Jeden obyčejný den v plaveckém bazénu při tréninku studentů lékařské fakulty končí tragicky. V bazénu je nalezen mrtvý student Borek. Byl zabit nožem! Ačkoliv bylo kolem plno lidí, nikdo si ničeho nevšiml. Začíná se rozplétat složitá pavučina vztahů a zápletek, domnělých i skutečných motivů vraždy. Borek měl nejen manželku – atraktivní Rakušanku, ale také milenku. Navíc byl zapojen do nezákonných machinací s léky… (Česká televize)

ArthasKarfa

Taková ta československá detektivka na nedělní odpoledne, občas zajímavý herecký výkon, ale jinak takový průměr, zápletka i rozuzlení. Parta, nechápu, jak by se spolu tihle lidé mohli bavit normálně, vždyť mezi nimi bylo tolik zášti a namíchat mezi ně jednoho z policistů co pak případ vyšetřuje bylo trošku krkolomné i přes zavřené oči. ()

waits

To byly nervy. Hlavně tedy proto, jestli se náhodou neozve výkřik STOP, na plac nevběhne režisérka a nezakřičí Přirozeně, proboha, nechte toho přehrávání! Ale nic se neozvalo, děj se sunul dál za účasti dvou nesympatických vyšetřovatelů dál, tak soudím, že to tak reřisérka chtěla.A na konci (nebojte, není to zásadní spoiler), Vala pokýve hlavou a řekne Tak to byl konec semestru. Televizní zapomenutelná krimi, no. ()

zdeny99

Televizní přehlídka afektovaných postav, které hrají extrémně přehrávající postavy v čele s necharismatickým Petr Hanusem a těmi histerickými ženskými. Zajímavé je jen vidět na této televizní černobílé detektivce mladého Ivana Gübel alias Kuře z BYL JEDNOU JEDEN POLDA. Jinak to celý stojí za hovno. [185. hodnocení, 21. komentář, 47%] ()

Schlierkamp

Československá televizní krimi, v níž se vyšetřuje vražda studenta Borka Markuse, jež byla spáchána na plovárně, a byl k ní použit nůž oběti. Díky netradičnímu místu činu je brzy zúžen okruh podezřelých, neboť v úvahu přicházejí pouze osoby, jež se v době vraždy nacházely v bazénu či blízko něj. Vyšetřující komisař J. Vala se zaměřuje na způsob obživy oběti a proniká do podivných vztahů členů vysokoškolského plaveckého klubu. U Markuse byl zjištěn nelegální přivýdělek z prodeje léků na přípravu drog a tato skutečnost se zdá být motivem k vraždě. Při vyslýchání a vyšetřování je J. Valovi nápomocen začínající kriminalista Ivan Gübel, známý jako hloupý policista Kuře ze Soukupovi filmové série Byl jednou jeden polda. Ze známých herců se v této spíše podprůměrné detektivce objeví slepý stařec M. Nedbal, podezřelé studentky J. Smutná a L. Žulová, rakouská manželka zavražděného D. Homolová a J. Přeučil v roli doktora Šedivého. Kriminálka E. Sadkové na mě příliš nezapůsobila, příběh se obešel bez výrazných dramatický situací, herecky by se snímek dal označit jako dostačující, ale dějově slabý. Obávám se, že Konci semestru nemohu udělit vyšší hodnocení než dvě hvězdy. ()

Jonatána

Ten mladý poručík byl absolutně katasrtofální, nic tak nesympatického (a navíc i nehezkého) jsem už dlouho nevidělat. Ale když ležíte v posteli s horečkou a rýmou a máte náladu na staré detektivky, snesete i tohle. ()

Pitryx odpad!

Další naprosto zbytečný počin v naší tvorbě. Opět zbytečně přidávané odbočné věci s idiotským řešením. Škoda času. Snad jen pan Nedbal by si něco zasloužil, ale byl tam tak krátce, že to dá jen těch 5%. ()

ostravak30

Hodně špatná kriminálka. Jiří Vala a Miloš Nedbal jsou jediní, kteří stáli za řeč. Mimochodem, Miloš Nedbal jako alkoholický dědek? To je hodně zvláštní role pro tohoto herce. Většinou hrál intelektuály na úrovni či minimálně moudré starce. Ostatní herci - převážně díky svému mládí nejspíš, nestáli moc za řeč. Celá zápletka byla poměrně banální. Ale v tom propletenci vztahů se neorientovalo snadno. Já ale nikdy moc neměl rád ty socialistické ukřičené postavy. V závěru se pak schyluje skoro k frašce. Mě se nelíbil ani střih a některé dialogy. ()

rozum i cit

Průměrná, slabší detektivka, kterou lze nicméně sledovat bez nějaké újmy a která poměrně rychle uplyne, dříve, než by stačila nudit. Je to opět inscenace, takže vyčítat chudou výpravu či chybějící filmovou atmosféru nemá smysl. Divadlu odpovídají i některé herecké výkony pro mne v podstatě neznámých herců, které možná nejsou vždy bez chyby. Naopak pokud jde o těch několik známých herců, ti podali kvalitní výkony: Vala jako policejní kapitán dobrý a uvěřitelný (byť Exner to není, jemu ale role vyšetřovatelů sluší), tradičně dobří byli rovněž pánové Nedbal a Přeučil. Na rozdíl od ostatních diváků bych uvítala i delší stopáž, kdyby to bylo ve prospěch větší propracovanosti děje, který byl přece jen dost prostý, vraha jsem ostatně odhadla. Přesto konec s Valovou závěrečnou úvahou nebyl špatný. ()

eaglestar odpad!

Zcela tragická zhovadilost. Soudruzi ze SNB se chovají jako největší diletanti. Herectví povětšinou ploché a neumětelské, výrazně to však dohánějící ochotnickým přehráváním. Dialogy někde na úrovni práce průměrného gymnazisty. Dokonce i ten Vala stál za hovno. Fuj, škoda času. ()

milos.bradik

Herecké výkony strašné, pouze Vala zahrál toho komančského esenbáka přesně tak, jak měl. Jinak docela dobrý pohled na to, jak za komančů bylo špatné to, že si někdo vzal cizinku a tak to nutně musel být lump a páchat nepravosti. Ta vražedkyně byla jasná od začátku, protože bylo vidět, že je úplně mimo. Přehrávání všech postav mimo Valy bylo až směšné. ()

Canniosh2

Dějová zápletka patří určitě k těm zajímavějším, ale bohužel statické chování postav i kostrbatý děj sráží provedení na silný podprůměr. Finální rozuzlení bylo zajímavé, určitě jsem to takto nečekal. Vidět se to dalo, vydržel jsem až do konce, ale vracet se k tomuto dílku asi nebudu. ()