Případy Anniky Bengtzonové

• Švédsko Annika Bengtzon (více)
Švédsko / Německo, 2012, 8 h 53 min (Minutáž: 88–90 min)

Předloha:

Liza Marklund (kniha)

Hudba:

Adam Nordén

Malin Crépin, Björn Kjellman, Leif Andrée, Kajsa Ernst, Erik Johansson, Felix Engström, Richard Ulfsäter, Elvira Franzén, Edvin Ryding (více)

Epizody(6)

Jedná se o reportérské příběhy Anniky Bengtzonové (Malin Crépin) kterých bylo zatím natočeno šest.
NÁZVY: A Place in The Sun, Lifetime, Prime Time, The Red Wolf, Studio Sex, Nobels Testament. (Terva)

Recenze uživatele Johnny.ARN k tomuto seriálu (6)

Nobelova poslední vůle (2012) (E01)

Nvm, či už Annikyne prípady tak poznám, alebo som už tak vyskillovaný z kriminálok alebo som to proste len prekukol oveľa skôr ako zvyšok, ale od nejakej 20 minúty som presne vedel kto je vrah a hlavne kto je objednávatel a teda v závere som sa už iba dementne usmieval a pokyvkával hlavou, ako som to odhalil. V konečnom dôsledku je to len klasická krimi s falošnými stopami a postupným vyšetrovaním. Obyčajná šablónka, ale veľmi svižne natočená a ako prvý diel série to skvelo otvoril. 3 z 5 ()

Hlavní vysílací čas (2012) (E02)

Stále viac a viac sa mi začína páčiť švédska produkcia. Napätie, ale v normálnej forme, nič prehnané, vyšetrovacie metódy blízke realite, obsadenie príjemné ( švédska dvojníčka JLo bola skvelá ). Scenár a prevedenie pozerateľné. Teším sa na ďalšie časti. 3 z 5 ()

Studio Sex (2012) (E03)

Ďalšia zo série severských krimi, ktoré potešia. Príbeh nie je veľmi komplikovaný, čo je možno trochu škoda. Zase raz musím povedať, že sa mi páči realistické spracovanie, žiadne tlačenie na pílu a hlavne rozumná minutáž. Ako príbeh postupuje, odkrývame aj viac z Annikynej minulosti, takže to začína naberať aj hlbší rozmer, nie je to také povrchné, ako by sa po prvom diely mohlo zdať. Teším sa na ďalšie. 3 z 5 ()

Rudý vlk (2012) (E04)

Tretia a zatial najlepšia časť. Séria začína gradovať. Nielen po emočnej stránke, ale aj čo sa vzťahov týka. Pridal sa prvok strachu, realistického prevedenia, žiadne hrdinstvo. Anikku začína jej práca pohlcovať a stráca rodinu. Stopovanie sériového vraha, spolupráca s policajtmi, záhadné listy a hlavne zvrat v závere, to všetko tomuto dielu vynieslo 4 z 5. ()

Lifetime (2012) (E05)

Ďalší kvalitný diel, po scenáristickej stránke. Réžijne trochu z môjho pohľadu nezvládnutý. Opakujúce sa scény bez väčšej emočnej výpovede, ale na druhej strane, faktor strachu spravený fakt zaujímavo. Anikka opäť pichne do osieho hniezda, zase odhalí špinu tentoraz na najvyšších policajných miestach. Minutážne trochu prestrelené, prvá polovica máličko nudí. Záver ako v RedWolfovi plný napätia a realisticky prevedenej akcie. Nie zlý diel, ale boli už lepšie. 3 z 5 ()

Místo na slunci (2012) (E06)

Tak tento diel sa rozhodne oplatilo vidieť. Opustili sme chladné Švédsko a zamierili do slnkom zaliatej Malagy, Gibraltáru a Maroka. Anikka opúšťa rodinu a cestuje za svojím článkom. Spoznáva sa s miestnym švédskym policajtom, ktorý jej slúži ako informátor. Prišla tam písať o smrti jednej rodiny, ale po nočnej akcii proti pašovateľom drog sa jej pozornosť obráti iným smerom a veci začínajú do seba zapadať .... Skvele napísaný scenár, námet, ktorý ani nepotrebuje komentár. Prevedenie dynamické, pekné lokácie, strih potešil. Tu na rozdiel od predošlých dielov režisér trochu popracoval na vykreslení atmosféry a aj gradácia bola lepšia. Sieť vzťahov sa na okamih zamotala aby sa mohla Anikka ukázať v tom správnom svetle. Doslova nemám čo vytknúť. Ako film by to bola štvorka ale čo sa série týka 5 z 5. ()