ricci.s

Po nádejnom traileri som čakal atmosferickú duchárinu, no nedočkal som sa. Úvod bol celkom nádejný a trochu evokoval "The Woman in Black", hlavnú hrdinku totiž prenasledujú desivé vízie, v ktorých sa jej objavuje tajomná žena v čiernom. Takže tu vlastne máme jedného nasratého ducha, ktorý nenašiel pokoj a túži po pomste. Bolo tu síce niekoľko dobrých momentov (napríklad scénky s bábikou, tajomné zvuky, hlasy a detský plač ozývajúce sa v dome s dvoma-troma ľakačkami, príp. nočné scény s duchom, ktorý sa odniekiaľ vynoril), ale napočítal by som to na prstoch jednej ruky, väčšinu stopáže totiž zaberá spŕška nudných dialógov, a aj keď hlavná hrdinka bola celkom pekná, film to nezachránilo. V strašidelnom domčeku, ktorý mohol byť pokojne ťahúňom celého hororu, sa napokon odohral len malý zlomok deja, a to záverečné vyháňanie zlého ducha mi skôr pripomínalo nízkorozpočtové horory z Indie, aj keď na druhej strane tu aspoň bola snaha o nejaké pôsobivé, efektné zakončenie. Pozrieť sa to dalo, ale ináč dosť slabý film, Mexiko sa očividne musí ešte veľa učiť. ()