Reklama

Reklama

Obsahy(1)

New York je ohrožován sérií záhaných vražd. Podivným psychopatem je na zakázku zavražděna i Anna Gordonová a její malá dceruška. Annin manžel, podnikatel Francis sám najme soukromého detektiva Sama Parkera. Ten je přítelem agenta FBI Jerry Cottona (George Nader), který je pověřen policejním vyšetřováním. Cotton přichází na stopu organizaci, který psychickou manipulací obstarává vrahy pro předem vybrané osoby. Dochází k řadě soubojů a přestřelek, v nichž Cotton předvede své mimořádné schopnosti a v napínavém závěru dochází k překvapivému odhalení ... (Mariin)

(více)

Recenze (42)

tahit 

všechny recenze uživatele

Řekněme hned na počátku, že atmosféra tohoto filmu bývá nikoli neprávem přirovnána k filmovému kultu Jamese Bonda, který byl na rozdíl od tajného agenta FBI za totality původně divákům odpírán a dorazil do Československa teprve oficiálně až po listopadové revoluci, netýkalo se to samozřejmě různých kopií filmů na kazetách VHS s příchodem videa. Filmový fajnšmekři snímek Smrt v červeném jaguáru v béčkovém rytmu jistou dávkou nostalgie ocení. Vlastně už jen proto, že příjemnou součástí filmu je výborná hudba a také vynikající původní český dabing, na kterém si dali tvůrci opravdu záležet. A ne jako ten dnešní rychlodabing, který przní pěknou češtinu, což je spíše k pláči. Pro úplnost ještě dodám, že tehdejší hvězda šedesátých let v západní části Německa herec George Nader, ztělesnil Jerryho Cottona skvěle. Myslím, že tahle stará německá Amerika za zhlédnutí stojí. Přiznávám, že se na mém subjektivním hodnocení nostalgie trochu podepsala. Mně se to prostě líbilo. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně příjemné filmové překvapení, neměla jsem o tomto snímku ponětí.. S ohledem na hudební podmaz bylo jasné, že se to nebude brát příliš vážně a byla to skvělá jízda jaguárem, který zřejmě brzo změní barvu... Hlavní postava je dostatečně charismatická, doplňuje ji krásná žena a záporáci jsou víceméně zajímaví psychopati z jedné psychiatrické líhně... ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Dalsi kousek z Cottonovske serie mi prisel trochu slabsi tentokrat je to spis takova detektivka i kdyz akce si taky uzijeme dost ale ta pointa mi prosta moc nesedla snazi se to tvarit vic serioznej nez je zdravo nejlepsi je zacatek s tim luxusnim prvnim psychopatickym zabijakem co klidne odpravi i matku z malym ditetem ten je zahranej bezchybne ale pak uz sem se preci jenom lehce nudil a predevsim tusil jak to asi dopadne ale kazdopadne nechybi jeden tradicne ulitlej kaskaderskej kousek ani par hlodu k tomu Jerry v cervenem jaguaru jsi malem prisel o zivot dam ho prelakovat! ()

mortak 

všechny recenze uživatele

je zábavné sledovat, jak až na pár záběrů New Yorku jsou všechny reálie typicky německé (zvědavá frau s dcerou pronajímající byt, sídliště ve výstavbě). Jerry Cotton je skutečně čistočistý brak nemající ani svého autora, neboť je vytvořený kupou bezejmenných pisálků. Jenže tady nejde o scénář, který naprosto nedává smysl, ale o hru dospělých kluků na špiony a zločince. Reinl hází na plátno jednu praštěnou akci za druhou, takže nuda nehrozí, a mozek se vrátí ke fantaziím desetiletého kluka. ()

agathon 

všechny recenze uživatele

Tenhle díl mám ze všech "Cottoučů" (vyvsětlí mi někdo, proč se ten Jerry vlastně jmenuje "bavlna"?!?!) asi nejraději. Protože se mi zdá asi nejméně přihlouplý a ze všeho nejvíc z něj dýchá pravé filmové napětí. Nápad s psychologicky manipulovanými vrahy je sice trochu na hraně přijatelnosti, ale v rámci žánru funguje skvěle a dokonce se v několika momentech dá říci, že rafinovaně (už ta úvodní vražda maminky ve vaně a malé dcerušky na schodech... Když jsem to viděl jako škvrně poprvé, strachy jsem ani nedutal). ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

  • V 60. letech vzniklo 8 filmů s agentem FBI Jerry Cottonem, kterého hrál americký herec George Nader. Ačkoli příběhy jsou situovány do amerického prostředí, postava Jerry Cottona byla stvořena v Německu. Objevila se v 50. letech v sešitových kriminálkách a dlouho nebyl znám její autor. Dnes se ví, že tvůrců stovek příběhů s Cottonem je více, ale největší podíl na úspěchu tohoto fiktivního hrdiny má spisovatel Rolf Kalmuczak. Film Smrt v červeném jaguáru byl točen kromě Hamburku také přímo v San Franciscu a můžeme v něm několikrát spatřit proslulý most Golden Gate Bridge. (Mariin)
  • V úvodní přestřelce mezi dvěma gangstery a policií má jeden z gangsterů jednu z prvních verzí samopalu HK MP 5 německé výroby. (JohnSmith)

Reklama

Reklama