Blue Ruin

(festivalový název)

Dwight je tulák stranící se společnosti, který žije u pláže, jídlo hledá v popelnicích a spí ve starém, zrezivělém autě. Jeho bezvýznamná existence je narušena zprávou, že jeden muž z jeho minulosti byl propuštěn z vězení. Dwightův smysl života se přes noc náhle změní a za účelem pomsty se vrací do rodného města ve Virginii. (dresi)

zdenur

Po čas filmu jsem se chladně díval do tváří, ukazoval na ně prstem a brumlal "bum....... bum...... bum.." . ()

husokachna

Chyběla mi tam nějaká přidaná hodnota. Ani nevím, jak to napsat, tak to napíšu debilně - na pomalej film je to málo pomalý, na revenge thriller málo napínavý. Takže zůstává pár zajímavých scén a nápadů v průměrném obalu. ()

warrenur

Pomalo plynuca drama, v ktorej sa pozvolne dozvedame pricinu a riesenie davnej "nevrazivosti". Homeless typek bol hlavne v prvej polovici filmu velmi autenticky a vobec, cela atmosfera filmu je akosi melancholicky drsna a priamociara. Nenudil som sa. Pribeh je zaujimavy a Blair ho hravo taha. Tiez po technickej stranke nemozno nic vytknut. Rozhodne nadpriemer a moje odporucanie, nie len pre milovnikov pomalsieho zanru. ()

Mackoun

Skoro rok jsem snímek odkládal, ale nakonec jsem rád, že na něj přišla řada. Netušil jsem, co všechno na mě čeká a upřímně jsem se předem smiřoval s utahanou šňůrou nudných scén, u kterých si ve finále bez výčitek zdřímnu. Kupodivu se v průběhu děje vynořilo pár nečekaně živých scén a nuda se nedostavila. Jednoznačně doporučuju - milovníkům pomalejších snímků typu zmiňovaného The Battery obzvlášť. ()

Eeuanmainyaq

Tento film je ťažké ohodnotiť. Nakoľko hlavný protagonista mi nebol veľmi sympatický. No na druhej strane ani nemal byť. Napriek tomu a zdĺhavejšiemu tempu som sa však bavil. Nakoniec, nie je to dielo, ktoré by som niekomu odporučil vidieť. ()

SC

Výborný indie thriller s komorním pojetím, který sice oplývá skvělými herci a postupně gradujícím příběhem, ale jeho největší předností je výtečné zasazení na americký venkov a precizní kamera, díky které je každý záběr správně působivý (při pohledech na krajinu) nebo správně krvavý (to když málomluvný hrdina rozjede svou pomstu na plné obrátky). ()

Rathalos

Jeremy Saulnier opat potvrdzuje,ze patri medzi fakt dobrych reziserov,jeho filmy su z realneho zivota,nechyba im drsnost,smutok,strach,je tam vela emocii a tato drama/thriller bol tiez taky,pacilo sa mi to,zaujalo,aj ked Green Room sa mi zdalo o nieco lepsie...:-) ()

KNTRFKT

Když jsem psal o tom, že Green room je tlustej kluk,co žere chleba s marmeládou zalezlej někde v rohu a čeká jen na kopanec, nevěděl jsem, že tenhle malej hajzlík má taky bráchu, kterej je ještě nenápadnější, ale jakmile ho chcete nakopnout, zvedne se a jebne vám ten chleba pěkně do xichtu. Podobně vykreslenej je i hlavní hrdina Dwight, se kterym se vůbec život nesral a on se tomu moc nebránil. Po 15 minutách filmu ale dojde ke zlomu a Dwight, kterýmu zastřelil místní vocas a vožrala rodiče, protože se Dwightův tatík rád pelešil s jeho starou, se vydává na trestnou výpravu. Celý je to až komicky smutný? Netušim. Macon Blair totiž hraje extrémně nenuceně, pomstít se samozřejmě chce, ale umí hovno. Rozhodně neumí střílet, pořeže se i když listuje knížkou a je schopen udělat sám sobě obřízku při otvírání plechovky. Prostě typickej semletej lůzr, kterej ale cejtí, že je třeba zakročit tam, kde zákon selhal. No a jelikož jsem ho vykreslil jako totálního tatrmana, jako tatrman se i chová, například, když chce někoho zastřelit, tak nejdřív střelí omylem sebe. Je ale do toho svého modelu pomsty tak zaťatej, že pokračuje i přes výrazný kixy, který by se v běžnym filmu s Jackie Chanem nestaly a možná proto je to tak zajímavý, bezprostřední a místy i hodný zamyšlení. ()

Raziel_cz

Perfektní thriller. Přímočarý, intenzivní, dřenící jednoduchou premisu bez jediné přebývající scény nebo zbytečného dialogu – což je pro Saulniera vlastně stejně typické jako výbuchy explicitního násilí, ze kterých se vám udělá husí kůže a jenom podtrhnou budované napětí. Všechno má svůj účel, pro každý set-up existuje náležitý pay off. Macon Blair v hlavní roli naprostá špička a nese ten film skoro sám. A ke všemu je to krásně natočené, má to parádní muziku a atmosféru a všechno. Takže proč ne plná palba? Protože o dva roky mladší Green Room zvládnul zajít ještě dál. Těším se na Hold the Dark. ()

Kingjiri

Ani jedna postava nebyla pořádně sympatická, nějaký postavy byly spíš ujetý (Dwightův kámoš se zbraněma) a o hlavnim hrdinovi panuje po projekci víc otázek než odpovědí (Proč je na ulici? Jak vypadal jeho život před tim? Jakto, že je na "obyčejnýho" člověka poměrně bojeschopnej a nebojácnej? Co nějakej flashback toho, co se přesně před dvaceti lety stalo?). Ze začátku jsem dokázal občas ocenit zvláštní atmosféru, jenže potom začalo sílit znudění pomalym tempem vyprávění s minimem dialogů a bez větší gradace napětí. Divnej snímek, ve kterym si ale leckdo může evidentně najít něco zajímavýho (nic proti). Mě to však uplně minulo, dvě silnější hvězdy. ()

Franc1s

Revenge thrillery ty já rád, hlavně tedy z japonské, ale bylo na čase zkusit tento kousek, který už mám pár v pc. Příběh bezdomovce, který přijde o vše, když mu jeden vrah zabije někoho z rodiny. Nečekaně je však propuštěn a tohle nenechá Dwight jen tak, chce se pomstít, at to stojí co to stojí. Atmosférou mi to připomínalo Drive, čím mín slov, tím líp.. Mohlo by se říct, že pro někoho až moc roztáhlé a pomalé, avšak ono to musí tak být, abys pochopil, jak se z normálního štastného člověka stane vrah a jak celý svůj zbytek života obětuje tomu, že bude čekat na příležitost vykonat svou pomstu... 8/10 ()

rivah

Obyčejná drastická vyvražďovačka s poněkud nešikovným zabijákem a oběťmi, k nimž si nelze vytvořit vztah. ()

Zl0

Pomalé ale parádne. Tempo dobre vyvážili kopou otázok na ktoré som chcel poznať odpoveď, takže film nestihol nudiť. ()

mimozakon

Nevim čím, ale niečím ma ten film zaujal. Realistické správanie postáv možno, stvárnenie vykonania pomsty... ťažko povedať. ()

gicous

Prvních dvacet minut se odehraje bez jediného zřetelného dialogu. Bylo to celkem tajemné, protože jsem nevěděl přesně, o co jde (pokud si samozřejmě předtím nepřečtete obsah). A musím uznat, že to mělo i dobrou atmosféru. Ale jakmile jsou karty na stole, vyvstane zřetelný problém, a tím je směšnost celé zápletky. Kromě toho na mně hlavní hrdina působil celý film dojmem přihlouplého, slabého a uťáplého kluka, který si neumí sám ani utřít nos. No a věřte pak někomu takovému, že je schopný být vrahem, spolehlivým ochráncem rodiny své sestry a na závěr úspěšným vykonavatelem své pomsty v jednom! 4/10 ()

XXXXXXXX

2 rodiny. Nevěra. Vražda. Pomsta... Ale něco tomu stejně chybělo. Místy to bylo o hovně, jen aby se to na konci rozjelo. Náhoda nebo záměr? Netuším. Pokud chcete kvalitní revenge thriller, zapněte si raději Rozsudek Smrti ()

Mamlas

Méně vhodného panáka do hlavní role šlo jen těžko vybrat. Úplně nezajímavý opuchlý ksicht, nudný vším co dělá i jak to dělá, u kterého mi bylo zcela fuk, jak dopadne. Námět nebyl až tak úplně špatný, ale natočeno to bylo tak nudně, monotónně, planě, že se na to normálně nedalo vůbec dívat. Koukal jsem tak 2-8násobnou rychlostí a i tak to byla nuda. Pár málo zajímavých naturálních úmrtí to už nevytrhlo. (13%) ()

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

Fresh Film Fest uvede v Praze téměř 100 filmů

15.09.2014

Přes 90 celovečerních a krátkých snímků, které nejsou běžně v kinech k vidění, zajímavé filmové osobnosti od nás i ze zahraničí, a řadu doprovodných akcí nabídne program 11. ročníku mezinárodního… (více)