Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (308)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Yoshiaki Kawajiri .. Vizuální orgie. Krásná kombinace futuristických a typicky upírských prvků. Pro oko tak krásné, že tenhle vjem přebil i celkem slabý scénář, který je zvláště pro mě, tématem a originalitou poutavý opravdu minimálně. Naštěstí je tajemný lovec D skutečně cool, atmosféra je velmi chytlavá a konec zahřeje u srdce. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Nádherné vizuálně, myšlenkově i příběhem. Vampíří svět z pohledu anime je velmi zajímavý, úplně jiný než ten "náš, draculův", přípomněl mi spíš knížek New Wierd, je krásně zpracovaný do detailů a vtáhnul mě okamžitě do děje. Postava poloupíra D je také víc než zajímavá, není typickým kladným hrdinou, zdá se, že prahne jen po odměnách, ale uvnitř něj se skrývá mnohem víc... Velmi sugestivní upíří pohádka pro dospělé. ()

Reklama

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Strhující vizuální podívaná, v níž se našlo i místo pro velmi působivý děj, který na upíry nahlíží z poněkud netradičního úhlu pohledu. Vize vzdálené budoucnosti se kombinuje s jemně dekadentními „snoby“, kterými upíři povětšinu svého filmového času byli, a vzešlá kombinace je tak originálně výtvarnicky i příběhově pojatá, že vzniklý kontrast je více než stravitelný a přijatelný jak pro vyznavače moderního „Bladeova technostylu“, tak i zastánce klasičtějšího Draculy. Psychologické pozadí je taktéž velmi solidně načrtnuto a D, hlavní hrdina, je tvorem (kombinace člověka a upíra je těžce označitelná), se kterým cítíme, litujeme jeho osud a zároveň mu fandíme v úchvatně aranžovaných akčních scénách, a nebo prostě pociťujeme jistou dávku úlevy, kterou přináší jeho levá dlaň, na níž mu parazituje ukecaná „tvář“. Vampire hunter je po všech stránkách bezchybnou filmařinou, jíž nemůžu zhola nic vytknout, snad jenom typická blikající barevná „smršť“, jakou končí víceméně každá anime, mi nikdy neseděla, ale i v tomto případě jsem ochoten zapomenout ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Zo začiatku sa mi to celé zdalo akoby neisté, nevedel som čoho sa chytiť. Potom ale prišiel ukľudňujúci zvrat (na povrch vyplávala nejednoznačnosť postáv, ktoré sa dovtedy tvárili westernovo čierno-bielo), vzápätí tony akcie (ktoré prehlbujúcu sa charakterizáciu zúčastnených absolútne nepotlačili) a v závere som už v duchu úpenlivo nariekal, ze sa nejedná o pilot k aspoň 10 hodinovému seriálu... A potom - EPILÓG, ktorý tento príbeh pána D definitívne vystrelil do pantheónu japonskej anime! Tomu vravím citovo zainteresovať a po okraj naplniť. Neváhajte! ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Když se začtete do komiksové série o Sandmanovi, kterého stvořil Neil Gaiman, postupně objevíte fascinující svět uměle vytvořených mýtů, které sice často využívají nám známých legend, pověstí a náboženských představ, dohromady ale tvoří svébytný, originální a myšlenkově hluboký alternativní svět, jehož návštěva láká k dalšímu objevování. Naproti tomu Lovec upírů představuje několik nejtuctovějších motivů využívaných fantastickými žánry, splácané do efektní brakové kaše. Tradiční výtvarné pojetí typické pro mangu a anime mě sice nikdy neoslovovalo, ale mělo aspoň styl. Tady byl styl vytěsněn hledáním inspirace v zámořských vzorech, jako by Kawadžiri už dopředu počítal s tím, že chce vyrobit "univerzální" filmový produkt podobný hamburgeru. Soudě podle ohlasů na ČSFD se mu to podařilo. Mně ale tahle prapodivná patlanina žánrů s neoriginálním dějem, zasazená do nefunkčního světa, neoslovila. Je mi hodně blízký postoj uživatelky Ducharme. Celkový dojem: 20 % za kreslené pozadí. Místy - ano, mám na mysli především scénu odletu v kosmické lodi - už film nekoketuje s kýčem, ale je jeho ztělesněním. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Postava Carmily je založena na románu stejného jména od Josepha Sheridana Le Fana, který byl poprvé publikován roku 1872. (HellFire)
  • Tvůrci se inspirovali třetím románem Hideyuki Kikuchiho ze série "Vampire Hunter D", s podtitulem "Demon Deathchase". V knize nemá dívka zamilovaná do Meier Linka jméno. (Matty)
  • Film byl na rozdíl od naprosté většiny ostatních japonských anime nejdříve namluven anglicky. Dalším jazykem byla kantonština, teprve potom následovala japonština. (Matty)

Související novinky

Program FILMASIE

Program FILMASIE

20.11.2005

Hlavním bodem programu prvního ročníku festivalu asijských filmů FILMASIE, který se uskuteční ve dnech 1. 7. prosince 2005 v pražských kinech Světozor a Aero, bude Jižní Korea. Tu budou zastupovat… (více)

Reklama

Reklama