Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

castor

Romantická retro komedie s jedním vyzáblým a lehce oslizlým pojišťovákem a jednou výkonnou slečnou pro reorganizaci. Nemůžou se vystát, jenže Allen scénárista tomu chtěl, aby jejich další kroky spojil v hypnotické seanci jistý iluzionista se zlodějskými úmysly. Jednoduchý, leč velmi do sebe zapadající příběh solidně funguje, herci jsou výborní, scény gradující, humor po srsti i bránici hladící. Woody Allen už byl určitě v lepší formě, nabídl nosnější příběh i ne tak zdlouhavý rozjezd, přesto pořád slušné!! ()

heyda

Skvělý film, excelentně nadabovaný, ale především výborně odehraný a napsaný. Obzvlášť luxusní bylo to jiskření mezi Helen Hunt a Allenem. Všechny Woodyho filmy jsem ještě zdaleka neviděl, ale rozhodně jich chci vidět co nejvíc, pokud jsou alespoň z části tak dobré jako Prokletí nefritového škorpióna. 90% ()

gogo76

No jasné...Woody Allen. Mám rád tohto malého , škaredého hajzlíka. Nepotrebuje milióny na film a nemusí sa prosiť filmovým hviezdam. Sami sa mu ponúknu, pretože je to macher. Aj tento film je kvalitne herecky obsadený a ako obvykle Allen tasí svoje tradične osvedčené zbrane - fantastické dialógy, príbeh a humor. Ja som sa bavil. Nebolo by zle, keby manželka reagovala na heslo Madagaskar. 80%. ()

Šakal

Woody Allen a jeho " osobitá pocta noir detektivkám. " Opět ve skvělé formě, tak jak ho máme všichni rádi. Mistrně napsané dialogy,..... ( Jste drzoun. Nelíbíte se mi..... U mě to chce čas. Vydržte a zalíbím se vám.....Na pronásledování zločinců nejste moc drsnej........Když vás profackuju, změníte názor ? :o) .....Jste takový romantik....Co jste kouřila? :o)......Nesnáším vás a toho německého kancléře s knírkem, ale v opačném pořadí :o) Vynikající herecké výkony Allena a Helen Hunt, kteří se navzájem skvěle doplňují a " můj starý známý oblíbenec Charles z M.A.S.H. David Ogden Stiers coby kouzelník, hypnotizér a padouch Zoltán Voltan. Parádní inteligentní podívaná na Ne večer. 4+1/2*! ()

Malarkey

Klasický Woody Allen. Inteligentní humor spojen se zajímavou detektivní zápletkou, která utíká volně a nikam nespěchá. Film příjemně pobaví tak jak jsem od Allena očekával. Helen Hunt a Dan Aykroyd hrají velice zajímavé postavy a dodávají jim neutuchající šmrnc. --- Asi jste rozvedená nebo se váš muž zabilnedivím se. ()

• Na konkurz si Elizabeth Berkley nechala udělat nápadný účes ve stylu 40. let. Cestou na casting ovšem zmokla a déšť účes úplně zničil. (Morien)
  • Film se odehrává v roce 1940, avšak vodka Stolichnaya, kterou přinese do bytu Laura Kensington
    (Charlize Theron), byla vyrobena až v roce 1953. (Terva)