Poltawa, Ukrajina, počátek čtyřicátých let. S invazí německého wehrmachtu byly náhle ukončeny dobré vztahy mezi Němci a Rusy. Ovšem to neplatí pro děti, které jsou už pár let dobří kamarádi: Němka Hanna Reich a židé Abrascha Kaplan a Larissa Brodsky. Všechny tři pojí láska ke klasické hudbě. Abrascha a Larissa jsou navíc nadaní muzikanti. Obě děti jsou v Sovětském svazu známé a komunistická partaj má v plánu je poslat do USA. Jenže těsně před jejich odjezdem se politická situace radikálně změní: Nacisté vyhlásí válku Sovětskému svazu. Dětem je něco mezi dvanácti a třinácti lety a absolutně nechápou vlnu šílenství a brutalitu dospělých. Jediná cesta, jak utéct před katastrofou je navzájem si pomoci a získat si srdce dospělých prostřednictvím svých výjimečných hudebních schopností. (oficiální text distributora)

Hjuud

Já hodnotím pouze lehkým nadprůměrem. První půlhodinu jsem překousával fakt, že Rusáci (a ruský židi) mluvili německy a že si Němci bezproblému rozuměli. Ruština s titulky by tomu slušela mnohem líp. Občasná naivita a plytké emoce také snímku příliš nepřidaly. Příběh to však byl zajímavý a poměrně svizně ubíhal. Viděl jsem však mnoho lepších německých filmů o tématu druhé světové války. ()

eMeMko

Zajímavý snímek, který hraje především na city, ale rozhodně má co nabídnout. Máte možnost vidět "komisaře Rexe" Gedeona Burkharda v jiné, tentokráte méně akční roli. Dále bych vyzdvihl herecké umění dětských představitelů, zajímavý námět a především hudební stránku, na které celý film stojí. Co se dá snímku naopak vytknout, je volba jazyka. Chápu, že pro německého režiséra je snazší natočit film ve své mateřštině, ale vidět a hlavně slyšet židy na Ukrajině, jak mezi sebou mluví německy, je poněkud zvláštní a trochu rušivé. I přes tento "nedostatek" jsou Zázračné děti filmem, který rozhodně stojí za to vidět. ()