Reklama

Reklama

Obsahy(1)

New York je ohrožován sérií záhaných vražd. Podivným psychopatem je na zakázku zavražděna i Anna Gordonová a její malá dceruška. Annin manžel, podnikatel Francis sám najme soukromého detektiva Sama Parkera. Ten je přítelem agenta FBI Jerry Cottona (George Nader), který je pověřen policejním vyšetřováním. Cotton přichází na stopu organizaci, který psychickou manipulací obstarává vrahy pro předem vybrané osoby. Dochází k řadě soubojů a přestřelek, v nichž Cotton předvede své mimořádné schopnosti a v napínavém závěru dochází k překvapivému odhalení ... (Mariin)

(více)

Recenze (42)

argenson 

všechny recenze uživatele

Počátkem devadesátých let v televizi mě to bavilo velmi, dnes už méně. Dnes už totiž vidím, jak je to celé úsměvné s dětsky naivními dialogy a soustavnými záběry na Golden Gate, aby všem došlo, že tenhle německý film se točil v San Franciscu. Smysl a motiv vražd zůstává poněkud utajen, přestože jich přibývá geometrickou řadou. Od začátku to sice vypadá, že znáte vraha, a i když ho poznáte až úplně na konci, zas takovej surprise to není. Přesto jako variace na neohroženého agenta stále docela dobré. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

je zábavné sledovat, jak až na pár záběrů New Yorku jsou všechny reálie typicky německé (zvědavá frau s dcerou pronajímající byt, sídliště ve výstavbě). Jerry Cotton je skutečně čistočistý brak nemající ani svého autora, neboť je vytvořený kupou bezejmenných pisálků. Jenže tady nejde o scénář, který naprosto nedává smysl, ale o hru dospělých kluků na špiony a zločince. Reinl hází na plátno jednu praštěnou akci za druhou, takže nuda nehrozí, a mozek se vrátí ke fantaziím desetiletého kluka. ()

Reklama

LadyPupu 

všechny recenze uživatele

Famózní úvod! Ještě před úvodními titulky se předvede Jerry á la Tarzan s kokrhelem na hlavě. Takovouhle vlnu zatím v žádném díle neměl. :-) Pak titulky: Československá televize uvádí ..... v hlavní roli GEORGE Nader (jako fakt řekli G E O R G E, né Džordž anglicky, né Gjorg německy, ale George :-)) Po titulcích už to začne pěkně odsejpat. Klasika. Jerry drandí v červeném jagoši, má i premiéru ve formě první telefonní video konference v dějinách JC série, je tu vyloženě odporný Bösewicht, pár mrtvol, technické vymoženosti. Akorát ta Cotton girl není moc pěkná. Ale aspoň není úplně pitomá. Krásné 4*. ()

Jizni Tlapa 

všechny recenze uživatele

Je to typická oldschoolovka s mizernými efekty s plátnem v zádech, s absurdním jednáním některých zúčastněných a s nepřetržitým hudebním doprovodem. Hlavní frajer je ale sympaťák co umí fackovat a kopat padouchy reálně a uvěřitelně, má sedm životů jako kočka a jezdí v super káře. Škoda, že mu scénář neumožňuje vtipnější a frajerštější dialogy, které by ho pasovaly do role vysněného ochránce všech poctivců! 70 % i za těch pár Bond vychytávek! ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně příjemné filmové překvapení, neměla jsem o tomto snímku ponětí.. S ohledem na hudební podmaz bylo jasné, že se to nebude brát příliš vážně a byla to skvělá jízda jaguárem, který zřejmě brzo změní barvu... Hlavní postava je dostatečně charismatická, doplňuje ji krásná žena a záporáci jsou víceméně zajímaví psychopati z jedné psychiatrické líhně... ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • V úvodní přestřelce mezi dvěma gangstery a policií má jeden z gangsterů jednu z prvních verzí samopalu HK MP 5 německé výroby. (JohnSmith)
  • V 60. letech vzniklo 8 filmů s agentem FBI Jerry Cottonem, kterého hrál americký herec George Nader. Ačkoli příběhy jsou situovány do amerického prostředí, postava Jerry Cottona byla stvořena v Německu. Objevila se v 50. letech v sešitových kriminálkách a dlouho nebyl znám její autor. Dnes se ví, že tvůrců stovek příběhů s Cottonem je více, ale největší podíl na úspěchu tohoto fiktivního hrdiny má spisovatel Rolf Kalmuczak. Film Smrt v červeném jaguáru byl točen kromě Hamburku také přímo v San Franciscu a můžeme v něm několikrát spatřit proslulý most Golden Gate Bridge. (Mariin)

Reklama

Reklama