přítel z minulosti. A tak rozplétáme záhadu společně s možnou obětí. ...a parádní basová linka v titulní melodii. Zkrátka velmi dobré 3,5 až 4*. ()

Amonasr

Atraktivní prostředí a filmově líbivé barvotiskové zpracování, na které se příjemně dívá, nicméně příběh je hodně vykonstruovaný a málo věrohodný. Ale jinak příjemně lehká oddychovka. ()

ostravak30

Poslední film režiséra Juliena Duviviera od kterého jsem viděl jen Golema ze 30. let, takže těžko soudit, co je zač. Alain Delon hrál ve strašně moc filmech, tudíž těžko mohl hrát pořád jen v těch nejlepších. Ve stejném roce se věnoval třeba výbornému Samurajovi či filmu Dobrodruzi. Zde jde o rozkrývaní toho, co se na venkově skutečně děje. Budování napětí si ale může vzít i svou daň a tady už trochu přebudovali. Napjaté chvíle se ve spravedlivém poměru míchají i s nudnými, byť Delon jen málokdy zklamal pokud vůbec někdy. ()

Delmondo

Ďábelsky náš Alain Delon, předvádí další skvělý výkon ve zdařilém thrilleru s výbornou atmosférou a neméně výbornou hudbou. ()

DexMASTER094

Atmosféra je největší devizou filmu. Komorní pojetí a styl filmu jen prospěly. Konec mi ale přišel uspěchaný a neoriginální. I tak mě ovšem snímek nečekaně zaujal, přestože nenávidím cokoliv s přídomkem "krimi". Solidní 3*. ()

PTuranyi

Snaha o thriller spojený so stratou pamäti hlavného hrdinu, ktorý sa snaží spomenúť, kto vlastne je. Manželka a priateľ ho ubezpečujú, že všetko je v najlepšom poriadku a časom sa mu pamäť vráti, ale od začiatku tu niečo nesedí. Alain Delon teda postupne skúma svoje okolie a pátra po indíciách, ktoré by ho naviedli k pravde. Spočiatku si dej udržuje celkom dobré napätie a atmosféru, ale v okamihu keď presvedčí Christianu, aby mu všetko prezradila, sa všetko zrúti ako domček z kariet. Neuveriteľnosť tohto dejového zvratu spolu s prázdnym záverom tak zničil dobrú prácu produkcie aj celkom dobrú prácu hercov. ()

gizi

Sice se daří vytvářet záhadnou atmosféru, ale celkově jde o průměrný film, který se ani nesnaží být profesionální (doktor s rouškou, ze které při operaci čouhá nos, borec pucující luxusní auto pak vyprašuje hadřík na sedačku apod.). 60%. ()

Hombre8

Od začátku to páchne čertovinou, což se samozřejmě potvrdí. Neodbytný pocit, že knižní předloha je lepší. Převod na plátno se příliš nepovedl. Docela rozvláčné. Rovněž závěrečné vyústění je značně podivné. Předpokládám, že Krista, která předtím zradila a podrazila úplně všechny aktéry, po závěrečných titulcích (na základě objevu magnetofonu) zradila i svého "druhého" manžela a vše v slzách hodila na něho. 55%. ()

gggggg

Aj keď film mal jasnú líniu po ktorej pôjde, nemalo to potrebné grády a film bol moc pomalý a uťahaný. Herci síce boli dobrý, celkový dojem to však nezanechalo až taký pozitívny. ()

horskejvlk

Samozřejmě velká bouda na Delona je jasná, vymývání mozku ve spánku, jako z Bondovky Ve službě jejího veličenstva s Lazebym jako Bonda. Ve své době psychologický thriller které samozřejmě táhne magnetický Delon kterému byla role psána na tělo. Sen mnoha tehdejších žen a dívek prostě po úrazu do hlavy si Delona odtáhnout do zlaté klece a násilné se mu dostat do srdce a pak do postele nebo naopak. Jsme v roce 1967 , dnes už je to jen již dramaturgická nefunkční  starožitnost. ()

ezop1012

Zápletka mi nesedí, keby sa ho chceli zbaviť tak nie je nič jednoduchšie v danej situácii. Ak mu manželka nechce dať ani na niekoľký pokus, tak tam niečo tam nesedí... Po prvom milovaní, by asi nenastali až také zmeny. ()