Luxo junior

• USA Luxo Jr.
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie
USA, 1986, 2 min

Lampička najde míč na hraní a zažívá s ním spoustu legrace, dokud míček nepraskne. Když už si starší Luxo začne myslet, že si dá jeho dítě na chvíli pohov, Luxo junior najde další míč – desetkrát větší. (HBO Europe)

Weirdman

10/10... 2 minúty, 2 lampy, 2 lopty... A viac života než ponúkol napríklad trápny Madagaskar o temer 20 rokov neskôr... ()

MORION

Videl som ho az zaciatkom ´90 rokov a aj vtedy bolo toto pre mna neuveritelne spracovanie. Dnes sa to uz nezda, ale vtedy to bolo nieco prevratne a este aj dnes si to kludne pozriem.. jasnych 5* ()

Skeevee

naprosto uzasna a roztomila animace...a navic je to tak kratky, ze by to mel videt kazdej ;) to se proste musi videt =) ()

JurajKa

Revolučný animovaný film. Tu sa to všetko začalo. Geniálne, skvelé!!! Keď si predstavíme, že niektorí ľudia na Zemi sa zaoberali studenou vojnou, iní ľudia žili tvorením niečoho pekného a užitočného. Preto 5*****. ()

LaVolpe

8/10 Komu by roku 1986 napadlo, že jedna z týchto dvoch lampičiek, čo tu je možné vidieť, bude známa po celom svete ako symbol mimoriadne kvalitného animátorského štúdia? Asi nikomu... K samotnej krátkej animácii: Pixar už v tomto čase dokázal v divákovi vytvoriť pocit empatie k neživým predmetom a veľmi tomu pomohla, podľa môjho názoru, aj hudba a zvukové efekty. Ľudia od Pixar-u sú do dnešného dňa známi ako majstri v evokácii množstva emócii, čo divák dokáže cítiť. Neuveriteľná robota! ()