Leviathan

Temno a nestálost, naprostá ztráta orientace. Režisérské dvojici Castaing-Taylor, Paravel se podařilo za pomoci minikamer GoPro posunout hranice dokumentárního filmu. Leviathan totiž spolehlivě boří všechny zaběhnuté konvence tohoto „žánru". Naprosto běžná rutina rybolovu tak, jak probíhá dennodenně na všech světových mořích a oceánech, je zde proměněna v cosi nadpozemského. Zároveň však veskrze světského, vyvěrajícího z hlubin země. To vše za naprosté absence jakéhokoli hudebního podkresu či komentáře, jediného záchytného bodu. (oficiální text distributora)

santosz

No taky nemusím vidět všechno. A asi nejsem člověk, který by měl na takové věci koukat, natož je pak ještě subjektivně hodnotit. Ale nečekal jsem zas tak mnoho, dostal jsem však ještě méně. Přílíš experimentální, u mě tento experiment rozhodně nevyšel. ()

kolly13

Dokument o drancování moře je dobré vidět v krátké stopáži, ale celodokument je náročný na divákovu trpělivost a chuť odejít za jiným zážitkem, protože v praxi se nic nezmění. PS: zajimavější by bylo vidět japonce na chráněných velrybách nebo rusáky na tuleních. ()

suts

Vizuálno-zvuková záležitosť, ktorá musí byť na veľkom plátne zaujímavou skúsenosťou, ale na obrazovke maličkého notebooku nemá čo ponúknuť a rozhodne to neodporúčam. ()