Sen o klaunovi

• USA Red's Dream
Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný
USA, 1987, 4 min

Život jediné zlevněné položky ve výprodejovém koutku v obchodu s koly může být osamělý. A tak sní červená jednokolka o tom, že jezdí v cirkusu spolu s klaunem, dělají nejrůznější triky a lidé jim tleskají. Když se však náhle probudí, aplaus se promění v bubnování dešťových kapek a jednokolka se zase rychle vrací do reality. Musí se smířit s tím, že jí nezbývá než nadále postávat v koutě a čekat na svůj osud. Nenechte se oklamat její cedulkou se slevou. Je to vskutku neocenitelná jednokolka s velkým srdcem, která by mohla vypomáhat nejednomu žonglujícímu artistovi – jen kdyby si jí v zapadlém koutě někdo všiml a dal jí šanci. (HBO Europe)

Ravi

První pixar, ve kterém autoři řešili, jak dostat skutečné emoce do animací. A celkem se jim to povedlo - ještěže to mělo smutný konec navzdory nátlaku studia. Animace ale nestojí za moc, jenže se to dalo čekat vzhledem k datu výroby. ()

Arkanoid

Jazzové tóny, tma, upršané počasie, cítiť nostalgickú náladu za starými časmi, až to pripomína film noir. Tu sa sny nežijú, len snívajú. Z každého takého sna sa raz treba prebudiť. Škoda, že táto depresia nebola natočená čiernobielo a v Lynchovom podaní. ()

Jane18CZ

Tohle mi prostě nějak nesedlo.. první mutu se nic nedělo, pak akce - ta byla fajn, za to ta 1* a pak ten konec - takový nevýrzaný... nevím no, nic moc tentokrát. + další * za tu smutnost a hudbu xD ()

wosho

Melancholická jednohubka od PIXARU, jenž by mohla být více rozvětvena a propracována. Ale na takový celovečerák, si ani asi PIXAR nikdy netroufne. ()

showxman

Tento mini filmek rozhodně nevykouzlí úsměv na tváři tak jako následovatelé. Zkrátka tak trochu jiný Pixar než na jaký jsme dnes zvyklý. ()

Angelino

Krátky príbeh jedného červeného bicykla, ktorý nikto nechce kúpiť. Krátky príbeh o jeho nesplnenom sne. Tento príbeh je síce smutný, ale ten smútok sa Vám za 4 minúty zaryje pod kožu... máte chuť ten obchod nájsť, "červeného" kúpiť a naozaj zobrať do manéže.... to veľa filmov nestihne ani za 120. U mňa za 5. ()

Andresito

Další, už trochu vousatý kousek od Pixaru, který se svou atmosférou od všech těch krátkometrážních mecheche dost liší, což mu ale rozhodně nebrání, aby jako takový skvěle fungoval a svou úlohu splnil dokonale. 70% ()

Torgal

Nepáčilo sa mi to. Obsahovo ma to nezaujalo, bolo to nudné a aj tie štyri minúty čo to malo boli preveľmi dlhé. Animácia stále nestojí za reč. ()