Reklama

Reklama

Tyran

(seriál)
Trailer
USA, (2014–2016), 25 h 42 min (Minutáž: 40–61 min)

Tvůrci:

Gideon Raff

Hrají:

Adam Rayner, Jennifer Finnigan, Ashraf Barhom, Moran Atias, Noah Silver, Alice Krige, Sibylla Deen, Anne Winters, Fares Fares, Mehdi Dehbi, Justin Kirk (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(32)

Obsahy(1)

Barry Al-Fayeed, který už dvacet let žije a provozuje lékařskou praxi v Kalifornii, se u příležitosti svatby svého synovce vrací s celou rodinou do rodné blízkovýchodní země, odkud v 16 letech utekl před svým tyranským otcem... (TV Prima)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

mata77

všechny recenze uživatele

Pilotný diel na mňa zapôsobil ako priostrená turecká telenovela. Začiatok bol síce sľubný, postupne sa ale začali hromadiť rozpory, najviac potom v súvislosti s kultúrou krajiny a jednaní postáv, ale aj príliš ľahká predvídateľnosť deja. Nebudem porovnávať, ani brať do úvahy tvorcov, proste si počkám na ďalší diel. Zatiaľ 75%. ()

Birgi91 

všechny recenze uživatele

Zajímavý pohled za oponu diktátorem ovládaného státu. Dobře vybraný casting, z něhož vybočuje především svým vynikajícím výkonem Ashraf Barhom v roli otcem zkaženého Jamala. Jeho interakce s mladším zapadně uvažujícím bratrem slibuje do budoucna plno zajímavých momentů. Je vidět, že za seriálem stojí tvůrci vynikajícího Homelandu. Tyrant působí značně autenticky (pokud pomineme to, že všichni protagonisti mluví místo své mateřštiny anglicky) a bez příkras dává divákovi možnost náhlédnout do světa, který se pro něj může zdát do určité míry absurdní a nepochopitelný. Pokud si seriál udrží stejnou kvalitu jako pilotní díl, tak nás čeká parádní jízda. ()

Reklama

erased 

všechny recenze uživatele

Očekávání nebyla u nového projektu Gideona Raffa vůbec malá, a Tyrant je ve svých nejlepších momentech dokonce i překonává. Bohužel ty slabší naopak vysoko nastavenou laťku každý díl podkopávají s takovou vervou, že ani povedená atmosféra a uvěřitelné prostředí fiktivní středněvýchodní země nestíhá napravovat dojmy. Seriál totiž vyniká právě tou hlavní premisou pokusu o zásadní politickou změnu ve státě plném konfliktu, která přestože chvílemi působí až příliš vykonstruovaně (proměna hlavní postavy z pediatra v profesionálního diplomata a nejvýznamnějšího hybatele dění v celé zemi je něco, nad čím jsem se až do konce první série nedokázal přestat usmívat) dokáže v nejsilnějších chvílích skvěle pálit nejen do jasného cíle v podobě zpátečnického východu, ale i do vlastních řad, ať už jde o růžové brýle turistů, konzumerismus, nebo světového policajta. Mezi tím se ale odehrává tolik ubíjejících, a hlavně nikam nevedoucích vedlejších příběhů s hromadou nevýrazných a nudných postav, že nezbývá, než kroutit hlavou. Seriálu určitě ani nepomáhá, že není příliš dramatický, naopak je vzhledem k měřítku dopadu zpracovaných událostí až překvapivě komorní a klidný, a ve chvílích, kdy se z tohoto suchého pojetí vzdálí naproti tomu zase působí zbytečně afektovaně. Námět je nicméně tak silný, že si druhou řadu nenechám ujít, zatím jsou však ty dojmy až příliš rozpolcené. A rozpolcenými zůstávají i po porkačování. Posun od rodinného politického pletichaření odehrávajícího se pouze v honosném sídle Al Fayeedů k vyhrocenější situaci na frontě je rozhodně dobrý tah, nicméně v hlavním městě Abbudin stále rpboíhají rodinná dramata, ze kterých div nekrvácí uši, takže by ani sebelepší dramatické pasáže z boje proti Kalifátu (jinými slovy ISIS) nedokázaly zachránit nevalné dojmy. A to ještě musím trudně dodat, že nijak výrazných kvalit nedosahují ani tyto části točící se kolem zarostlého Barryho, což není jen nevyhnutelný výsledek omezeného rozpočtu, ale i prostého faktu, že Gideon Raff nedokáže přijít se zajímavým průběhem událostí, které by u lákavého a aktuálního námětu udržely pozornost. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Gideon Raff, tvůrce Hatufim a producent jeho amerického bratříčka Homelandu, má nový seriál odehrávající se ve fiktivní zemi na Blízkém východě, kam se na pár dní z Ameriky vrací syn místního diktátora i se svou rodinou. Úvodní díl je rozehrán parádně, ať už jde o nástin nevyřešených rodinných vztahů či všechno to pozlátko, za kterým se skrývají zvrácené věci. Rozhodně to není předvídatelné a pilot nabízí pár zajímavých dějových zvratů. Na další díly jsem velice zvědavá. Pilot - 90% Po třech dílech absolutní závislost... První řada je za námi a já jsem nekriticky nadšena, pro mě nebylo jediného slabšího dílu, pomalejší tempo jsem vítala. Tvůrci rozehráli parádní hru plnou nenápadných zvratů a po skvělém season finale nezbývá než doufat, že bude odklepnuta další řada. 1. série - 100% Druhá série je jedna velká jízda od začátku do konce bez nejmenšího zádrhelu. Oproti té první je tu navíc mnohem více akce, která přidává na dynamičnosti. A tvůrci nám opět naservírovali skvělé finále, po němž je ještě spousta prostoru pro rozvíjení příběhu... naštěstí se další řady dočkáme. 2. série - 100% Tyrant to nakonec dotáhl až do třetí řady, která nabídla především dlouho očekávaný přerod hlavního hrdiny v tyrana. Mnozí diváci nejspíš očekávali více akce, ta mně osobně ale nechyběla. Celá řada krásně ukázala, jaký chaos na Blízkém východě vládne a jak je situace v podstatě neřešitelná a nic není černobílé. Bohužel samotné finále nebylo ideální. Tvůrci si totiž otevřeli spoustu možností, jak příběh dále rozvíjet, ale vzhledem k ukončení seriálu už to nestihnou, což mě hodně mrzí. 3. série - 90% --- Nejoblíbenější postava: Barry Al-Fayeed (Adam Rayner) ()

Sakulnikov 

všechny recenze uživatele

Sice mě štvala angličtina a jisté americké pojetí, ale jinak velice povedené blízkovýchodní drama se spoustou drobných detailů, které mě potěšily. Ano je to hodně o rodinných vztazích v kulisách, ale reálie jsou dobré. I když co si pamatuju z přednášek o tom, jak se dělá převrat, pár chyb by se našlo.I když kulisy sestříhané z izraelských a tureckých měst - zvláště Istanbul a Jeruzalém jsou sice pěkné, ale trochu rušivé. ()

Galerie (656)

Zajímavosti (3)

  • Seriál nabízí řadu paralel se syrskou dynastií al-Asad. (Mbali)
  • Howard Gordon, producent seriálu, se nechal slyšet, že Abuddian vznikl smícháním několika blízkovýchodních zemí dohromady. Dále také uvedl, že se producenti záměrně vyhýbali reálným jménům. (vizek1984)
  • Natáčení probíhalo především V Izraeli, konkrétně v lokalitách Kfar Saba, Petah Tikva a Tel Aviv. (vizek1984)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno