Sexy bestie

Život gangstera je značně vyčerpávající. To pocítil i londýnský lapka Gary Dove a uchýlil se raději do slunného Španělska, kde tráví volný čas s manželkou DeeDee a s přáteli Aitchem a Jackie. Jeho odpočinek však nemá dlouhého trvání, brzy je přerušen vpádem psychopatického zabijáka Dona Logana, jenž Dovea donutí, aby se k opuštěnému řemeslu rychle vrátil. Je ho potřeba u velké bankovní loupeže. Gary dlouho odolává, nakonec se ale do Londýna přece jen vydá. Avšak nikoli v přítomnosti Dona Logana. Tomu se totiž stala malá nehoda. (oficiální text distributora)

Pekisan

Jednoznacne jeden z tych "inych". A hoci dej sa zda az tuctovy, tak spracovanie, zdanlivo az nahodne striedanie zanrov a hlavne Kingsley z toho vytvorili gangsterku pocitovo pripominajucu mozno len Reservoir dogs od Tarantina. Chvilu som bol na vazkach ci to je na tie 4 hviezdy, ale potom som zistil, ze reziserom je ten Glazer, ktory neskor vyzliekol Johanssonku a za to mu patri vecna vdaka minimalne muzskeho publika. Teda okrem Poma - fitnesaka (vid jeho koment k Under the skin). ()

BuryGol

Gangsterky obvykle žeru, ale z týhle mam žaludeční potíže. Geniální chvíle se střídaj s nudnejma až trapnejma. Kingsley si snad musel uhnat infarkt a ten druhej mafián ve Španělsku byl tak o ničem že bych ho radši vyškrt. Tudy cesta k dobrý britský gangsterce nevede, bohužel. Ušmudlaný tři hvězdy a to mam dobrou náladu. ()

farmnf

U filmu jsem vydržel optimálních 15-20 minut, sledovat kraviny, na to čas skutečně nemám. Ale Djkoma to vystihnul zcela přesně "Nudný mix všeho možného, který vytváří nulový výsledek a dá se přímo nazvat zbytečným filmem." Dodám, že jsem si film opatřil kvůli Benu Kinsleymu, on asi předvedl perfektní práci, scénárista, režisér a autor předlohy nikoliv. ()

Topco

Vydarený debut s noirovým námetom pracuje a dáva si záležať na hravom vizuále (snové sekvencie, klipovitý strih). Londýnsky gangster Gal (Winstone) si užíva spokojného kriminálneho dôchodku v luxusnej vile s bazénom v Španielsku. Dovolenkové leháro však trvá len dovtedy, kým ho nedobehne temná minulosť v podobe psychopatického zabijaka Dona (psychopatický a na Oscara nominovaný Ben Kingsley). Ten prichádza s ponukou na posledný džob jeho kariéry – lúpež diamantov. Gal je pevne rozhodnutý, že do toho nejde, ale Donovi sa proste „nie“ nehovorí... ()

Hopper

Tak trochu iná gangsterka s dominujúcím Gándhím Kingsleyom, ktorý je psychopatický neskutočným spôsobom. Akcia sa tu takmer žiadna nekoná a keď si človek myslí, že sa to len rozbehne, film v podstate končí. Jo a tá angličtina - je na pokraji zrozumiteľnosti, tak len na porovnanie odp. originál zvuk a nie dabing. ()

• Slovíčko "fuck" uslyšíme celkem 115krát. (MrCreosote)
  • Ben Kingsley při hraní psychopata Dona Logana dával volný průchod veškerému svému hněvu a napětí a, jak sám řekl, po zbytek dne pak byl krotký jako beránek. (MrCreosote)
  • Roli Dona Logana (Ben Kingsley) si mohl zahrát jak Anthony Hopkins, tak i Ray Winsone, který nakonec ztvárnil hlavní postavu filmu, bývalého mafiána Gala. (MrCreosote)

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel

Gangsterka Sexy bestie dostane prequel