Rammstein: Amerika

(hudební videoklip)
Hudební / Krátkometrážní
Německo, 2004, 4 min

Jara.Cimrman.jr

Tento skvělý song, s krásným rýpáním do dokonalosti jménem USA, je jasným důkazem nepravdivosti tvrzení, že Němci nemají smysl pro humor. Tihle hlasití blázni ho jednoznačně mají. ()

MM_Ramone

Pieseň "Amerika" je v poradí šiesta skladba zo štvrtého radového, štúdiového albumu nemeckej industrial metalovej hudobnej skupiny Rammstein. Album nesie názov "Reise, Reise". Vyšiel dvadsiateho siedmeho septembra roku 2004 pod značkou vydavateľstva Universal Music Group. Ku sakrastickému songu "Amerika" bol vyprodukovaný oficiálny videoklip. Členovia kapely, v amerických vesmírnych skafandroch, to rozbalili na plné pecky priamo na povrchu Mesiaca a zaspievali oslavnú ódu, o tom aké úžasné je žiť v USA. Alebo, že by neboli naozaj na Mesiaci a že by sa ani v tej dokonalej Amerike nežilo tak nádherne? Hm, to je otázka. **** ()

cheyene

Pěkná písnička s poutavým klipem. Oceňuji nápaditost a ve výsledném účtování musím přihodit i za nostalgii. ()

Marek1991

Ten text je až desivo pravdivý. Kým pieseň Born in the USA bola nepochopená a zneužíva sa skôr na propagáciu USA, toto je ironické, cynické, sarkastické, proste aj dielo s čiernym humorom, ktoré sa púšťa do USA poriadne a podľa mňa v čase vymyslenej vojny v Iraku aj oprávnene. S tým Mesiacom to možno trocha prehnali, považujem to trochu za konšpiračnú teóriu vo videoklipe, ale inak ten videoklip bol celkom nápaditý a ako dielo to môžem hodnotiť veľmi kladne. ()

corpsy

Chcel by som vidieť reakcie demografickej skupiny obyvateľov USA. Koľko z nich by v klipe videla iba neškodný výsmech, ktorý si netreba až tak brať. ()

Lukoboss

Jednoznačnej a věcnej rýpanec do USA i v textu i v klipu, kterej se (bohužel) zakládá natolik na pravdě, až z toho chvílema mrazí. Aneb: "Nach Afrika kommt Santa Claus und vor Paris steht Mickey Mouse. We're all living in Amerika, Coca Cola, Sometimes war... This is not a love song, I don't sing my mothers tongue, No, this is not a love song!" ()

korndaddy

Nejhorší píseň co kdy Rammstein natočily se aspoň trochu vykompenzuje svým významem a průměrným videoklipem. Jinak je to strašný hovno... ()