Lo strano vizio della Signora Wardh

• Španělsko La perversa señora Ward (více)

Julie se se svým manželem Neilem vrací z New Yorku do Vídně. Zrovna v tu dobu řádí ve Vídni sériový vrah, který si za oběti vybírá mladé ženy. Na jedné párty Julie potkává svého dřívějšího sadistického milence Jeana a dostává podezření, že právě on by mohl mít s tajemnými vraždami něco společného. (Chatterer)

revere

Výtečný thriller se skvěle vystavěnou zápletkou. Kdo se umí naladit na vlnu gialla, popřípadě se přes ní přenést, užije si pěknou porci napětí a nápaditých šarád. ()

sibskyn

Opět jsem se k filmu dostal, pomocí soundtracku, který jsem slyšel první a pak jsem si musel pustit film. No a nejsem zklamaný, uznávám, že první pulka mě až tak nebrala, ale pak se to svižně rozjelo a já jsem byl napjatý jak struna na piánu. Takže dost slušné giallo! Možná bych byl ale radši, kdyby to skončilo o 2 minuty dříve... ()

baronGrga

Jestliže pro mě dosud žánr giallo představoval slabší detektivku postrádající nějaké povšimnutí hodné prvky napětí, pak si zásluhou Lo Strano vizio della Signora Wardh musím, ovšem s potěšením, posypat hlavu popelem. Díky pochroumané mysli signory W., z níž vyvěrají nesmírně obrazově podmanivé vzpomínky a představy, se nám násilí před očima mění v manifest estetiky a tak jako odhalenou kůži paní Wardhové skrápí déšť zářících střepů, skrápí i mysl divákovu záplava příjemného mrazení dokreslená geniální hudbou Nory Orlandi. Škoda jen trochu natahovaného konce, který by se dle mého vkusu dal o mnohé zkrátit. 80% ()