Francois je vzorný manžel a obyčejný úředník. Jeho manželka však neví, že jako tajný agent občas jezdí opravovat porouchané telefonní ústředny, které neslouží běžným občanům. (oficiální text distributora)

Colonist

Oproti Cameronově remaku ve francouzském originálu pochopitelně nenajdeme nadupadné akční sekvence, ale po dějové stránce jsou oba snímky prakticky totožné. Od francouzské verze jsem však očekával více humorných dialogů... ()

tomtomtoma

Lehká akční komedie ze špionážního prostředí. Tajný agent Francois Voisin (Thierry Lhermitte) musí zvládnout dostat gang prodejců zbraní a navíc odvrátit možnou nevěru své manželky Hélény (Miou-Miou), která byla svým maželem znuděna. Další zajímavé postavy: Francoisův kolega Albert Grelleau (Eddy Mitchell), a nápadník Hélény Simon (Michel Boujenah). Je to svižné, plné akčnějších scén a veselých náhodných situací. Nenáročné, poměrně dobře dívatelné. ()

Martrix

Asi jako většina diváků jsem jako první viděl Pravdivé lži a ani chvíli mě nenapadlo, že je to vykrádačka tohoto filmu. Je to převážně díky výrazně americkému rukopisu J. Camerona a také faktu, že špionážní filmy k USA přecejen patří víc. I proto nebude to srovnávání obou filmů fér...tedy určitě ne vůči Podtrženo, sečteno! Už když začneme s hlavními postavami. Kupodivu nemám v případě Arnolda a Thierry Lhermitta potřebu řešit zřejmou fyzickou odlišnost, ale spíš fakt, že Arnold mi byl svým projevem sympatičtější. V případě manželek je to ještě výraznější, ale tam je v tom Miou-Miou vcelku nevinně. Cameron využil herecký potenciál Jamie Lee Curtis mnohem lépe a dal její postavě větší prostor. Velmi to pomohlo zdůraznit chemii, která mezi ní a Arnoldem fungovala na jedničku. Že to bylo trochu na úkor Harryho parťáka je škoda, ale je to pochopitelné. Když budeme v tom srovnávání pokračovat, tak musím říct, že mě překvapilo jak moc se Cameron držel původního scénáře. V mnoha ohledech to bylo 1:1. A tady je to opět trochu nespravedlivé. Kdybych viděl Podtrženo, sečteno! jako první, ocenil bych těch pár opravdu dobrých nápadů a vlastně celý příběh víc. Takhle mám ovšem pocit, že Cameronovi se podařilo namíchat ten koktejl špionážního krimi a komedie přece jen lépe. A to podotýkám, že jsem Pravdivým lžím dal jen 3*. V čem vidím to lépe? Pravdivé lži dobře fungují jako komedie, ale doplácí na megalomanství Camerona. I když příběh sám je kompaktní, jako celek je potrhaný přepálenými akčními scénami. V tomto je originál umírněnější, což je jen dobře. S tou akcí souvisí i hudební podklad, který v prvním případě zdůraznil akci, takže dodal dynamiku i komediálním scénám, ale v tom druhém hudba podtrhávala tu špionážničinu...ovšem na úkor komedie. Aneb Zidiho koktejl mi připadal moc fádní. Pokud bych si v budoucnu mohl pustit jen jeden z těch dvou filmů, asi bych zvolil Cameronův "vulgárnější" remake. Podtrženo, sečteno! není špatný film, ale ani lepší, než Pravdivé lži. ()

dr.fish

Tento film je typickým důkazem duševní nezpůsobilosti amerických producentů, jelikož tento kvalitní film přetavili amíci na hrdinský epos s Arnoldem Schwarzenegerem. Tím se francouzský humor ala Prohnilí zcela vytratil a zůstal jen ten Arnie. Na rozdíl od americké verze je ale originál velmi vtipný, první půlka fakt "jede", je to jako v Prohnilých. Pak nám bohužel přibyde akce a taky nuda, jelikož akční scény jsou napůl parodie, napůl vážně- a to už dnes moc neletí. Přesto to bylo moc fajn překvápko, protože jsem měl za to, že jsem už všechny dobré filmy od Zidiho viděl. 80% ()

MJMilan

Jak Thierry nepatří k mím extra oblíbeným hercům, tady je fajn. Nemám rád, když se dělají remaky a i když Pravdivé lži se mi jako film líbil, tak musím originál opět ocenit lépe. Podobnost obrovská :-) ()

noriaki

Spíš průměrná francouzská dobrodružná komedie která doplácí na příliš civilní provedení a nedostatečně využitou zápletku. Remaky sice nemám rád, ale musím uznat, že Cameronova verze je podstatně lepší, akčnější a je v ní víc nadsázky, takže tolik nevadí podobný děj. Jediná výhoda originálu je roztomilá Miou-Miou a fakt, že Thierry Lhermitte je přece jenom lepší herec a uvěřitelnější tajný agent než Schwarzenegger. ()

hanagi

Tak to jsem neměla ani tucha o tom, že mé oblíbené Pravdivé lži vlastně okopčili od Francouzů. Nevadí. Pravdivé lži dál zůstanou mou srdeční záležitostí a francouzský originál si zaslouží velký respekt. Ten nápad je prostě geniální. ()

JohnSmith

Zidi natočil výbornou akční komedii. Je fakt, že Cameronův remake je jedním slovem větší, ale Zidiho verze stojí víc nohama na zemi a je moc příjemná. ()

mira007

Milá francouzská decentní ( ve srovnání s remakem ) komedie od Cladua Zidiho, který točil snad se všemi francouzskými velikány sedmdesátých let by asi dneska už nikoho nezajímala včetně mne, ale je to originál, podle kterého byl natočen jeden z mých nejoblíbenějších filmů Arnolda Schwarzennegera Pravdivé lži, které režíroval samotný Cameron. ()

gumolit

Celkom milá spionážna komédia , ktorá mi postupom času niečo pripomínala že pán James Cameron? Ano pár nápadov je ukradnutých do filmu True Lies čiže v podstate Cameron spravil kvalitný remake nadupaný akčnými scénami. Jeho francúzsky predchodca je ale tiež zábavný no trochu akciami suchý ovšem za zhliadnutie stojí už len kvôli hercom. ()

blazir1

Zpracování umrlé, bez stavy jako inscenace pro TV. Hrozný papírem šustící scénář, logické nejasnosti jako pěst na oko, až se jeden musel neplánovaně smát: Agent se vesele věnuje telefonování a slušně vychování teroristé v klidu vzadu poslušně vyčkávají jako by se nechumelilo, dtto když ji trhá od rakety... 4 vteřiny do odpálení, jsou v budově, 3 sekundy do odpálení a střih, už jsou venku daleko od budovy. Carlos na konci.. Nečekal jsem zázraky, tušil jsem že US verze bude akčnější, ale tohle mě nějak neoslovilo. Na francouzskou komedii a na C. Zidiho dost slabé. P.S. jestli ty nesmysly byly úmyslně jako parodie tak se tvůrcům omlouvám... :) ()

kowalski

Tak výborná francouzská komedie, které není tak vtipná jako remake od Camerona ale i tak na svojí dobu perfekně zvládnutá. Bohužel scénář True Lies je povedenější. ()

fisus

Škoda,že jsem nejdřív viděl Pravdivé lži a pak teprve tenhle originál.Filmy C.Zidiho mám velmi rád a ani tenhle nezklamal.Jasně že tu není tolik akčních scén jako v americkém remaku,ale to vůbec nevadí.Příjemní herci,humor a trocha z klasické francouzské kriminální kuchyně. ()

HawkeyP

Nemůžu si pomoct, ale Cameronovo zpracování sluší Zidiho námětu mnohem víc než původní francouzské. Američané měli mnohem víc peněz a tak mohli zápletku ještě vylepšit. A navíc, Arnold je sice mnohem horší herec než Thierry Lhermitte, ale zato má jako akční hrdina mnohem větší charisma. ()

rivah

Parodie či nápodoba amerických dobrodružných filmů anebo snad také předvádění schopností francouzských tajných služeb? Každopádně zábava, který však už nemá tu chuť a vůni jako kdysi. ()

Hrabovo

Nikdy neříkej nikdy. Nemám ráda remaky, mám ráda francouzštinu a francouzské filmy, ale nemůžu si pomoct, Pravdivé lži jsou zábavnější, vtipnější, mají lepší spád. To, že doslova převzaly kostru příběhu, opsaly fóry a ponechali dialogy je asi sprosťárna, ale funguje to líp. Tři hvězdy za autorství originálu. Holt nikdy neříkej nikdy... ()

jolly.rose

Pravdivé lži po "francouzsku", ale daleko větší nuda. Film byl také natočen o tři roky dříve, viděla jsem ho ale bohužel později. Nemohu se tedy ubránit srovnání, kdy "Pravdivé lži" byly opravdu o pár tříd lepší. ()