Čtveřice mladých mužů se vypravila na prázdniny na venkov, aby si tu užila slunce, vody a hlavně příjemného nicnedělání. Nakupovat chodí k obchodníkovi Julesovi do blízké vesničky. Vychytralý majitel obchůdku dokáže využít i toho, že jeho půvabná dcera padla mládencům - zejména Gérardovi - do oka. A tak mladíci - oblíbení Les Charlots - se nejen nechají v obchodě okrádat, zapojí se do výzdoby města, a dokonce obléknou i závodnické dresy. A tak, pro přízeň krásné dívky v zápalu boje zapomenou i na svou vysněnou dovolenou. Ve francouzské komedii Blázni ze stadiónu se znovu přesvědčíme, že mladí muži ze skupiny Les Charlots se jen tak lehce nevzdávají! (oficiální text distributora)

ClimbVibe

Při sledování tohoto filmu mně napadalo jak je možné že vzniklo něco tak ztřeštěného, že někdo dal peníze na scénář kde každou chvíli někdo někam spadne nebo někoho udeří. Kadence vtipů (5 za minutu z toho jeden dobrý) je na začátkku filmu příjemným šokem, ale ke konci je už skoro únavná. Je to pocta groteskám, které jsou vtipné natolik jak je vtipný ten či onen karambol? Rozhodně bych nečekal, že mne tolik rozesměje situace, kdy někdo otevře dveře od auta a z nich někdo vypadne na zem... ()

Kiki-Jiki

Celé je to založené na nadsázce. To by samo o sobě nebyl problém, protože tak lze snáze dosáhnout extrémní vtipnosti. Tady mi však mnohé gagy moc vtipné nepřišly. Přitom kromě nich už film nic nenabízí; příběh slouží jen jako pojítko mezi jednotlivými vtípky. Zejména v druhé polovině filmu je dost těch povedených, ale na vyšší hodnocení by jich muselo být ještě víc, nebo by příběh musel dávat smysl. Pořád je to ale nadprůměrná komedie. Taková jednohubka po náročném dnu, u které je sebemenší náznak přemýšlení na škodu. Prostě film jen pro pobavení. Já se nasmál dost, ale na to, jak to bylo bláznivé, překvapivě málo. ()

Rozjimatel

Stupídna bláznivá komédia, ktorá vo mne vyvolávala striedavo salvy smiechu a silné rozpaky. Hlavní "herci" sú totálne drevení a dosť prihlúplo sa smejú na vlastných vtipoch, našťastie o nich vo filme vôbec nejde. Ide hlavne o ten sled šialených gagov, o to množstvo vtipných nápadov, ktorými film doslova hýri. Vzhľadom na ne divák blahosklonne odpustí všetky tie trápne akože vtipy, ktoré prichádzajú v pravidelných intervaloch. ()

nascendi

Keď má divák čas, dobrú náladu a neohŕňa nos nad crazy komédiami, nebude sklamaný. Blázni zo štadiónu predstavujú neprestávajúcu smršť gagov. Vydarených, menej vydarených i trápnych. Tri hviezdičky znamenajú mierne nadpriemerné hodnotenie. Možno si blázni tri hviezdičky nezaslúžia, ale dve a menej hviezdičiek dávam filmom, ktoré podľa mňa nemuseli a dokonca ani nemali byť nakrútené. A nakrútenie bláznov určite nebolo zbytočné. Vždy bude existovať slušný počet divákov, ktorých pobavia. ()

B!shop

Jeden z nejlepsich filmu od bazantu. A taky asi nejblaznivejsi. Tady se fakt paradne vyradily, prakticky na co sahnou, tak z toho je nejakej vtipek a kdyz scenaristum obcas dojdou napady, tak je nechaj nekam utikat a ono to funguje. Je sice fakt, ze se ve filmu beha dost casto, ale pozdejc to je tim, ze zavodi. Film je sviznej, vtipnej, kratkej a nenudi, pribeh je v pohode a hlavni ctyrka jsou spravny sympataci. Nejlepsi je sledovat jejich ochcavky na mistrovstvi, ale i predtim, nez se dostanou na stadion, tu je spousta skvelejch foru. Slabsich 5*. ()

• Les Charlots byla skupina francouzských hudebníků a komiků, kteří byli populární hlavně v šedesátých, sedmdesátých a na začátku osmdesátých let. Jejich název v překladu znamená „klauni“ nebo „idioti“. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • V původním složení měla skupina 5 členů: Gérard Rinaldi byl hlavní zpěvák, a kromě toho taky hrál na saxofon a akordeon, Jean Sarrus hrál baskytaru, Gérard Filipelli neboli Phil hrál na kytaru, Luis Rego na piano a Jean-Guy na bubny. [Zdroj: max.iprima.cz] (pornogrind)
  • Film se točil v jihofrancouzském městečku Graveson. Stadión je ve 13 km vzdáleném Avignonu. (hankabar)

Časové pásmo bylo změněno