Zámecká zrůda

• USA Castle Freak (více)
USA, 1995, 90 min (Special Edition: 95 min)

Tento horror se odehrává ve starám italském hradu, do kterého se právě stěhuje Američan John Reilly se svojí rodinou. Jeho rodinu zasahla treagédie při níž zahynul jeho malý syn a dcera oslepla. John doufá že se v novém sídle urovná jeho rozvrácený vztah se svou ženou Susan. Ale jak to tak bývá, v hradu není něco v pořádku. (V-Ray)

fcreading

B-čkový horor od počiatočného režiséra, ktorý víťazí na plnej čiare, a určite sa môže priratať k tým naj skúsenejším režisérom od Raimiho až po Carpentera. Je to fakt neuveriteľné, ale strochu nízkym rozpočtom nám Gordon naservíroval nadupanú zábavú s krvilačnou príšerou prahnúcej po krvi, a ženských pohlavných orgánom. Jeffrey Combs je hororový znalec, a vie čo ktomu hororu najviac prispeje. Cramptonová je znovu výborná a netvorová tvár pekne nechutne slizká a zároveň vynikajúca. Utratených peňazí vôbec neľutujem, len škoda že takýchto starších hororou spoločnosť Řiťka Video neplánuje zakúpiť aj v budúcnosti (napr. Puppet Master 3,4,5 atď.) Filmu nemám čo vytknúť, takže hodnotenie je jasné 80 percent. ()

Flipnic

Tak tohle byla úúúžasná horrorová záležitost!! Vyloženě horror s příšerou, (žádnej čistej exploiťák, na který koukám pořád dokola) kterej mi vyloženě sedl ... Film má sice pomalej rozjezd, kde se toho moc neděje, ale dost dobře připraví diváka i na docela v pohodě myšlenku, která z filmu na konci v zejde. Jinak se ale jedná o brutální a šokující řádění v půli filmu utržené zrůdy bez penisu a jazyka ze řetězů podzemního vězení, která to začne dávat všem návštěvníkům a přistěhovavší se rodině fakt ve velkým!! Kamera neuhýbá před ničím, záběry na příšeru jsou opravdu děsivé, film neustále graduje a graduje až do samotného konce. Z některých scén jsem vůbec nechápal, že byly vpuštěny v 90. letech na plátno. Shchytají to ženský fakt nechutně, chlapi, policajti i kočička ... Jeffrey Combs je výbornej ve svý roli, sice zpočátku nemá moc prostoru, ale jakmile příjde řádění příšery, čirá hrůza a děs, tak vyloženě herecky exceluje. Fakt výborný horror takhle na večer. Ty zámecký 90.kový záležitosti moc nemusím, ale tohle je perla ... Chvílema fakt "brrrr" ... a když to píšu já, tak už to musí být. Pro milovníky gore povinnost. A hlavně ŠPIČKOVÁ KAMERA+VÝBORNÝ ZVUKOVÝ doprovod!!! V rámci doby vzniku a žánru jednoznačně naprostý vrchol!!!! ()

hanagi

Mám následující námitky - maska zrůdy je při bližším pohledu trestuhodně odbytá, částečně zkonzumovaná prostitutka vypadá jako transvestita a všichni zúčastnění se chovají jako boží hovádka. Tragická oběť v závěru je jen malou kompenzací za všechno, co jsem musela vytrpět, abych se dobelhala až na konec. ()

cariada

Průměrný horor o jednom dědictví či spíše o zámku, který má tajného obyvatele. Jedné rozhádané rodině co se tam nastěhuje. Tatík zaviní smrt syna a dcera přijde o zrak a žena ho neustále obvinuje. K tomu tajemný hrad a jedna zrůda ve sklepení co vylezá ven , aby se nasytila. Nevím proč musí do hororů cpát slepý lidi, holka sice je pěkná, ale dost nepraktická a je tam spíš naobtíž. Příběh je prostý a jednoduchý. Zrůda vypadá hrozivě a gore scény jsou taky pěkné. Jako celek je to průměr docela se to dost vleče. ()

eraserhead666

Gordonovská lehká parafráze na Cantervillské strašidlo či klasický příběh Panna a Netvor. Trochu pomalejší rozjezd nabere grády v momentě, kdy se zámecké monstrum doslova utrhne ze řetězu a začne naplňovat své dlouho ne vlastní vinou potlačované pudy. Potěšitelná je výborná maska monstra (ze záběrů na uříznutý penis až mrazí), jeho veskrze řádně krvavě morbidní chování (vážně se s tím nijak nesere), herecký výkon Jeffreyho Comba a Barbara Crampton, které zde scénář neumožní nějak moc se herecky projevit, ale na to nakašlat, stačí se na ní koukat. Celkový nádech filmu jej hází zpět v čase tak alespoň o deset let, zjištění, že byl natočen AŽ v roce 1995, pro mě bylo vážně překvapením. Ale jo, nakonec tu čtvrtou * přece jen přidám. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz. ()

• Hrad použitý ve filmu je skutečný italský hrad, který vlastní prezident společnosti Full Moon Pictures. (Chatterer)

Zemřel režisér Stuart Gordon

Zemřel režisér Stuart Gordon