• Krátkometrážní

Drsňák Chopper (2000)

Mám taký pocit, že tento film sa vysmieva samotným Austrálčanom zato, že takúto nezmyselnú chujovinu, ako je jeho kniha, vôbec kupujú.

Human Traffic (1999)

Myslím si, že tento film je dokonalý v tom, že život týchto ľudí ukazuje veľmi presne. Môžete sa naň dívať s opovrhnutím a plieskať sa o čelo, čo je toto za generáciu a zaujať kritický postoj (to je ale obrovské plus snímky, že takto verne situáciu dokáže vykresliť), ale takisto si ten film dokážete užiť ako skvelú jazdu, ak s takýmto životným štýlom sympatizujete.

Svatá Klára (1996)

film vo vlastnom svete s brutálne vlastnými pravidlami, často odkazujúci na Tarkovského tvorbu. Veľmi veľmi subjektívny, v ktorom som sa často kvôli jeho povahe strácal, tápal... ale vlastne preto čarovný a výnimočný.

Vojížděči vodpadků (2009)

Páčil sa mi veľmi záver filmu s tým bábätkom, prišiel mi zvláštnym spôsobom dojemný a smutný...

Projekt X (2012)

Mať tak dobrého a schopného kamoša ako je Costa, zato by kopa ľudí vraždila.

Slovenský film 2012-2013 (2014) (pořad)

prvý film shitný, neprehľadný, nervovo na prasknutie zo strihu aj zo všetkého... ale Nad listami divákov za 5 hviezd jednoznačne: za pohodový pohľad divákov/ tak za Konečného myšlienky, film trefne vystihol to, o čom sám premýšľam, čo sa týka filmu... Pod zlatou palmou tentokrát zaujimavý pohľad tvorcov a zábavná forma.

Strašení (1963)

Sám doktor vraví, žeby sme nemali mať strach z vecí nepoznaných a potom ohrozí život Eleoanóry, v evidentnom "tranze" (minimálne v stave, na ktorý sa len ťažko hľadá vysvetlenie - teda "nepoznaná vec") trmácajúcej sa po labilnom poschodí, pričom vidno, že ju konkrétne to príliž neohrozuje - ale naopak ohrozuje oboch - v prípade, že sa nato labilné poschodie trepe aj on a že tento prípad nastal. Veď ten človek ani nevie čo hovorí a čomu verí, takže koniec koncov, aj tie jeho múdrosti na konci sa dajú chápať ako úplne bullshity nevyrovnaného človeka a vôbec všetko, čo vo filme povie - a pritom pôsobí ako racionálna postava nad vecou... Hardcore horor - horor, ktorý bol skutočne strašidelný aj po rokoch a napätie parádne stupňované tak, že ma prikovalo bez problémov k sedačke a horor, kde bolo skutočne len poskromne humoru, čo sa naozaj cení. Úchvatný bol aj záver, kde som duchov nevidel, ani nepočul, ale vedel som, že tam sú a vôbec to celé psychologické pozadie okolo Eleanor dávalo zmysel tomu, že práve ona je najväčšou obeťou naprirodzených praktík.

Leviathan (2012)

Vizuálno-zvuková záležitosť, ktorá musí byť na veľkom plátne zaujímavou skúsenosťou, ale na obrazovke maličkého notebooku nemá čo ponúknuť a rozhodne to neodporúčam.

Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Strašne komplikované a vyčerpávajúce rozprávanie, ktoré by som snáď viac ocenil po viacerých pozretiach, ale ono komplikované rozprávanie ma jednoducho príliž vyčerpalo...

Halloween: H20 (1998)

Strašne ma otravuje ten vykradnutý Carpenterov brilantný nápad okolo Michaelovej nesmrteľnosti. Je to trápne. V prvom filme to pôsobilo brutálne zimomriavkovo. Neskutočne mrazivo a šokujúco, tu to šokojúce nie je. A vôbec celá ta vec okolo toho, ako ho obtĺkajú zo všetkých strán, stráca na intezite - každý úder, ktorý ten hajzel dostane, je vlastne úplne nepodstatný lebo v konečnom dôsledku mu to aj tak... neuškodí__Pomalý rozbeh, ale intezívny záver, posledná tretina je slušne nadupaná a vôbec nenudí. Prvé dve ukazujú len Laurininovho nezaujímavého syna a jej psychické rozpoloženie, z ktorého ťaží posledná tretina a síce to, čo je na filme najzaujímavejšie, Laurininu zúrivosť, sebavedomie a schopnosť postaviť sa Myearsovi face-to-face a nemilosrdne ho posielať k zemi... ale čo z toho, keď si nedajú pokoj s jedným z jeho top trademarkov a neustále ho recyklujú. Zostane zvláštna, horká, pachuť v ústach: pocit, že ten film ide proti sebe.